Topic: Kateri LCD monitor?

Živjo!

Po večih letih uporabe Samsungovega CRT monitroja, sem se končno odločil za nakup LCDja. Ta bo 19" in NE widescreen, saj filmov na računalniku nekako ne gledam, pa tudi WSjev preprosto ne maram[;)]

Za monitor sem pripravljen odšteti do 230 evrov.

V ožjem izboru imam te monitorje:

Phillips 190S8FS
Samsung Syncmaster 932B
Phillips 190C8FS
LG L1900E
LG L1953TR
LG L1972H
Samsung Syncmaster 932BF

Kateri je najboljši?? Ima kdo kakšne izkušnje s katerim od teh?? Je boljši čisto kateri drug?? Monitor pa uporabljam predvsem za vsakodnevne reči (internet, muzka, MSN...), občasno kakšne igre, filmov ne gledam...

Hvala za pomoč!

LP

Re: Kateri LCD monitor?

Jaz bi se odločil za LG1972H ker ima največji kontrast in zelo majhen odzivni čas je sicer res da ima malce večjo velikost pike ampak koliko je meni znano se razlika ne opazi in še to za ta denar mislim da boljšega monitorja ne boš našel. Zdaj kako pa je z kvaliteto produkta pa ti bo moral kdo drug svetovati sicer nisem nič slabega slišal od LG-ja tako da...

3 (edited by ther 2008-04-22 10:55:47)

Re: Kateri LCD monitor?

Zares škoda je ker je marketing (kdor se še spomni GHz vojne pri Pentium IV procesorjih) prevladal nad kvaliteto tudi pri monitorjih. Iz lastnih izkušenj lahko zatrdim, da so monitorji s TN-Film matriko muka za oči (v monitor gledam vsaj 8 ur na dan) v primerjavi s PVA matriko. Prej sem imel Samsung 203B sedaj imam Samsung 215TW in razlika je OGROMNA.

Na žalost pa so Samsungovi monitorji s črko T v nazivu dosti dražji, pa še manjše kot 22 col je težko dobiti.

by
TheR

Re: Kateri LCD monitor?

LG LCD 19" L1972H    je vreden svojega denarja  wink

Re: Kateri LCD monitor?

Jst imam LG L1900J in  nimam nobenih pripomb. Lep dizajn in zelo tanek zaslon ki je poleg tega še kvaliteten. Igram igre in so barve res fantastične. Drugače ti ga lahko tudi prodam če si interesent saj si mislim kupiti večji zaslon 22 ali 24". Če te zanima mi povej.

lep pozdrav!

Re: Kateri LCD monitor?

mene pa zanima če je razlika med 22 in 24 colskimi ekrani res tako velika da se splača plačat skor 150€ več za 24" ????
Trenutno mam Samsung SyncMaster 913v (star 2,5 leta) pa mi deluje perfektno. Dovolj velik je odziven barve so ok, čeprav sploh ni posebej dober ekran.Edino kjer se opazi je pri gledanju filmov tam slika nekako ni najboljša (verjetno ker ma odzivni čas 12ms). Moj bratranc ma 22" Samsunga in je res velik.
19" ekrana nebi kupil še enkrat samo zato ker je razlika med 22" in 19" v ceni res majhna, med 22" in 24" pa je ogromna. zanimam me kakšna je sploh glavna razlika (razen tega da je bol kul ) med 22 in 24" ekranoma.