Topic: še eno vprašanje glede cen

živjo, sem pač takšen človek ki sem rojen pod srečko zvezdo. načeloma si nekaj kupim in vidim isto stvar teden dni kasneje po dosti cenejši ceni, po možnosti še v isti trgovini. In ker sem zdaj res pred zdajci da si tukaj naročim računalnik in bi te kar 4 gb rama vzel ker kolko sem spremljal cene so zdaj rami ultra poceni, ampak bi vseeno raje vprašal če se tukaj mislijo zdaj v kratkem cene spremenit kaj in ali mislite da bodo rami še cenejši, te bi zdaj kupu npr. 2 gb pa čez kako leto še 2gb.

lp

Re: še eno vprašanje glede cen

Pozdravljen!

Če boš kupoval 4Gb rama, se ti to splača v primeru da boš uporabljal Windows Visto oz. 64 bitne XP-je.
32 bitna verzija za katero je napisana večina programov, zna nasloviti le 4gb rama skupno, z ramom, grafično kartico, navideznim pomnilnikom itd.
Visto je mogoče twekat (32 bitno) da uporablja 4gb rama.

Admin wrote:

Z preprostimi spremembami lahko 32 bitno visto prepričamo da uporablja 4gb rama.
To naredimo tako, da v ukazno vrstico vpišemo "BCDEdit /set pae ForceEnable"
S tem vklopimo v visti tudi nekj ostalih funkcij ki so drugače izklopljene.
(DEP-data executin prevention, NUMA-non uniform memory architecture)

Sedaj pa še odgovor na tvoje vprašanje zastavljeno čez celoten post:
Sedaj se ti splača kupit 4gb rama, neboš ga videl čez 1 teden cenejšega verjetno samo dražjega. (Cene RAM-a gredo gor)

Vista z 4gb rama more delat, uff super smile

p.s.: Če boš kupoval računalnik ti svetujem da si tukaj, na forumu odpreš temo in ti skupaj pomagamo do najboljše konfiguracije wink

lp, Simon

Re: še eno vprašanje glede cen

ali pa se da tudi 32 bitne xp-je pripraviti da bi prepoznali 4gb rama kajti imam 4gb rama v sistemskih informacijah pa piše 3gb rama. hwala za odgovore

Re: še eno vprašanje glede cen

Nekje na netu so navodila.....

Nam ni delalo

Re: še eno vprašanje glede cen

bom poiskal pa poročal

Re: še eno vprašanje glede cen

KAj zdej jaz sem naročil komp s 4 gb rama pa nameravam uporabljat xp ker sem slišal da je vista slaba kaj naj se zdaj preklopim na visto al kaj ker sem slišal da tudi mnogo iger na njej sploh ne deluje ???????

Prosim pomagajte

big_smile

Re: še eno vprašanje glede cen

skyhunter wrote:

KAj zdej jaz sem naročil komp s 4 gb rama pa nameravam uporabljat xp ker sem slišal da je vista slaba kaj naj se zdaj preklopim na visto al kaj ker sem slišal da tudi mnogo iger na njej sploh ne deluje ???????

Prosim pomagajte

big_smile

si pa naloži 64bitne xp-je

Re: še eno vprašanje glede cen

skyhunter wrote:

KAj zdej jaz sem naročil komp s 4 gb rama pa nameravam uporabljat xp ker sem slišal da je vista slaba kaj naj se zdaj preklopim na visto al kaj ker sem slišal da tudi mnogo iger na njej sploh ne deluje ???????

Prosim pomagajte

big_smile

Čisto vse igre in vse odlično deluje na Visti... Če imaš dober comp ti bo delala normalo glede - v mislih imam da ti nebo štekala... Če si vzameš kirekol winse...si vzemi x64 da ti prikažejo vse rame...

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: še eno vprašanje glede cen

Pa nekaj pravijo da vista komponente bolj izkoristi ??????

je to res ??????

wink

Re: še eno vprašanje glede cen

Jah...mores vedet da je novejsa in zahteva boljse komponente....se pravi da ce imas vredu comp se ti jo splaca met... smile Ce si jo pa mislis kupit pa pocakaj se kak mesec pa si kupi Windows 7...:)

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: še eno vprašanje glede cen

sm mislim da windows 7 še nbo dovolj razvit bom rajši počakal da se še malo razvije

wink

Re: še eno vprašanje glede cen

windows 7 je kolikor vem beta verzija potrebno bo še malo počakati

Re: še eno vprašanje glede cen

mlinar wrote:

windows 7 je kolikor vem beta verzija potrebno bo še malo počakati

Ja kaj sm pa js reku mlinar?

stany wrote:

Ce si jo pa mislis kupit pa pocakaj se kak mesec pa si kupi Windows 7...

......

skyhunter wrote:

sm mislim da windows 7 še nbo dovolj razvit bom rajši počakal da se še malo razvije wink

Reku sem da če misliš kupit original počakaš...če ne pa si boš winse itaq dol potegnu pa si jih lahko kasneje pa uporabljaš nekaj časa visto... wink

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: še eno vprašanje glede cen

NE nism ja tak to pa ne da bi kradel winse
wink hehehe

Re: še eno vprašanje glede cen

nevem zakaj bi si jih kupo... smile za 160€ dobis vodno hlajenje procesorja... smile drugače winsi ti itaq nebojo nič slabše delali uni k si jih dol potegneš pa aktiviraš...:)

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: še eno vprašanje glede cen

da sej znam sej to vbistu izvajam ampak javno se naj nebi o tem pogovarjali

pa zdej ki smo že pri te temi Zdaj bom kupu navi komp in si bom na starega naložu to visto:
http://www.partis.si/torrent/podrobno/49342
Kaj jaz jo samo na dvd zapečem in jo na novem naložim al kak bi to naredu ?????

Hvala wink

Re: še eno vprašanje glede cen

Sem naredu vodič kak naložiš winse na CD/DVD link: http://www.sestavi.si/punbb/viewtopic.p … 1078#11078

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: še eno vprašanje glede cen

Gori maš kako zapečeš, tukaj pa imaš kako inštaliraš visto: http://www.petri.co.il/install_windows_vista.htm

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;