Topic: Navijanje MSI 7600GS 256MB Pci-e ddr2

Pozdravljeni.
Sem rahlo nadgradil sistem in menjal 6600gt agp z 7600gs pci-e, pa me zanima če ima kdo kaj izkušenj z omenjeno grafično in z njenim navijanjem, saj naj bi se dala naviti do GPU nad 600, RAM nad 1000, default pa je 400/800, mislim pa da brez Volt Moda ne gre GPU preko 470,...


Kakšen nasvet kako naviti omenjeno grafično bi prav prišel, drugače pa je 7600GS primerljiva z x1650pro (glede na različne teste včasih prevlada ena drugič druga)

Lep pozdrav vsem.

Re: Navijanje MSI 7600GS 256MB Pci-e ddr2

S katerim programom jo navijaš? Probaj z Riva tunerjem, drugača pa tak dolgo navijaj, dokler nimaš artefaktov, ko jih pa imaš, pa daš par MHz nazaj in to je to.. Probaj še mogoče z novim BIOS-om grafe. Konstantno glej temperaturo grafične, ker včasih lahko extremno naraste..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

3 (edited by dampop 2007-06-06 23:28:49)

Re: Navijanje MSI 7600GS 256MB Pci-e ddr2

Še posebej, če maš silent edition brez hladilnika, morš pazit na temp -- tam je že na privzeti frekvenci, če gledaš namizje 60/70+ stopinj.

Re: Navijanje MSI 7600GS 256MB Pci-e ddr2

Jaz ti svetujem da navijaš z ati toolom, lahko pa tudi z NVIDIA control panel (uporabljam jaz), vendar moreš najprej nekaj postoriti da ti program omogoča navijanje.

Dl Here:
http://rapidshare.com/files/36133519/ge … k.rar.html

1. Razpakiraj geforce overclock.rar
2. Zaženi geforce_overclock.reg in pritisni da da ti doda vrednost v register.
3. Resetiraj računalnik.
3. Pojdi v nvidia panel, npr. z desnim klikom na namizju potem pa na desni strani izberi Spremeni konfiguracijo za navijanje.

Najprej ti svetujem da daš da sam najde optimalne nastavitve in nato dalje navijaš.
Pazi tudi da imaš nameščene zadnje stabilne gonilnike.

ATI Tool:
http://www.techpowerup.com/downloads/43 … _0.26.html

Lp

5 (edited by dampop 2007-06-09 14:44:04)

Re: Navijanje MSI 7600GS 256MB Pci-e ddr2

Lahk si pa dol potegneš tut nTune -- nVidijina aplikacija za navijanje celotnega sistema -- lahk si tam še rame pa procesor naviješ pa določaš voltažo. Maš pa tut možnost avtomatskega navijanja, če se ne spoznaš najbolj na te zadeve. Drugač pa maš prav--te kartice preko 470mhz zaboga ne sprajiš:)

Re: Navijanje MSI 7600GS 256MB Pci-e ddr2

530/666 na agp...bl slabo gre

Re: Navijanje MSI 7600GS 256MB Pci-e ddr2

jaz pa imam kar dobro mnenje glede te grafične (čeprav sem jaz navijal ASUSko). čeprav sem imel silent edition sem jo z stock hladilnikom (in gheto style hlajenjem a.k.a. navadni hišni ventilator big_smile ) mi jo je uspelo navit na gpu/ram 560/460 in 580/470 za nekatere benchmarke. ram se sicer bol slabo navija, gpu pa kar dobro. z kakim voltmodom te grafe letijo kar pošteno - zato za tako ceno dobra grafična. cool