1 (edited by joshyslo 2009-03-28 21:17:44)

Topic: težav z pregrevanjem CPU-ja

Lep pozdrav

Prijatelj ma kom in problem z visoko temperaturo cpuja..

plata je p5k-se
cpu  775   p4 3200mhz
rame 2 x 1 gb transcend (667mhz)
grafa GF 6600gt
elektrija  lc power 550Wat


kišta dela 20 minut in pol samo šteka..
Opazil sem pa cpu ima  v neobremenjenem stanju  cca 50 do 55 °c.
Ko pa ga mal obremeni pa 70 pa še več
Menjal sem že ventilator cpuja in namazal pasto in nekaj dni deluje vredu pol pa isto..ker se pasta zalepi na cpu..
Z kišto nemoreš vredu pogledat niti filma..
A se sploh splača menjavat ventialtor ker malo bolji pride cca 50 €
Jaz sem mu rekel naj raje kupi nov cpu :
INTEL procesor CORE 2 DUO E8400, 3.00 GHz, LGA775, 6MB, 1333MHZ, BOX   158,90 €

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

Kaj ima mogoče ta cooler gor http://www.cooltechpc.com/ctpc/images/intel_775_fan.jpg ?

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

Vsekakor probaj z menjavo stock coolerja.. katero termalno pasto pa uporabljaš in koliko in kako jo naneseš na procesor ?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

ventilator sem dal gor od Q6600 ker je bila na onem originalnem ventilatorju strta nogica za pritrditev..
Pasta pa je arctic silver...

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

Pa koliko RPM ima ta ventilator ko je njegov CPU v brezdelju?

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

v biosu sem že probal vse živo z hitrostjo vrtenja cpu ventilatorja..
Nato sem mu nastimal naj leti maximun kolko lada...
A je lahko problem tud napajalnik..

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

Ne napajalnik ne mora vplivati na temp CPUja. Pa tile problemi z pregrevanjem so se postopoma začeli pojavljati, al kar na enkrat?

Pa koliko in kako naneseš termalno pasto na procesor?

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

Z pcjuem je imel vedno probleme..Pc je bil kupljen cca  2 leti nazaj v comshopu in je imel že 10 x tam in vedno trdijo da je vse vredu nato so poslali v ljubljano in so klical da je z kišto vse v redu in dobimo domov in spet isto...In so z strani comshopa izstavil račun češ da to no ni v garanciji da deluje vredu..
Prej je imel neko drugo plato od Asusa in je šel kupit spet drugo  ker je mislil da je plata hin in z to plato deluje isto ..

Pa pasta je nanesen vredu ker nisem prvič to delal.. vse kište do zdaj katerim sem menjaval pasto pa zlagal skup dela vredu ta pa negre in negre...

Ravnokar sem testiral z drugim mojim napajalnikom 850Wat thermattake in isto .Sobna temperatuje je cca 21°c ..
CPU je INTEL PENTIUM 4  3.20 GHz(prescoot)
Ravnokar sem testiral OCCT in v 8mih minutah se ustavi CPU too hot! 70°C...

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

Prva napaka je že to, da nosiš računalnik v comtron oz. comshop..probaj vse komponente nekako "navidezno" označit, tako da boš videl če so ti katere komponente sploh menjali..

Zgleda ga ne hladi kul, glede na to da ma proc 70°C

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

10 (edited by joshyslo 2009-03-31 19:28:22)

Re: težav z pregrevanjem CPU-ja

Kišta ni moja je od bratranca..
pcja sploh ne nosim v comtrom ker je kišta ze izven garancije.In ko je bila še v garanciji smo jo nesli tja in ni kaj bilo z nje sam stroški prevoza ..
V kišti so novi rami  nov hdd   in nova plata.Kar je staro je pcu in grafika
Pod garancijo so menjal samo rame ker imajo doživljenska garancija.Probal sem že svoje rame in isto.
Tak da bom še probal dat cpu v mojo kišto   in moj cpu q6600 in ventilator od asusa ki sem ga kupo naknadno zraven... In če bo z mojim cpujem vredu pol je z p4 3.2  (775) prevroč..
točno ta cpu je notri
http://processorfinder.intel.com/detail … pec=SL7KL#