1 (edited by 51M3K 2007-07-14 12:19:52)

Topic: Kingston naznanil DDR3 spominski modul

Podjetje Kingston je naznanilo, da so proizvedli DDR3 Hyper X pomnilniški modul, ki se ponaša z ultra nizkimi zakasnitvami. Delovni takt novih HyperX modulov bi naj znašal vse do 1375 MHz, pri čemer bi naj CAS zakasnitev obdržali pri (za DDR3) precej nizki vrednosti 5.

vir: Daily Tech

Kingston ponuja nove module v dveh različicah - kot samostojno 1 GB ploščico ali kot 2 x 1 GB dvokanalni paket. Za samostojni modul (KHX11000D3UL/1G) so pri Kingstonu predlagali ceno okoli 400$ (290€), za dvokanalni kit (KHX11000D3ULK2/2G) pa 800$ (580€).

DDR3 je torej neizpodbitno tukaj, le korak od običajnega namiznega računalnika. Ali bo v primerjavi z DDR2 predstavljal revolucijo ali zgolj malenkostni evolucijski premik, pa so poskušali odgovoriti pri X-bit labs.

Edit: Pikčr

http://shrani.si/thumbs/kingston142fx.jpg

Re: Kingston naznanil DDR3 spominski modul

Morali bi uporabit latence ddr1 pomnilnika in frekvenco ddr2 pa bi zmagali big_smile big_smile

Drugače pa komaj čakam da sprobam tongue

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Kingston naznanil DDR3 spominski modul

Tale test na Daily Tech sem prebral takoj, ko je izšel in je zelo dobra primerjava med vsemi 3 vrstami ddr pomnilnika. Me zanima kako bo tole delovalo drugo leto v moji mašini (seveda če bo temu primerna cena). Test obljublja veliko, upajmo da bomo to lahko tudi izkusili. sedaj pa še samo neka revolucionarna metoda na področju trdih diskov pa smo na konju. smile

Re: Kingston naznanil DDR3 spominski modul

Sej majo dosti idej za trde diske že, samo ne vem zakaj še niso začeli s tem. Bral sem da naj bi se konca leta začeli prodajat 1TB diski namesto današnjih 500Gb že, ampak glede na to kakšno je stanje zdaj dvomim. Drugače pa so tudi diski z 9600 obrati, samo cena je tudi kar večja. Par dni nazaj me je mikalo da bi nabavil ddr3 plato, kakšno gigabyte ampak ko sem videl ceno 1gb dd3 rama sem si preprosto reko da za to še ni čas.

P5B deluxe bo še nekaj časa služila, sploh pa zaj z drugimi rami (by TiG3rB0y tongue)

Re: Kingston naznanil DDR3 spominski modul

Obstajajo tudi diski z 10k rpm... tako da... pa še večja zmogljivost v primerjavi s temi (jih uporabljajo v strežniških sistemih)

Re: Kingston naznanil DDR3 spominski modul

Solid State diski bi se morali zelo poceniti in malo večje kapacitete bi morali imeti (~120GB bi bilo optimalno za sistemski disk).