Topic: Nov računalnik ne dela

Danes sem dobil nov računalnik. In ta ne dela. Windowsi se zaženejo, potem pa po nekaj sekundah ali minutah, čisto neodvisno od tega kaj delam sistem zmrzne. Tudi optična lučka na miški crkne. To se ponovi ob vsakem zagonu sistema. Probal sem tudi svoje windowse, vendar je sistem še pred inštalacijo crknil. Aja gre za:
Windows Vista 64bit
Asus P5Q SE
Intel C2D E8500
Ati Radeon HD 4870 512MB
Patriot DDR2 800mhz 4×2GB
WD 750 GB SATA2

Re: Nov računalnik ne dela

kaj si kupu sestavljeno al si sam sestavljal????

wink

Re: Nov računalnik ne dela

sestavljeno in testirano by sestavi.si. Še na računalniku so naloženi 3DMark itd. tko da je zadeva nekoč delovala smile Mogoče se je pa zgodilo kaj med prevozom

Re: Nov računalnik ne dela

Hm.....

Preveri če je hladilnik dobro priterjen na procesor... Včasih se zgodi da med prevozom popusti katera od nog, s katerimi je hladilna rebra priterjena na ploščo.

Zgleda ravno tak kot da se CPU pregreje

5 (edited by MadIggy 2009-01-10 14:55:08)

Re: Nov računalnik ne dela

Nope, vse štima, v BIOSih je temperatura do 40 stopinj. Preveril sem tudi vse ostale povezave, napajanje itd. pa se ni nič staknilo. Poleg tega se to dogaja čist random. Sem npr. zagnal 3DMark in je šel prvi test brez problemov skozi, potem pa se zmrznilo. Spet drugič mi zmrzne takoj ko pridev v winse. Sem pa opazil eno zanimivost. Namreč ko prižgem računalnik mi za trenutek napiše "No hard drive (ali dics, nevem ker je zelo nahitro) is detected". Probal sem tudi 3 različne vtičnice in razdelilce, če bi prihajalo v motnjah pri napajanju pa ni nič. Še kakšna ideja? Če ne ga v pon. pošljem nazaj.

6 (edited by Mc Čun 2009-01-10 14:58:49)

Re: Nov računalnik ne dela

Ja SATA kabel od diska prikloplen?

EDIT: no če prideš v Win potem je ziher ta kabel priklopljen. Kaj imaš voltaže na auto in če ja probaj še enkrat namestiti CPU cooler.

Re: Nov računalnik ne dela

Voltaže so na auto, cooler grem pa zdejle sprobat.

8 (edited by MadIggy 2009-01-10 17:13:03)

Re: Nov računalnik ne dela

OK, okrog coolerja in procesorja zgleda vse v redu, je pa res da nisem nek poznavalev za hardware. Še kakšna ideja. Pa kako je z servisom, če se sam pripeljem k vam (živim precej daleč od Mežice), mi lahko takoj popravite zadevo? Ali je potrebno v vsakem primeru čakati in je bolje če ga pošljem. Aja pa gre za predračun: 4556, račun:2175

EDIT: Kaj pa če je napajlnik prešvoh (550W)?

Re: Nov računalnik ne dela

Napajalnik ziher ni prešvoh, kaj če jaz prav vidim maš ti 8GB rama?

Re: Nov računalnik ne dela

mam ja.
Misliš da bo to? Vem da so bile v preteklosti nekatere plate zelo nestabilne, če so bili vsi sloti za rame zasedeni smile

Re: Nov računalnik ne dela

Probaj odstraniti 4GB pa probaj wink

Re: Nov računalnik ne dela

Jap, to je. Kaj pa zdej? Nej pošlem nazaj računalnik pa da dajo not plato, ki dejansko dela na 8GB?

Re: Nov računalnik ne dela

Niti ne lahko probaš zvišat North Bridge voltažo pa bi moralo delati, to je pogost problem pri vseh platah pa ne samo pri ASUSu wink

14 (edited by MadIggy 2009-01-11 13:01:07)

Re: Nov računalnik ne dela

Do kolk pa je varno zvišat?

Re: Nov računalnik ne dela

Kakšne voltaže pa imaš na izbiro? Drugače pa izbereš minimalno pol pa probaš če je sistem stabilen, če pa ni pa povišaš. Mislim da z 1.5V bi moralo laufati, pa katero ohišje imaš?

Re: Nov računalnik ne dela

LC Power-Ohišje LC Pro-906B,(12cm+2xSATA),12cm FAN,blac case

BIOSi mi pustijo samo do 1.4, pa že pri tej voltaži ni slike...

Re: Nov računalnik ne dela

Katero verzijo Biosa imaš?

Re: Nov računalnik ne dela

Version:0409, ali v02.61, nevem katera je taprava

Re: Nov računalnik ne dela

Potem pa si lahko posodobiš BIOS http://support.asus.com/download/downlo … l=P5Q%20SE če znaš če ne pa ti ga naj na sestavi.si, ali pa vprašaj admina če so oni morali kaj posebaj nastaviti da so lahko tvojo kišto stestirali. Ker drugače pod verzijo 0901 piše da se posodobi BIOS za podporo večim proizvajalcem pomnilnikov wink

Re: Nov računalnik ne dela

Jap, tole je razlog. Zdej deluje.

Hvala obema za pomoč.