Topic: Nakup PC

Čez 2 tedna bom kupil nov računalnik pa bi rad dokončno dodelal mojo mašino. Evo tole sm si zamislu:

Intel-Procesor Intel Core i7-965 XE, 3,20GHz, Quad-Core, Boxed
Sapphire Radeon HD 4870 X2
Mushkin DIMM Kit Radioactive XP3-12800 6GB PC3-12800U CL7-8-7-20 (DDR3-1600) (998679r)
Matična plošča Gigabyte GA-EX58-UD4, 1366
Ohišje Zalman GS1000 titan
2x Disk WD Caviar Black 640GB
Napajalnik Antec TruePower Quattro TPQ-850 EC, 850W

Cena 2250€

1.Kaj se vam zdi, se bolj splaca ta grafa ali vzamem kaksno maticno z podporo quad CF pa bi vzel HD 4890 in cez kako leto dokupu se 3 grafe.. ? ali je kaksna druga moznost boljsa?
2.Je ta napajalnik dovolj močan? Pise da ima nek SLI certifikat tko da bi mogu vzdrzat tole masino, ce se ne motim
3.Kasni se vam zdijo rami? cena je 200€, vzel sem pa jih ker majo nizje latence kot ostali.. Ali pa ce vzamem 2xMushkinKit HP3-12800 6GB CL9-9-9-24 sam so visje latence..
4. Bodo tisti tiski dobri? sm raje 2 manjsa vzel in jih dam v RAID kakor 1ga velizga..
5.Kolk bi se dal to navit, brez da bi kupil kaksno dodatno hlajenje in ali bi se sploh splacalo?

Prosim mal pokomentirajte, da nebom pol kej zasral k bi res rad eno dobro masino mel:D

L.p Viper

2 (edited by Mc Čun 2009-04-07 11:58:07)

Re: Nakup PC

Quad CF (isto velja za SLI) so tako slabo izkoriščeni sistemi da nimam pojma če se ti bolj splača.. Napajalnik je dovolj močan za eno samo 4870X2 ali 4890CF, za kaj več boš potreboval močnejši napajalnik. Pa SLI je isto kot CF razen da je ta vezava samo za Nvidia grafe. Kar se ramov tiče, gledano na tvoj proračun, ti svetujem da kar na OCZ ostani. Diski so vredu. In sem prišel do vprašanja kjer mi ni čisto nič več jasno. Glej če si pripravljen investirati 1000€ samo za CPU, potem ne vidim nobenega razloga zakaj nebi še investiral 250€ in si nabavil vodnega hlajenja, s katerim bi lahko skorajda delal čudeže s tem procesorjem.

BTW kaj se samo meni zdi ali so Core i7 965 extreme zadnje čase zelo popularni postali??? Aja pa da ne pozabim zakaj pa is šel odpirat novo temo, če imaš že eno isto odprto???

wink

Re: Nakup PC

aha a pol je bols da vzamem 1000W napajalnik pa 4870X2, in cez nekaj casa lahko dokupim se eno in jo dam v CF? Lahko v ohišje Zalman GS1000 titan kasneje vgradim vodno hlajenje? In kje se sploh to kupi, ce je kasna trgovina v slo..? aja in zakaj prav OCZ rame?

Ja za novo temo sm se odlocil, ker tista je stara in sem zdaj na novo preuredil komponente in ker bom res kmalu kupil nov računalnik sem hotel takoj izvedeti kaj mi svetujete.

L.p Viper

Re: Nakup PC

http://ekwaterblocks.com/

Re: Nakup PC

Za napajalnik bo kaj takega potrebno http://www.sestavi.si/item.php?id=186&tbl=powersup, in potem lahko gor daš 2x4870X2. V samo ohišje boš bolj težko vgradil to vodno hlajenje, pa tudi ni to glih najbolj pametna poteza saj se ti radiator težje hladil v kišti notri, zaradi tega ker ti bojo vse komponente oddajale toploto in se bo celi vodni sestem po nepotrebnem grel. OCZ rame pa za to ker boš navijal in dejsto da imajo boljše latence so argumenti za to odločitev. wink

Re: Nakup PC

A latence morajo biti višje ali nižje, kaj je bolše? Kaj pa potem predlagaš kako da vgradim vodno hlajenje in v katero ohišje naj ga dam?

Re: Nakup PC

Za latence velja da čim nižje tem boljše. Za hlajenje je taka praksa http://www.tomshardware.com/picturestor … treme.html če imaš dovolj veliko ohišje za pumpo potem načeloma ni več težav če si narediš tako kot je tam na sliki. In hlede na to da si si izbral full tower (Zalman GS1000 titan) mislim da ne boš imel težav z prostorjem, če misliš dati hladilnik zunaj wink

Re: Nakup PC

ja sam Mushkin DIMM Kit Radioactive XP3-12800 6GB PC3-12800U CL7-8-7-20 imajo nizjo latenco kakor OCZ rami, k imajo latenco CL9.. razlika v ceni pa je tudi 100€.

Re: Nakup PC

Jaz sem imel te rame v mislih http://www.sestavi.si/item.php?id=288&tbl=ram in tile imajo CL7 hmm je sicer res da so mushkin rami 1600MHz, vendar ne boš opazil razlike med tripple channel 1066MHz in vse do 2133MHz...pa tudi kaj večje frekvence ti tukaj ne pomagajo nič.

Re: Nakup PC

ok pol bom pa se mal prisparal:D torej vzamem tako:

Intel-Procesor Intel Core i7-965 XE, 3,20GHz, Quad-Core, Boxed
Sapphire Radeon HD 4870 X2
OCZ technology-DDR3-RAM KIT 6144 MB, PC3-1333 MHz, CL7, OCZ Intel Extreme
Matična plošča Gigabyte GA-EX58-UD4, 1366
Ohišje Zalman GS1000 titan
2x Disk WD Caviar Black 640GB
Thermaltake-PWS ATX THERMALTAKE W0156RE 1200W/14 TOUGHP.

Če bodo finance dopuščale kupim še vodno hlajenje:D

S čim pa temperaturo merim? a dam termometer not in gledam kdaj pride do 100°C?:D

Re: Nakup PC

Everest se meni najbolj dopade http://www.lavalys.com/ wink

Re: Nakup PC

če kupuješ tak komp si uzam saj bolšo plato

lp

Re: Nakup PC

kater pa predlagaš?

Re: Nakup PC

jst bi uzeu Foxconn Bloodrage - Intel X58 Chipset k je huda za navijat pol čez čas

Re: Nakup PC

Če se res v navijanje ne spoznaš detalno potem si overclockarske plate raje ne kopuj, ker so izjenmo občutljive za minimalne zadeve in se lahko zgodi da navadnemu uporabniku postane to trn v peti. Vzameš navadno ASUS P6T pa se solidno OCja in ne boš imel problemov wink

Re: Nakup PC

a vzamem P6T deluxe V2 k je mal bolsa, al cist navadno P6T, ali P6T deluxe/OC Palm?

Re: Nakup PC

Če te denar ne omejuje preveč je boljše kakšno navadno deluxe oziroma katero koli deluxe varijanto dobiš najceneje. Med temi deluxe varijantami ne boš videl razlike v OCjanju. wink