Topic: nVidia pravi, da je Core i7 potrata denarja

bit-tech.net - Tom Petersen, tehnični direktor marketinga pri nVidiji, se je vtaknil v trditev, da so Core i7 procesorji v igrah do 80 % hitrejši od Core 2 procesorjev, kakor trdi Intel. V materialu, ki ga Intel deli z novinarji in prizkuševalci komponent, namreč piše ravno to, a ta trditev pride z zanko. Pohitritev velja le za 3D Mark Vantage CPU test, ki po besedah Petersena nima nobene povezave z realnim svetom igranja iger. Za nadaljnji prikaz je sestavil dva sistema, enega s Core i7 procesorjem in X58 ploščo ter drugega s Core 2 Duo E8400 procesorjem in 750i matično ploščo. Cena prvega ssitema je bila seveda veliko višja, a naj bi se razlika po besedah Intela upravičila. Z dvema geforce GTS 250 karticama v SLI načinu je bilo v štirih igrah v povprečju razlike za približno 1 FPS v prid Core i7 sistema, najbolj pa je število sličic poskočilo z zamenjavo kartic za par GTX 260.

Vseeno se zaveda, da nekateri pač hočejo najboljše, najhitrejše in najdražje, zaradi česar Core i7 in SLI sistem primerja s Ferrarijem. A večina igračarjev za svoj sistem ne zapravi bajnih vsot, prav tu pa je uravnoteženost sistema najbolj pomembna. Za take primere, pravi Petersen, je hiter Core 2 Duo najboljša izbira, saj z lahkoto poganja vse današnje igre, če to seveda omogoča grafični del sistema.
Očitno se nVidia in Intel ne bosta pobotala še kar nekaj časa. Si je z zadnjo izjavo nVidia zarila nož v hrbet? Še vedno namreč nima urejene licence za izdelavo veznih čipovij za Core i7 in i5 platformi.

Kaj pa AMD?

Vir: Slo Tech

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: nVidia pravi, da je Core i7 potrata denarja

Ta novica je že z samega začetka občutno napihnjena. Namreč ne SloTechu so "malce" skrajšali zadevo. V bistvu so izbrisali za moje pojme en pomemben podatek:

bit-tech wrote:

Petersen also noted that even a Core i7 920 setup with a single GeForce GTS 250 would still cost more than the Beamer SLI rig at around $790 US

Je sicer res da imaš tam SLI, ampak je veliko špilov kateri SLI bolj bogo izkoriščajo. In ob enem pa še se zelo lahko zgodi da imaš pri nizkih resolucijah CPU bottleneck. Na drugi strani z Core i7 pa imaš močnejši procesor kateri je future proof in ob enem če je popolnoma izkoriščen (redko kje), dobiš občutni FPS boost. Sicer z GTS 250 verjetno nebi bil dramatični boost ker bi prej verjetno prišlo do GPU bottleneck efekta. Tako da se mi ta novica zdi malce pretirana smile

Jaz sem bral tukaj:
http://www.bit-tech.net/news/hardware/2 … s-nvidia/1