Topic: Moj računalnik - vaša mnenja

OK, glede na vse špile ki pridejo zdaj ven je cajt, da tud jaz nabavim novi comp. Do 1000 €, zanimajo me vaša mnenja o tem sistemu:

-Matična plošča Asus P5KC, 775
-Intel-Intel Core 2 DUO E6750, 2.660 GHz 4MB, LGA775
-Napajalnik Power LC6550GP 550W
-2× Patriot DDR2 2 x 1GB 800MHz DL PC2-6400 (skupaj 4GB)
-Trdi disk WD 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
-Grafična kartica GeeForce 8800 GT (ta ko zdaj pride ven)
-Hladilnik Asus Silent Square Series
-NEC-DVD +/- RW NEC, AD-5170A BULK, 18x


Pomembnno mi je predvsem to, da bo sistem kompatibilen, primerno hlajen, pa če opazite morda kako stvar, ki nepotrebno zvišuje ceno.

Hvala za vsa mnenja.

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

MATIČNA - Asus-Matična plošča ASUS P5KC, S775, PCI-E, FSB1333
PROCESOR - INTEL-Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box
RAM - 2 × Patriot Memory-PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (skupaj 4GB)   
DISK - Western Digital-WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD5000AAKS)
OPTIČNA ENOTA - NEC-DVD +/- RW NEC, AD-7170A , BULK, 18x, črn     (2×)
NAPAJALNIK - LC Power-Napajalnik LC 700W Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2     
HLADILNIK - Hladilnik Asus Silent Square PRO S478/775/939/AM2    
OHIŠJE - GMC-GMC E30, ATX MIDDLE, 1x 120mm, 4xUSB/au, srebrn/črn

To bi bla zdaj konfiguracija po neakj spremembah.

Zanima me, če je možno da mi sestavite računalnik brez grafične kartice, ker bi rad počakal na te nove GeForce in bi potem sam vgradil v ohišje. Prav tako me zanima, če lahko to naredim sam doma, torej če date tisto nalepko gor (kao zaščita pred odpiranjem).

Hvala.

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Možno je da si grafično vstaviš sam notri doma, izdelki trgovine sestavi.si na ohišju nimajo nalepke.

Na tvojem mestu bi vzel drug hladilnik, drugače pa 4gb rama kupi le če boš imel inštalirano visto pa še to 64bitno.

32 bitno vodilo zna nasloviti samo 4gb rama skupno z ramom, navideznim pomnilnikom, ramom grafične kartice itd. Če neboš imel x64 vzami raje 2gb rama wink

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

OK, hvala. Rame lahko itak še potem čez kako leto dokupim, če bo potrebno. Kateri hladilnik pa priporočaš?

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Jaz bi na tvojem mestu vzel Scythe Infinity

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Scythe Infinity je super hladilnik dobro hladi ima le en problem, njegova velikost. Asusove plošče imajo blizu reže za procesor kondenzatorje zato ga je malo težko pritrdit. Problem je tudi kasneje, majhen pretok zraka skozi ohišje.

Zato večina vzame manjšega, ki po testih hladi enako dobro oz. celo boljše kot Scythe Infinity.

Mislim pa tega: Thermalright Ultra-120 eXtreme

http://www.oc-lab2.com/slika.php?img=zbogi/coolerji/graf.jpg

Slika je skopirana iz oc-lab2.com iz testa hladilnikov II. del. Mislim da boš graf hitro razumel, če ne pa povej pa bom bolj podrobno napisal wink

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Če čakaš na grafično, ne kupuj komponent sedaj.... boš plačal več in jih doma gledal ali pa boš želel kaj novega, ki je tik pred izdajo.... razen če boš uporabljal staro grafiko....

Plus tega vzami infinity hladilnik (če boš imel quada pa extreme).... infinity (mugen) stane 40€ in ima vent priložen.... ultra-120 Extreme pa okoli 65€ (nevem natančno) in nimaš venta, se pravi + 15-20€...

Preveri, če gre v ohišje..... infinity gre na P5K Deluxe plato (ostalo preveri)

price/performance je zmagovalec infinity....

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

ja ampak če maš midi ohišje z infinitijom nimaš dobrega pretoka zraka, kolega je mel tak primer in dvomim da bi kupil še kdaj infinitiya.

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Ok, hvala za nasvete, nekako se bolj nagibam k infinity-ju, predvsem zaradi že priloženega ventilatora, ker Thermalright pride skoraj 2× dražje potem z ventilatorjem. Čeprav me malo skrbi pretok zraka v MIDI ohišju, kot je opisal 51M3K. Zanima pa me če se bo dalo dobit ta 2 hladilnika na sestavi.si? Ker trenutno jih ni v ponudbi.

Grafično pa bom verjetno vzel GeForce 8800 GT 512 MB, prav tako čakam, da jo dobijo na sestavi.si big_smile

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Teh dveh hladilnikov na sestavi.si nimajo, lahko pa se zmeniš da se naročijo pri cool-pc, sestavi.si zmontira in hladilnik pri sestavi.si plačaš po ceni cool-pc wink

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Aha, hvala, zdaj pa me še zanima kolko se dejansko splača kupit 4-jedrni procesor. Ker kolko sem bral komentarje noben špil ne izkoristi vseh jeder, niti programi ne itd.

Če primerjamo ta 4-jedrni in ta 2-jedrni, katerega priporočate za nakup?

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Prav si bral, in sploh ko bodo programi in igre znali izkoristit 4 jedra bo q6600 na podnu. Vendar če gledaš ta 2 ki si ju ti dal bi jaz raje vzel q6600.

Če gledaš dvojederni procesor po primerjavi z q6600 glej samo E6850, dvojederni procesor ki deluje pri 3.0GHz. Vsaj jaz bi vzel tega (E6850).

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Vsekakor se še trenutno splačajo vzet najbolj 2 jedrni procesorji. In se še kar nekaj časa bodo najbolj splačali, ker za 4 jedrne še nebo kompatibilnih iger kr lep čas veni.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Igre so kompatibilne, saj drugače nebi delale...
Izkoriščena bosta pa dva jedra, ne pa štirje (do kdaj bo tako pa ne ve nihče).... tu pa je razlika... smile

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Hvala za vse nasvete, konfiguracija pa bo 99% taka:

MATIČNA PLOŠČA: Asus-Matična plošča ASUS P5KC, S775, PCI-E, FSB1333
PROCESOR: INTEL-Procesor Intel Core 2 Duo E6850 3.0GHz, FSB 1333, Box
RAM: Patriot Memory-PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom
TRDI DISK: Western Digital-WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm
GRAFIČNA KARTICA: GeForce 8800GT 512 MB
OPTIČNA ENOTA: NEC-DVD +/- RW NEC, AD-7170A , BULK, 18x, črn (2×)
NAPAJALNIK: LC Power-Napajalnik LC 700W Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2
HLADILNIK: Scythe MUGEN (Infinity) SCINF-1000
OHIŠJE: GMC-GMC E30, ATX MIDDLE, 1x 120mm, 4xUSB/au, srebrn/črn

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

HM.. zaj sem v mali dilemi. Kaj mislite se splača dat 90 € vec za E6850 3.0 GHz, ali bi blo boljse da kupim E6750, 2.660 GHz, pa ga potem navijem (po potrebi) na 3.0 GHz. Se sploh lahko ta procesor navije na tako ferkvenco, in če da, mislite da bi s tem hladilnikom (mugen) in napajalniom še vedno vse funkcioniralo OK? Ker za tisti denar lahko pol kupim npr. disk z 32 MB cache-a

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Pa zakaj bi ap navijal ? Brezveze

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

Včasih se je reklo tako kot mohic, torej brezveze.
Zanima te za navitje, c2d procesorji pa so nareti tako da imajo še ogromno prostora za navijanje. Da ga naviješ na 3.0 ne rabiš niti dvigniti voltaže, večina jih ima za 24/7 na 3.4 oz. 3.6 itd..

Drugače pa pomoje SE splača wink

Re: Moj računalnik - vaša mnenja

OK, hvala, bom verjetno kar vzel E6750, pa bom navil potem čez čas, ko (če) bo potrebno.