Topic: Predlog za benchmark tekmovanje

Predlagam, da naredimo eno tekmovanje v benchmarku. Vendar ne standardno tekmovanje, temveč z malo starejšimi računalniki (nekje nad 3-4 leta).

Kaj pravite?

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Hm....

Mogoče bi naredili kategorije. Recimo po letu proizvodnje ali čem podobnem! Sprejemamo predloge.

Sestavi.si pa obljublja nagrade!!!!

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

No, ker mi vedno poskrbimo za naše stranke in sodelujoče na forumu smo kontaktirali uvoznika za Patriot ram Izid d.o.. in so bili navdušeni nad idejo o tekmavanju "3Dmark score"!

Dali bodo nagrado PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram !!!

Hvala Izid!!

4 (edited by black ice 2007-07-06 10:09:56)

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Nagrada je mikavna. smile
V katerem 3D Marku pa se bo testiralo? 2003, 2005, 2006 ali kombinirano?
Pa še nekaj: kako bodo razporejene kategorije?

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

ja to tudi mene zanima big_smile

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

No upajmo, da bodo kategorije hitro objavljene, da imamo zeleno luč do testiranja.. Jaz še predlagam da bi ble 2 kategoriji: Stock in pa OC varjanta..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

mnja .. men se zdi sam mal ""cudn"" da tist k ma tabols racunalnik dobi se novi rami .. tkob mogl bit da tist k ma najslabsi da dobi kej ..

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

o/ sem poleg! big_smile

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Tekmovanje si mislim, da bo tako narejeno, da bodo v kategoriji priblizni letniki računalnikov in nekje iste vrednosti + podobne komponente.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Problem je da je nagrada samo ena če je več kategorij. Sicer pa naj rame dobi tisti ko jih nujno rabi, važno je sodelovati ne zmagati wink

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Se strinjam 51M3K. Kaj če bi dali nagrado osebku z najstarejšim sodelujočim PCjem?
Sigurno najde kdo doma kakšen 10 let star PC, ki se ga da koliko toliko OC...

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

51M3K wrote:

Problem je da je nagrada samo ena če je več kategorij. Sicer pa naj rame dobi tisti ko jih nujno rabi, važno je sodelovati ne zmagati wink

podpis

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Za začetek predlagam vsaj dve kategoriji

- Nvidia
vs
- ATI

Nagrade pa bojo vsaj za vse kategorije, tako da ne bo panike!

wink

14 (edited by 51M3K 2007-07-06 15:05:08)

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

to so besede.. big_smile kasneje lahko mogoče naredimo tudi kako tekmovanje v super pi, tudi tam 2 kategoriji amd in intel. wink

edit: black ice samo osebku z najstarejšim kompom nebojo ddr2 pasali notri big_smile

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Ja, tud to bi blo fajn.. kaki superpi competition smile ampak zaenkrat bomo vidli kak bo 3DMark tekmovanje zalaufalo

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Admin predlagam da v vsaki temi napišeš DO KDAJ traja tekmovanje. wink

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Mam občutek, da bo v tem tekmovanju prihajalo do dosti nesporazumov.. že zaradi tega, ker 10k pik NE more dobit user kateri ima npr obično grafo.. Kaj menite, kako bi se lahko temu izognili?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Po tehnem razmisleku sem dobil idejo, ki mislim da je poštena, vendar se bo moral z njo strinjati tudi admin.

Predlagam, da bi vsak objavil 2 testa. Stock in navitega, in zmagovalec bi bil tisti, ki bi imel največjo razliko v točkah.
Potem nebi blo problema glede na vrednost komponent, ampak res navijalski potencial.

Lp

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Sem ravno računal na nekaj takega.. torej bi se v bistvu gledali samo procenti navitja in razmerja točk.. Bravo Simon big_smile

Se strinjam,

Lp, Mario

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Pa to sem jaz big_smile mislim da je problem rešen, čakamo admina big_smile

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Admin se bo verjetno tud strinjal, glede na to da nima druge opcije.. večina zmaga big_smile (heec) big_smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

in kako naj jaz navijem 10 let star računalnik z P2 pa 18Mb grafo??

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

Če bi vse prebral bi vido drugače da lahko naviješ tudi nov računalnik in ni pomembna starost, drugače pa se je p2 super navijal. Jaz sem spravil svojega iz 233 na 416 pa sem bil celi srečn takrat  big_smile

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

sweaman wrote:

in kako naj jaz navijem 10 let star računalnik z P2 pa 18Mb grafo??

Jaz pa mojega P3 lahko navijem samo za 117 MHz (privzeta hitrost 1.3 GHz), drugače če poskušam kaj več se mi pa samo reseterira : /
Verjetno je kriva matična, ki ne podpira naprednih funkcij navijanja (samo FSB lahko zvišujem) pa verjetno kaj malega tudi rami.

25

Re: Predlog za benchmark tekmovanje

3dmark 2006 bi vi poganjal na starih kompih? Že amd 939. dost šepa(odvisn od grafe) v tem 3d marku, kaj šele starejši kompi. Tak da ne sanjat o nekih P2 in takih, lahko probate, če vam sploh požene test.

Tam v vseh piše da tekmovanje traja do konca junija. Nej admin popravi in fajn bi blo da bi bla tud lestvica, da se vidi kdo vodi(vsaj prvih 5).

Lp