1 (edited by fredyy 2007-10-21 12:46:57)

Topic: Računalnik moti TV

pred 1 tednom sem kupil pri vas računalnik,ki drugače dela brez problema.Edino kadar je računalnik vklopljen moti sliko
na televiziji.Prišli so tudi iz kabelske in ugotovili,da je signal z njihove strani vredu.In da je možno,da bi bilo narobe kaj z
napajalnikom(prebija oziroma vrača elektriko nazaj v omrežje)Zato se obračam na vas,če mi lahko vi kaj svetujete oziroma
veste kaj se dogaja.Kadar računalnik ni vklopljen je slika na TV-ju vredu.Računalnika in TV-ja nimam povezana med sabo.


LP Fredyy

2 (edited by rk7254 2007-10-20 01:11:16)

Re: Računalnik moti TV

Mislim, da so ti svetovali pravilno...

Edit: Seveda pa je možno, da se motim ... smile

Re: Računalnik moti TV

Če imate servis potem imate tudi kakšnega mehanika in želel bi še njegovo mnenje.Prosim čim prej kajti doma je že panika ,da bom uničil televizor.

Re: Računalnik moti TV

Imaš računalnik in pa televizijo preko enake vtičnice? Imaš televizor in pa monitor blizu? Ponavadi ko prebija napajalnik TVja ponavadi sliko pajtla in slika utripa. Je kaj takega? Si pogledal varovalko v TVju če prebija?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Računalnik moti TV

To je pa poznan problem. Najbolje se obrnit na električarja. Skoraj 100% je problem v ozemljitvi doze na katero je priklopljen računalnik. Poizkusite ga priklopit na dozo ki je v drugi sobi in je vezana na drugo varovalko.

Re: Računalnik moti TV

Jaz sem imel nekaj časa problem takšen: Imam 1 ojačevalec in 1 končno stopnjo. Ko sem imel končno in ojačevalec vklopljen mi je monitor pajtlalo vsake tolko časa. Maso ojačevalca in končne sem povezal na eno skupno maso v sobi na radiator in je bil problem rešen.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Računalnik moti TV

Nista na enaki vtičnici. Vezano pa je na isto varovalko.
Monitor in televizor sta nekje 3m narazen.
sliko motijo vijugaste bele črte,ki se tresejo levo in desno so v dveh pasovih čes cel ekran na vseh kanalih nekatere programe
sploh ne moreš gledat.
zakaj se ta problem ni pojavljal ,ko sem imel  star računalnik? Torej kriva ni vtičnica ampak računalnik.

8

Re: Računalnik moti TV

ja res je kriv je računalnik kolikor so nas elektro šoli učijo da od računalnika in te tehnike zelo popači tok in ni več sinosni to smo tudi merili in je mogoče da imate res slabo inštalacijo in veliko tega priključenega gor lahko ze dobis popačen tok zaradi tega lahko ce ti ugotovijo da imas res popačen tok zahtevaš od elektro da vgradijo filtre ki gladijo napetost da postane sinostna.Mogoče je tudi da ubistvo ne moti elektrika ampak dotrajana kapelska ker kabel za kapelsko ima na plašču prepleteno mrežo ki varuje žilo pred frekvencami in valovi in če je ta kje prikinjen je slika zelo slaba.lp

9 (edited by mr.dejan13 2008-03-11 05:42:57)

Re: Računalnik moti TV

Hmmm...
Tudi jaz imam isti problem! Sem kupil nov računalnik,pa tudi meni pači sliko na TV-ju!(Dva pasa belih pikic)
Ko ugasnem računalnik pa je slika čista kot solza.
No,do kakšne ugotovitve smo pršli? Je kriv napajalnik ali je pa morda vezava elektrike?

Re: Računalnik moti TV

Pri meni se je zadeva uredila skoraj sama od sebe.Po 2-3 mesecih sem moral iz računalnika ispihat prah,ko sem ga ponovno
priklopil pa je slika bila vredu. Mogoče se je kakšen kabel  česa dotikal in je zato motil signal na tv?