Topic: Težave z priklopom oz. zvokom!

Imam plato ASUS M2N SLI DELUXE, oz. cel računalnik sem nabavil pri sestavi.si. Od kar sem ga dobil mi ne dela front panel, zvok dela ampak mikrofona pa sploh ne prepozna, mikrofon na zadnjem priklopo dela. Nekaj časa sem imel težave še z zadnjim priklopom (zelene barve) za zvočnike imel sem navadna 2 zvočnika pa sem mogo, ko sem priklopil mal še zmigat priklop, da so delovali. Zdej sm pa dobu  une za hišni kino 5.1 zvočnike pa jih priklopim in glej sploh mi noče delat samo basi v kakšni muziki, ko so šumijo oz. se slišijo, enako deluje z starimi zvočniki, ostali priklopi zadaj in spredaj za zvočnike pa delajo.

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Pojdi na www.asus.com
Klikni "Global".
Nato gori med gumbi zberi Download, v prvem polju izberi Motherboard, v drugem AM2, v tretjem pa M2N SLI Deluxe.
Potem klikni search.
Klikni na napis Audio.
Nato zberi najnovejše gonilnike za xp, odstani stare resetiraj in namesti nove.
To je delalo že večim, večina je problem tako rešila.

Lp

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Ja, probaj nasvet 51m3k-ja.

Za front panele pa je to ponavadi običajno. Sem videl že par takšnih primerov, ko jim je front panel na "pol" delal. Jaz sem si pač to sam naredo (odzadaj naredil še en panel pa si ga napeljal naprej)..

Drugače pa ti je prvo zdaj, da probaš z novimi driverji.

Lp

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

kako to še en panel pa ga naprej peljem kakšen podalšek za to?? bom poskusil nove gonilnike hvala. potem bom pa poročal

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

namestil in nič ne pomaga ista zgodba, samo front panel mi je 1x prepoznal mikrofon

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

V bistvu se naredi duplicate pravega panela zadnjega. Če še tega nisi delal, raje ne delaj, ker treba nabavit nove pretvornike, konektorje,..

Probaj še z nastavitvami driverjev.

Lp

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Nič ne pomaga vse prestavo na novo instalo, sm nevem zakva bi bli gonilniki krivi če drugi izhodi delajo normalno samo uni me že od 1dne je zabaval z 2.0 zvočniki mal sm pomigal preklop in je delal zdej pa sm preklopil (voofer,pa 2x zvočnik) in ne dela samo malo se sliši ko dam galsnos do konca v ozadju, in isto se zgodi ko preklopim stare 2.0 zvočnike.
kakšne bolše ideje!!

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

a bi kdo še vedo kak način!!

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

A bi prosim mi lahko kdo še kaj svetoval!

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

???????????????????????????????????????????????????????

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Na moji abitki je bilo tako da sem moral v tistem programu (realtek oz. whatever) sem moral odkljukati front panel in dela.

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Front panel mi pa tk dela razen priklop za mikrofon se mu taj pa taj utrga da noče delat, zadaj na matični uni zeleni priklop tisti me neki ne dela ok.

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Zvočne kartice na takšnih matičnih ploščah niso nevem kaj. Nič ne rečem za tiste nove, ki so high class.
Če bi rad priklapljal nevem kakšne zvočnike, mikrofon gor itd. raje kupi eno pci zvočno kartico.

Npr: Klik

Lp

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Pa nevem zakaj bi dokupil zvočno kartico, če je 7.1 integrirana, samo nekaj se ji je zmešalo oz. samo unem vhodu, zvočniki pa tut niso nevem sem jih testiral na starem računalniku in deluje 100x sem preklopil na stari računalnik zvočnike, slušalke in navadne zvočnike pa delajo normalno pa je integrirana 2.0. Tu pa nevem kaj naj naredim. Ga naj peljem nazaj na servis?

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Moj kolega je imel podobno matično kot ti, peljal je na servis, dobil drugo matično ploščo ampak še vedno ni delalo tako kot bi moglo.
Pomoje je problem v programu, jaz se preprosto nebi sekiral pa kupil zvočno smile
Kaj boš storil ti se moreš odločiti sam wink

Lp

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Morda majo pa v BIT-u že kaj izkušenj s tem morda je kdo že prenesel nazaj to plato? Tko, da bo najbolje da jo js tut kr nazaj pelje. Jezi me pa to ker sem ga šele kupil decembra, lepo prepozna napravo oz. priklop zvočnike ko jih priklopim in zažene čarovnika za zvočnike kere pač priklopiš. Vrjetno je programska oprema bom probal OS na novo nrest.

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Os nima glih neke veze pri tem, mislim da je kriv panel program.. wink

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Sem se mal poigral in štimal glasnost v nastavitvah pa sem priklopil in izklopil zadaj zvočnike mi jih normalno prepozna in sem v nastavitvah še vklopil mikrofon pa sem zagnal glasbo pa sem dal še zvočnike do konca gor glastnost in dela muzika vendar sploh ni čista kr šumi v ozadju, ko sem pa mikrofon izklopil (v nastavitvah) pa je spet še bol tiha in še bol šumeča muzika. To potem je res problem z gonilniki oz. programom, ali pa se je skregala z zvočno kartico na front panel al pa od ATI Radeon hd3870 HD audio kartico zvočno.

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Zdej sm naštimal visto ultimate, pa ko inštaliram gonilnike delujejo normalno vendar ikone ni v orodni vrstici,prav tako imam problem z zadnjim zelenim priključkom, zvok se sliši samo, če dam zvočnike do konca in vklopim v nastavitvah mikrofon iz nemo na glasno pa še tedaj je zelo slab in preskakuje, druga težava je da mi front panel mikrofon priklop ne deluje ponavadi se sliši samo rahel odmev od izgovorjene besede...
Morda kdo pozna link do gonilnikov za ati radeon HD3870 zvočne kartice...

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60

Re: Težave z priklopom oz. zvokom!

Ok...uštimal zdej dela...orginal gonilnike zbrisal pa je vista sama našla kao HD audio device pa mi še priključke zazna kaj je kam priklopljen pri original tega ni blo pa še front panel dela vendar zadaj je z zelenim priključkom še vedno problem...

AMD Athlon64 X2 6000|Asus M2N-SLI Deluxe|HD3870 512MB|LcPower 550W|WD320GB|GMC-H60