Topic: Best Computer

Hey kupujem nov računalnik in tole je konfuguracija ki sem jo zbrau... Prosim za vaša mnenja in kritike. Aja Rad bi si ugradiu vodno hlajenje k je ena izmed mojih največjih skrbi tiho funkcioniranje! Zanima me če se da pri vas dobit tudi vodno hlajenje in kolko so cene? (vzeu bi najbolše kar je neglede na ceno)
Prosim vas tudi da mi povete kakšen rač. bi si sestavili če bi imeli možnost zapravit tudi do 3000 e

Re: Best Computer

Če si želiš tiho delovanje se ti nikakor ne splača najboljše vodno hlajenje.
Najboljše vodno hlajenje vsebuje radiator z 3 oz. več 12cm ventilatorji ki pa so na koncu vse prej kot tihi.

Če želiš hlajenje samo za procesor: Tega
Če pa želiš res super ohladit računalnik, procesor, nb/sb, grafično: Tega, če imaš denar

Če boš kupil računalnik pri sestavi.si se lahko zmeniš da oni naročijo od eddya vodno hlajenje, ti ga vgradijo in ga potem pri sestavi.si plačaš po eni ki jo ima ekwaterblocks.

Re: Best Computer

Malo še počakaj, ker prihajajo nove stvari, škoda bi bilo zapraviti toliko denarja in kupiti "staro" zadevo za enako ceno kot boš čez en mesec dobil nove zadeve...
Če pa želiš takoj, potem ti bodo že na sestavi.si znali pomagati in potem tudi upoštevaj kaj ti je napisal 51M3K...


Vodno hlajenje je lahko tudi pasivno.... imam sam in se dobro obnese...
Tudi pri pasivnem hlajenju je možnost uporabe podolgovatega ventilatorja, tako da si lahko povečaš hladilno moč takrat kadar gre za dolgotrajne obremenitve, s tem pač postane aktivno wink.
Najboljše pa je kombinacija pasivnega in aktivnega, na slednjem ventilatorje vklopiš takrat (to seveda naredi kontoler), ko se temperatura dvigne čez določeno mejo...
Seveda pa ni poceni, saj bi samo za radijatorje dal 200€...

Najboljše hlajenje je custom hlajenje in nikakor ne že sestavljene stvari (kot so TT in podobno)....
Malo pogooglaj in boš hitro našel teste pump in radijatorjev ter blokov...potem pa v nakup (verjetno na kakšno nemško stran, ker pri nas je izbira žal slaba, še konkretne cevi ne moreš kupit)

Ventilatorje pa si lahko tudi kupiš takšne, ki ne povzročajo preveč hrupa, pač stanejo po 15-20€ in potrebuješ še kakšnega več... smile