Topic: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

Ob prehodu na novo uradno valuto se spodobi, da tudi računalnik nastavimo tako, da bo prilagojen evru.
To storimo tako, da se preko menija Start odpravimo do menija Control Panel (Nadzorna plošča).
Najprej odpremo Regional and Language Options [Datum, ura, jezik in področne možnosti].
Sedaj kliknemo na: Regional options->Costumize->Currency [Spreminjanje oblike števil, datuma in ure->Po meri->Valute].
Preko izbirnika nato kot simbol valute izberemo znak za evro (€). Spremembo potrdimo s klikom na gumb Apply (Uporabi).
Opazili bomo, da se je znak iz prejšnje valute v novo spremenil tudi na ostalih poljih podmenija Currency (Valute).
Da zapremo okno, pa samo dvokliknemo gumb OK. Sedaj smo evro nastavili kot privzeto valuto našega računalnika, kar nam bo zagotovo prišlo prav v programih kot so Microsoft Office in Outlook. Za zapis znaka € pa lahko uporabimo kombinacijo tipk na tipkovnici (desni Alt+E).

Lp

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

To pa je fajn zadevca big_smile hvala

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

€ so zalaufali slovenijo big_smile kaj čemo navadit se je treba, priznam da včasih še vedno razmišljam o tolarjih in kako stvar preračunavam big_smile

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

5IM3K namesto kombinacije desni Alt+E lahko uporabiš tudi Ctrl+Alt+E.
Spet sem odkril toplo vodo big_smile

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

LOOL big_smile vem sem probal že amapak alt gr + e se mi zdi bolj na dosegu roke al pa sem nanj navajen big_smile

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

Meni je lažje ctrl + alt + e big_smile lahko se poigraš tudi s tisto char mapo v Winsih.. samo boš zapravil več časa za iskanje big_smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

7 (edited by urh 2007-07-09 09:53:33)

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

kaj pa unix uporabniki, vedno prezrti iz strani MS userov. sad

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

Ma ne, Vas je dokaj malo trenutno tukaj.. big_smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

small but powerfull community!

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

sej en da vas podcenjujemo tongue

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku

Drugače je pa najboljše, da nastaviš valuto in podobne stvari že ob formatiranju.