Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Ideja je bila, da se potem vidi razlika med starimi in novimi compi v istem 3dmarku!

Če je prezahteven lahko spremenimo na kaksno drugo verzijo?!

27

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

A vam ni jasno? V vsakem 3d marku pa tud 2001 je razlika v pikah med stock in OC rezultatom v prid novih kompov. Star dobi recimo v 2001 10kpik in oc 12kpik ali malenkost več(niti ne ultra stra komp, tam socket a in grafa gf ti4200), nov sistem dobi pa v 2001 40-50k pik in če ga fajn naviješ dobiš 70-80k pik, kar je več kot dobi star sistem vse skup. V novejših 3d marki je pa razlika še večja. Tale sistem ki sem ga dau za primerjavo socket a ne naredi 2006 testa ker ne podpira hardwersko vseh zahtev. Mislimoz. upam, da ste pogruntal kaj mislim rečt.

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Ja vemo kaj hočeš povedat.. Torej povej ti kaj predlagaš? Jaz poznam 3DMark 2001SE najstarejšo verzijo.

Važno je druženje in ne kdo bo več navil, kiri bo višje na lestvici itd. Čeprav človek rad vidi, da je v vrhu lestvice, ampak če imaš neprimeren Hardware, potem si lahko zadovoljen s tem kaj imaš

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

29

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

A ni to tekmovanje?

Varijanta HWBOT.org bi bla najbol realna. Tam ma vsak svojo skupino. Ker tako bi lahko naredil 10 skupin in še več. Najbolš, ker ma največ točk zamaga, tak kot pri vseh tekomovanjih. Ne morejo bit vsi konkurenčni. Lestvica je lestvica in eni so na vrhu, drugi pa nižje. Ne vem kaj vam nej rečem.

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Problem je samo s tem, da morem prvo zbrat ekipe (že tukaj bo kregarija), potem bo treba poskrbet, da bo vsak član ekipe bil aktiven (drugače ni fer do cele druge ekipe), itd..

Če imaš predloge kako dalje povej

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

31

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Eh, pol ne bo nič s tega.

Jest predlagam tak kot sem reko, ena lestvica, tist z največ pikam zmaga in to je to. Drugače se lahko nategujete v nedogled in zmeram ne bo nekom pasal in tud če imaš več različni skupin bo potrebno imet tud nagrado za vsako skupino. Naredte kak hočte, jest sem vam postal moj rezultat, drugač pa bench on in se vidmo na vrhu lestvice.

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Nikamor se ne mudi in kdo ti je reko da bojo tisti na starejših poganjali 3d mark. Tisto je bla samo začetna ideja, malo pomisli pa ne pametnjačit takoj, itak nisi nekih pik stisno ven.

33

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Ti posodim sistem, pa boš ti stisno ven 15k pik? Srečno fantje.

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

mislim da je res najbolša ideja o samem navitju - torej razmerje med stock frekvencami in najvišjim navitjem. kdo ima najvišjo razliko v točkah med stock/oc pač zmaga...

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Ni potrebno mam podobnega, le grafično maš boljšo. Napisal sem da nimaš preveč pik glede na to da spravijo na takem procu na 3.8 z 8800GTS ven 16k točk.

36

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

51M3K wrote:

Napisal sem da nimaš preveč pik glede na to da spravijo na takem procu na 3.8 z 8800GTS ven 16k točk.

U tole me pa res zanima. Dej kak link, da vidim ta rezultat.

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=1399912 npr

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Nima 8800 GTS 320 MB rama?

39

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Tale tip je pro user in lahko vsak test požene posebaj in pri vsakem testu lahko spremeni frekfenco grafične in tud proca, tak kot se dela na 2001. Drugač bom pa mal pobe povprašal če je tale rezultat sploh pravilen.

Drugač pa če pogledaš na tale link http://www.hwbot.org/hallOfFame.do?type … ationId=12 in ti bo jasn da gts je najvišje pri 15k pik in to z dost višjim klokim kot jih je imel un na tvojem linku. IN poglej obadva ko imata 15k pik imata quad core, kar prinese še dost več pik. In tud poglej frekfence procesorjev.

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

kr boli me ko gledam tote pike 16k+ Drugače pa nabavi neki dice itd vrži na  4.8 mašino pa boš ti tudi tam tongue če si navijal sam ti priporočam da za grafično pogledaš na netu frekvence. Grafično maš hlajeno air, stock?

41

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

4,8ghz procesor? Kok pa misliš da se povprečno navijajo tele procesorji? A si slišal kdaj kateri batchi so dobri za navijat in kateri niso in kje so fsb wall-i? Vidim da nimaš neki pojma, ker drugač nebi kar neki v tri dni govoril. Zato sem tud odmaknil moj rezultat, ker vidim da tlele kar neki bluzite in mislte da pike kar tak letijo. Dejte mal več rezultatov, da vidim vaše pike wink

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Jim, ne razumem tvojega posta, kaj si hotel z njim povedat? Jaz ga razumem kot to, da s procom in podobnimi tweaki sistema ne pridobiš dodatnih pik? Samo z enim zaprtjem procesa sem pridobil do 300pik v 3DMarku.. če te prav razumem

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Tako!

V vseh kategorijah zmaga tisti, ki ima najvišji rezultat! Stock ali OC ni pomemben!

Ne bi rad, da bi se tu zdaj kregali, jaz pa sm se trudil, da sm pridobil lepe nagrade!

Ko bomo pa naslednič organizirali spet kakšno tekmovanje bojo pa stvari že na začetku dorečene, da ne bo prihajalo do problemov!

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Jim wrote:

4,8ghz procesor? Kok pa misliš da se povprečno navijajo tele procesorji? A si slišal kdaj kateri batchi so dobri za navijat in kateri niso in kje so fsb wall-i? Vidim da nimaš neki pojma, ker drugač nebi kar neki v tri dni govoril. Zato sem tud odmaknil moj rezultat, ker vidim da tlele kar neki bluzite in mislte da pike kar tak letijo. Dejte mal več rezultatov, da vidim vaše pike wink

1. Dobro vem do kak daleč se navijajo tile procesorji in noben ni govoril o povprečju.
2. Sem slišal kateri so dobri in mislim da sem o tem prebral že malo več kot ti.
3. Ne govori o fsb wallih ker ga ti na 6600 z množilnikom 9 neboš dosegel, (mam občutek da si na množilniku 9) sploh ne vem kaj si tu htel povedat.
4. Ne vem zakaj si dal skozi 3d mark na 3.8Ghz sploh pa z vodnim hlajenjem (Zgleda ni ok batch ne), vsaj moj easy na 4.0..
5. Ne vem zakaj si odmaknil rezultat ne vem kaj ti govoriš o pikah da kr letijo. Daj rezultat gor, tekmuj zraven, mogoče zmagaš, mogoče ne, privoščim nagrado vsakemu.

Admin je dal pravilo da zmaga tisti z največ točkami, torej maš velike možnosti.

Evo povedal sem vse kar sem imel za povedat!
Lp

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Dihaj Simon tongue No, novo pravilo je torej določeno, važne so pike in nič druga!

Fajn benchajte

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

torej mi z slabšimi grafičnimi karticami nimamo pogojev... škoda... smile

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Hja tak pač je smile Navij grafo do maksimuma, objavi score pa se imej fajn big_smile

edit: tud jaz nimam šans smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

tud js brez šans, tk da ... smile bomo pač sodelovali pa ne zmagali smile

49

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Zato sem odmaknil moj rezultat da lahko tekmujete in zmaga nekdo drug.

51M3K: moj proc je L628B, če ti to kaj pove. Drugač pa pripopaj ti svoj rezultat, da te vidim.

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Me zanima! kdo bo zmagovalec, kje bo pridobil nagrado a po pošti ali kaj??? A bo tud pregledali doma, če res imate to compa????