Topic: Nakup pcja max 900EUR

Prosim če mi nekdo sestavi PC za maximalno 900EUR 50+ -50. HVALA Računalnik pa bo za filme/obdelave video posnetkov predvsem pa za NOVEJŠE IGRE!!! HVALA

Re: Nakup pcja max 900EUR

Imaš morda namen kaj navijati in mogoče kasneje iti CrossFire ali SLI?

Re: Nakup pcja max 900EUR

da navil bi kaki duo core e8600 al pa če bi počakal za e8700...

Re: Nakup pcja max 900EUR

Zadeva je takšna da se ti v bistvu splača bolj vzeti E8500 kot pa E8600 ker je v bistvu za 320MHz plačaš 76€. Tako da E8600 je trenutno zelo slaba izbira tudi zato ker je v bistvu minimalno hitrejši od Q9550 kateri je samo 23€ dražji. Tako da če imaš primarni namen za igre in nimaš namena extremno overclockati potem je najboljša izbira Q9550. Ampak če želiš imeti OC mašino z C2Q potem pa je 900€ premalo da bi v bistvu imel tapravo zadevo. Drugače pa z C2D pa je druga zadeva:

Matična plošča Asus P5Q PRO S775/PCIE/S/R/F/L/F1600 (131.67)
Procesor Intel Core2 Duo E8500 3.16GHZ S775 6MB (190.10)
RAM DDR2 CRUCIAL PC2-6400 4GB KIT BX (93)
Grafična kartica HD 4870 512M DDR5 PCIE 2DVI/TVO LITE (216.32)
SAMSUNG 750GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (HD753LJ)(85.41)
DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S223F - Črn (20.66)
Antec - Three Hundred (55.80)
Napajalnik Thermaltake ATX W0116RE 750W/14 Tough Power (107.84)
Skupaj 900.80€

Ta konfiguracija je zmožna tudi poganjati 4870 v CF. Verjetno je ta 750W napajalnik zmožen poganjati te dve grafi, samo če želiš 100% varnost da te napajalnik ne bo omejeval si raje oglej kakšnega 800W od Tagan ali 850W od Corsair, Thermaltake, ipd wink

Re: Nakup pcja max 900EUR

Jaz sem si tudi sestavil eno konfiguracijo poglej:
Matična plošča ASUS P5Q-E - Intel P45 Chipset (135)
Procesor Intel Core 2 Duo E8500 procesor (185)
Ram Corsair XMS2 4096MB 1066Mhz cl5 KIT (85)
Grafična kartica Sapphire Radeon HD 4870 1024MB (217)
ANTEC Three Hundred (57)
Trdi disk SATA2 SAMSUNG F1 1000GB 32MB 5400 - HD103UI (89)
Napajalnik Future Power 750W Ultra Silent (80)
DVD/RW pa mam doma 2 tak da ne rabim
Skupaj: 848EUR

Kaj misliš?

Re: Nakup pcja max 900EUR

Kar vredu konfiguracija, edino če imaš namen iti CrossFire potem je napajalnik prešibak wink

Re: Nakup pcja max 900EUR

Disk vzami raje WDja 1TB

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup pcja max 900EUR

Potem pa mi daj nekega? Kaj pa rami so dovolj dobri????

Re: Nakup pcja max 900EUR

Thermaltake
Corsair
wink

Re: Nakup pcja max 900EUR

TiG3rB0y wrote:

Disk vzami raje WDja 1TB

zakaj pa?

Re: Nakup pcja max 900EUR

Zaradi tega, ker so Samsungi jajce proti Western Digital

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup pcja max 900EUR

TiG3rB0y wrote:

Zaradi tega, ker so Samsungi jajce proti Western Digital

Ne vem ampak imam občutek da si HARDCORE pristaš WDja, vendar časi gredo naprej in WD nima več tako dominantnega položaja kot nekdaj. V kakšnem pogledu pa smatraš da so Samsungovi diski jajca (glasnost, zmogljivost,...)

Re: Nakup pcja max 900EUR

Mc Čun wrote:
TiG3rB0y wrote:

Zaradi tega, ker so Samsungi jajce proti Western Digital

Ne vem ampak imam občutek da si HARDCORE pristaš WDja, vendar časi gredo naprej in WD nima več tako dominantnega položaja kot nekdaj. V kakšnem pogledu pa smatraš da so Samsungovi diski jajca (glasnost, zmogljivost,...)

Tudi sam se strninjam glede na raziskave katere sva pred mescom dni z Mariotom delala skupaj da drži kar je napisal.
Zdaleč od tega, da bi bili slabi, ampak imajo vsega preveč.. Seagate se je lepo potegnil višje, ker se trudijo z diski.. imajo vedno več predpomnilnika idt.. glede na to kjer je bil prej.. Samsungu pa so diski postranska stvar, naj raje delajo dobre Tvje, monitorje, pa naj lepo razvijejo ddr5 čipe smile
(Vsi vemo da delajo hladilnike, tvje, hifi, telefone, fotaaparate, diske, sesalce itd itd.. vsega pač ne morejo imeti, in glede na raziskavico niti ne stavijo kaj preveč na diske:)

Re: Nakup pcja max 900EUR

Vsekakor če firma dela vso belo tehniko ne more kašat firme ki se specializira v neke specifične stvari. Hvala Simon smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup pcja max 900EUR

51M3K wrote:

Zdaleč od tega, da bi bili slabi

To je glih to, a normalen uporabnik opazi razliko med WDjem in Samsungom? Za moje pojme ne, se pa popolnoma strinjam z trditvijo da je WD najboljši, ampak minimalno, tudi za tiste zahtevne uporabnike. wink

Re: Nakup pcja max 900EUR

Ja, zakaj potem nisi napisal, da naj vzame namesto ASUS matične kakšno nevem ASROCK jajco, sej navadni uporabnik nebi opazil razlike.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup pcja max 900EUR

Si malce napihnil zadevo al? Pri Asrock platah in pri večini cenejših platah niso tako kakovostni materiali kot pri ASUS platah, to je prvi razlog. Potem pa je support pri ASUSu second to none in če še potem primerjaš cene so to glavni razlogi. No kakor koli že z moje strani end of debate.
http://twilight.mahoro-net.org/~fck/thread_direction.gif

Re: Nakup pcja max 900EUR

Enako je pri teh diskih, end of story

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup pcja max 900EUR

se pravi kolko stane on WD disk 1TB?

Re: Nakup pcja max 900EUR

109,54 eur (sit 26.248,97)

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup pcja max 900EUR

Pa kaj je razlika?

Re: Nakup pcja max 900EUR

Primerjava 1TB diskov: http://www.storagereview.com/php/benchm … p;devCnt=3

Drugače pa jaz sem že imel 4 samsungove diske in moram rečti da nisem z njimi imel težav, in tudi malce dvomim da so slabše narejeni, ker nisem nikjer slišal zdaj zadnje čase da bi Samsungi ali Seagate diski povzročali kakršne koli probleme in mislim da tudi na dolgi rok se verjetno podobno obnesejo kot WDji. My opinion.

Re: Nakup pcja max 900EUR

Poglej še tukaj.. http://www.tomshardware.co.uk/charts/3- … .html?prod[2024]=on&prod[2029]=on&prod[2054]=on

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nakup pcja max 900EUR

Zdaj sem spet nekaj gledal po netu teste  Intel Core 2 duo E8600 vs AMD PHENOM II X4 940. Pa so rezultati naslednji:http://www.cluboverclocker.com/reviews/cpu/amd/PhenomII940Black/p4.asp
Po tem sklepam, da je E8600 eno 20% boljši od Phenoma 940. (seveda naviti). Pa sem si sestavil konfiguracijo:
1. http://www.shrani.si/f/1v/Hd/49Xz2jna/mojrealpc.png
2. http://www.shrani.si/f/2h/y8/2zkqqHtZ/mojrealpc2.png
Kasneje imam iti namen na Crossfire in me zanima če bo ta matična dovolj dobra za navijanje do 4,2GHZ. Po vsej verjetnosti pa bom vzel namesto E8500 E8600(rabljenega) za isto ceno novega e8500. Bo ql?

Re: Nakup pcja max 900EUR

Hja trenutno je taka zadeva, samo ko pa bodo špili več in več narejeni za multi core pa bo druga zadeva. Plata bo verjetno zmogla, vendar boš rabil krepko hlajenje pa tudi max safe voltage boš moral presečti da boš dosegel takšne frekvence wink