Topic: Predračun št. 3075

Zanima me če ste že poslali ohišje?

Re: Predračun št. 3075

Urejeno.

Re: Predračun št. 3075

mc cun a si ga dobil?komentar?priporocas al....?'

Re: Predračun št. 3075

kaj pravite oz mislite o tem ohisju?dejmo ajde da posljem to narocilo ze enkrat.....:((

http://www.sestavi.si/item.php?id=179&tbl=case

Re: Predračun št. 3075

@ shaq1 preveri email

6 (edited by shaq1 2008-05-15 17:49:43)

Re: Predračun št. 3075

Mc Čun wrote:

@ shaq1 preveri email

prebral hvala.....povej mi se mnenje o tem ohisju ki sem ga zgoraj predlagal......: http://www.sestavi.si/item.php?id=179&tbl=case. za tisto kar si mi pa napisal na mailu pa itak ze vem o pošti itd......ne vem no vec kaj naj storim.... rad bi samo d ami dela racunalnik vse kar mora oz lahko delas danes....in to brez problemov,z lahkoto(igre najnovejse,itd...) kaj naj vzamem itd....bom danes prespal,premislil pa bom videl jutri.....

Re: Predračun št. 3075

To ohišje katero si predlagal je zelo kvalitetno vendar dvomim da ima boljše hlajenje kot naprimer:

http://www.sestavi.si/item.php?id=81&tbl=case

http://www.sestavi.si/item.php?id=129&tbl=case

in obadva sta na zalogi, vsaj tako piše. Tako da upam da sem ti vsaj malce pomagal se odločit wink

8 (edited by shaq1 2008-05-15 22:43:47)

Re: Predračun št. 3075

Mc Čun wrote:

To ohišje katero si predlagal je zelo kvalitetno vendar dvomim da ima boljše hlajenje kot naprimer:

http://www.sestavi.si/item.php?id=81&tbl=case

http://www.sestavi.si/item.php?id=129&tbl=case

in obadva sta na zalogi, vsaj tako piše. Tako da upam da sem ti vsaj malce pomagal se odločit wink

no hvala da si mi dal ta dv apredloga....bom kar vzel tistega drugega oz spodnjega ki ima plavo tam kjer je ventilator....torej tega...: http://www.sestavi.si/item.php?id=129&tbl=case . bo ok zdaj?dej mi javi se enkrat dokoncno glede procesorja prosim....vem da si mi v mailu napisal kaj in kako ampak dej mi se enkrat svetuj....naj pa ponovim da ne bom nic navijal ker nikoli nisem niti ne rabim..rad bi da stvar dela sama od sebe kot moraa......ti imas q6600 si rekel a ne....izkusnje?berem trenutno  komentarje na mimovrste od tega procesorja 6600 in se na drugih forumih pa ga vsi hvalijo.......sam a miislis da bo ta procesor bil ok za kako leto ali dve al ga bo treba prej menjat ze?

Re: Predračun št. 3075

Finta je v tem če ga nimaš namena navijati je boljše q9300 ker podpira SSE 4.1 set ukazov. Se pravi če program uporablja SSE 4.1 set ukazov ti bi delalo mislim da nekje 20% hitreje kot naprimer moj q6600. Zdaj če že kateri programi to podpirajo ne vem ampak vsekakor če nimaš namena navijati je boljše vzeti q9300.

10 (edited by shaq1 2008-05-15 23:06:56)

Re: Predračun št. 3075

Mc Čun wrote:

Finta je v tem če ga nimaš namena navijati je boljše q9300 ker podpira SSE 4.1 set ukazov. Se pravi če program uporablja SSE 4.1 set ukazov ti bi delalo mislim da nekje 20% hitreje kot naprimer moj q6600. Zdaj če že kateri programi to podpirajo ne vem ampak vsekakor če nimaš namena navijati je boljše vzeti q9300.

aha ok....ampak stvari naj bi delale brez problema s tem procesorjem?to mi je vazno..........(igre nove,programi oz normalno delo z racunalnikom).....sam pa ne vem kaj se sploh grejo te trgovine oz je res tako tezko prit do q9450?gledam ostale online trgovine pa skoraj nobena ga nima.....ma sej konec koncev ce bo v prihodnosti prislo kaj novega ven oz treba zamenjat procesor ga bom lahko enostavno nadgradil a ne?zamenjam in je........a tisto ohisje bo ok ki sem ga izbral zdaj po tvojem svetovanju?

Re: Predračun št. 3075

No danes je prispelo ohišje tako da nekje pa 17. uri ti poročam pa poslikam. No kar se tiče q9450 in dobavljivost je tukaj kriviti Intel kajti da ga niti v Ameriki, UK in v Nemčiji niso dobavljivi to je Intel kar nekaj stalo ali pač. Kaj pa če je marketing poteza če so preveč q9300 naredili in se slabo prodajejo in prisilijo kupce kupovati q9300 če kao niso q9450 dobavljivi, kajti q9300 so pa vsepovsod dobavljivi (začuda)... who knows. Pa brez skrbi z q9300 ti bodo delali vsi novi špili in programi brez problemov. wink

Re: Predračun št. 3075

aha ok....ja ti kar poslikaj pa prilepi...ceprav se nagibam ze k tistemu ohisju ki si mi ga predlagal vceraj oz tista 2 jaz bi pa vzel tistega plavega....kaj pravis?tega... http://www.sestavi.si/item.php?id=129&tbl=case .ves kaj mi se povej prosim...jaz ne vem vec kaj je tem usb prikljuckom zadaj na skatli....trenutno uporabljam logitechovo misko  ki ima usb priklop in je brezžicna in mi zadnje case kar miska tako pocasi leze po ekranu ceprav jo premikam  ce kaj rabim.....ali pa tudi celo kar zacne stavkat in se sploh ne premakne nikamor....ne reagira.....mas kako idejo?se da kupiti usb vhode nove za zadaj v skatlo dat?da bi zamenjal tele ce so slucajno pšokvarjeni al ne vem kaj jim je..

Re: Predračun št. 3075

Si ziher da niso krive baterije? Pa če mi zaupaš katero miško imaš, lahko je tudi da postaja katera sprejema signale od miške kaj štrajka. Ne poznam primera kjer bi bili USB priključki krivi za slabo odzivnost miške, ampak nikdar ne veš. Glede ohišja pa tisto katero si ti izbral je čisto isto kot moje samo napajalnik je drugačni. wink

14 (edited by shaq1 2008-05-16 16:01:43)

Re: Predračun št. 3075

mogoce so tud baterije ja...se svercm na njih ze kar nekaj casa...:)))miska je LX7 CORDLESS OPTICAL MOUSE..ves kaj mi povej ce lahko....na forumu enem sem zasledil glede tega ohisja ki ga ti imas in ga nameravam tud jaz vzeti....pravijo vse najboljse o njem edino par jih je reklo da je tale ventilator spredaj spodaj....da naj bi bil ful glasen.....lahko potrdis tole domnevo? napajalnik ap ane potrebujem tega ki pride zraven kiste....bom prosil da naj ga kar ven uzamejo oziroma odstejejo od cene skupne......tres je pa da moram narocite drugega za tole mojo skatlo doma ki jo do sedaj uporabljam........kaj pol...se strinjas z mojo konfiguracijo da jo oddam....?bo ok?

# (Osnovna plošča) Asus - Matična plošča ASUS P5KC, S775, PCI-E, FSB1333 (102.8394)
# (Procesor) Intel - Intel CORE 2 QUAD Q9300, 2.5 GHz 6MB LGA775 BOX (239.62)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT DDR2 ram 2x 1GB PC2-6400 800MHZ s hl. CL4 (39.0816)
# (Grafična kartica) Club 3D - nVidia Club 3D PCI-e GF8800GTS 512MB GDDR3 2-DVI (216.432)
# (Trdi disk) Seagate - Seagate 500GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (ST3500320AS) (95.778)
# (Optična enota) Samsung - DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S203D - Črn (21.4942)
# (Ohišje) LC Power - Ohišje LC Pro-906S, 350W (12cm + 2x SATA), 12cm FAN (41.9328)
# (Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC 700W Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2 (97.2)

Re: Predračun št. 3075

Prvo se ti opravičujem vse skupaj se je malce zavleklo ampak naj ti rečem ohišje vredno vsakega centa. Glede ventilatorja pa, sliši se ga samo če ti po poravici povem zdaj ko to tipkam se ga komaj sliši, moraš prav pozoren biti da ga slišiš. Konfiguracija je taprava edino napajalnik si vzemi kakšnega 550W od LC-ja z 14 cm ventilatorjem pa tukaj prišparaš 55€ ki pa jih lahko daš za RAM in imaš 4GB rama., Drugače pa super wink

Napajalnik si vzami tale bo čisto dovolj ne boš imel nobenih problemov pa 55€ prišparaš
Napajalnik LC Power LC6550GP-550W/14-Black Silent Giant 41.47

Pa koliko boš prišparal raje investiraj v
Pomnilnik Mushkin DDR2 4GB KIT 1000/PC8000 RETAIL Extreme Performance redline 94.83
pa vprašaj admina če so na zalogi če ne pa si vzami
Pomnilnik Mushkin DDR2 4GB KIT 800/PC6400+ RETAIL Standard Performance Plus 86.62

LP wink

16 (edited by shaq1 2008-05-16 21:21:00)

Re: Predračun št. 3075

admin kajko je z mojimi sestavinami?bo slo skozi?lahko narocim?
mc cun zakaj mi predlagas 4 giga rama?sej se ga skoraj ne rabi tolko....pa se zakaj muschina?do zdaj sem imel zelo dobre izkusnje s patriotom...pa se CL4 je talle ki ga bom jaz uzel md tem ko ostali so cl 5.

Re: Predračun št. 3075

V bistvu je tako nisem zasledi 4GB RAM-a od patriota ampak zadnje čase so bolj popularni Mushkin pa nič slabega še nisem slišal glede Mushkin-novih stvari sicer glede patriotovih tudi ne. Če boš imel XP gor potem je res da 4GB ti nebo zaznalo ampak samo 3.25GB tukaj nekje. Ampak glede tisth timingov pa koliko je meni znano glih ne dobiš tako hudo na performencu če so CL4. Zdaj če se 4GB splača je od tebe odvisno, če imaš namen kdaj kasneje iti na Visto potem vsekakor da vzemi 4GB. Drugače pa ni nikoli preveč rama. Your call wink

Re: Predračun št. 3075

Mc Čun wrote:

V bistvu je tako nisem zasledi 4GB RAM-a od patriota ampak zadnje čase so bolj popularni Mushkin pa nič slabega še nisem slišal glede Mushkin-novih stvari sicer glede patriotovih tudi ne. Če boš imel XP gor potem je res da 4GB ti nebo zaznalo ampak samo 3.25GB tukaj nekje. Ampak glede tisth timingov pa koliko je meni znano glih ne dobiš tako hudo na performencu če so CL4. Zdaj če se 4GB splača je od tebe odvisno, če imaš namen kdaj kasneje iti na Visto potem vsekakor da vzemi 4GB. Drugače pa ni nikoli preveč rama. Your call wink

hvala za razlago....ma sej konec koncev itak ce se odlocim it na visto kdaj itak lahko dokupim zraven se 2 giga pa jih bom imel 4 a ne?se enkrat hvala....
admina pa prosim ce mi potrdi konfiguracijo oz ce so vsi deli na voljo da naredim narocilo.....hvala

# (Osnovna plošča) Asus - Matična plošča ASUS P5KC, S775, PCI-E, FSB1333 (102.8394)
# (Procesor) Intel - Intel CORE 2 QUAD Q9300, 2.5 GHz 6MB LGA775 BOX (239.62)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT DDR2 ram 2x 1GB PC2-6400 800MHZ s hl. CL4 (39.0816)
# (Grafična kartica) Club 3D - nVidia Club 3D PCI-e GF8800GTS 512MB GDDR3 2-DVI (216.432)
# (Trdi disk) Seagate - Seagate 500GB SATA2, 32Mb, 7200rpm (ST3500320AS) (95.778)
# (Optična enota) Samsung - DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S203D - Črn (21.4942)
# (Ohišje) LC Power - Ohišje LC Pro-906S, 350W (12cm + 2x SATA), 12cm FAN (41.9328)
# (Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC 700W Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2 (97.2)

Re: Predračun št. 3075

admin je ze na dopustu vidim...:))

Re: Predračun št. 3075

Za zgoraj omenjene komponete ne bi smel bit noben problem. Cas sestave tam ene 3 dni od dneva naročila.

LP!

Re: Predračun št. 3075

OK zdaj koliko se meni zdi na prvem ventilatorju morajo svetiti 4 LED diode al? Gre se za to ohišje http://www.sestavi.si/item.php?id=194&tbl=case in finta je v tem da meni svetijo samo 2. Zdaj če vam jaz to pošljem da mi popravite napako ali boste zamenjali celo ohišje ali samo ventilator? Namreč jaz sem si že kišto malce priredil ampak samo estetsko. Napajalnik je ziher dovolj močan tako da mi svetujte kako in kaj naprej...

Re: Predračun št. 3075

Najbolse je da k nam pošlješ samo ventilator. Pa ti ga bomo zamenjali.

23 (edited by Mc Čun 2008-05-28 17:19:31)

Re: Predračun št. 3075

Se pravi da vam pošljem ventilator + opis napake + kopijo računa je to vse? Zanima me tudi koliko stane ta napajalnik kateri je v tem ohišju. Pa še nekaj kaj bi se dalo kaj takega pri vas naročiti:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk … MOLEX_4pin

LP wink

Re: Predračun št. 3075

Za molex to sata napajlani adpter ni problem. Sam dopisi to bomo poslali zraven ventilatorja enega brezplačno.

Napajalnik pa verjetno nekje 15-20 eurov.

Re: Predračun št. 3075

Samo jaz rabim sata to molex, namreč imam na napajalniku SATA priključek in bi rad gor dal molex priključek da gor priklopim kakšen ventilator. Zanima me še če bi vam jaz lahko vrnil napajalnik kateri je bil v originalnem ohišju (nerabljen) kajti jaz sem namreč dal močnejšega notri. Cenim vašo velikodušno ponudbo ampak jaz bi rabil 4 te konektorje tako da to kar zaračunajte, če pa se bi še dalo napajalnik vrniti potem bom pa še kaj zraven kupil wink