26 (edited by anzy 2007-10-03 17:29:17)

Re: Nova konfiguracija

OK, ena hitra ideja: Pri vas kupim računalnik brez procesorja, tega pa kupim drugje in si ga sam not namestim. To je zdaj koliko toliko dokončna zamisel.

Mi v tem primeru še vedno pripada zastonj dostava na dom, garancija 24 mesecev? ... mogoče še kaj pozabil?

Sej maš prav, da bi se lahko že veselo zabaval, namesto da tukaj gnjavim, ampak zakaj bi blo vse lepo in prav, če pa ni treba? ... Pa mislim, da mam pravico do gnjavljenja, ker verjeli ali ne, bom moral s tem računalnikom preživeti kakih 5 let... pa to sem že nekje pisal in se mi ne ljubi spet ... torej mi prosim samo še odgovorite na zgornja vprašanja in je to to. Aja, pa ni treba lagat, da ste povprašali pri štirih dobaviteljih, če samo dva dobavitelja v SLO distributirata procesorje.

Hvala za (ne)strpnost do mojih gnjavačenj!

Re: Nova konfiguracija

Taki osebki kot si ti mi gredo pošteno na jetra. (Moglel sem napisat)

Če boš že preživel 5 let z računalnikom, bi komot vzel B3. G0 al B3 vseeno, ko bodo programi, igre itd. podpirali 4 jedra, bo q6600 en velik nič.
Sestavi.si je super team ki se trudi in verjami da bodo preživeli brez tvojega naročila (v primeru da bi prišlo tako daleč naše kreganje tukaj).
Zakaj bi lagali da so povprašali pri 4 dobaviteljih? Ti verjetno veš vse in potem takem tudi veš od kod oni procesorje dobijo.

Večina trgovin ki jih poznam nabavljajo stvari v tujini.

Kaj pa boš kupil kje pa je od tebe odvisno, če si tako želiš najboljše dele bi si jih pa sam sestavil.

Upam da nebo vroče krvi zaradi mojega posta, zato predlagam da se tema zaklene ti pa pokliči sestavi.si in se tam pogovori z njimi.
Naroči kar misliš in srečno z računalnikom.

Lp, Simon

Re: Nova konfiguracija

Ok, se da brez tega tud rešit.

Sestavi.si team, njim ni vseeno za naročila, tudi za najmanjše naročilo jim ni vseeno. Obstajajo pa tudi privatni dobavitelji.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nova konfiguracija

Tisto o dobaviteljih sem napisal, ker mi je pač intel napisal, da sta v SLO samo dva dobavitelja njihovih procesov.

Drugače pa samo še zgornja vprašanja, pa se me rešite za 5 let ... tako da se vrnem 3. oktobra 2012 [zloben smeh v ozadju]. Aja, pa z g0 prišparaš tudi pri elektriki ... edini hudič je, ker pozimi na greje dovolj, tak da moreš poleg compa vklopit še radiator wink

In ne,  nobene vroče krvi ni tukaj. Pač moj prvi računalnik, katerega komponente sem sam ( s pomočjo mnenjalika) izbral in hočem, da je vse v redu.

Spet sem napisal več, kot sem mislil.

Re: Nova konfiguracija

Jooooj, ko morem spet pisat:

Meni je tudi malo bedno, da morem kr nekaj gnjavit ampak sem se ob nakupu novega compa pač spustil v detaile (razen pri matični, kjer mi ni blo kaj preveč jasno, zato sem tudi rabil pomoč mnenjalnika). Izkušnja na vašem forumu je bila precej ... unikatna wink na začetku vsi veseli odgovarjali, nato pa doživljali travme zraven mojih vprašanj. Drugače pa je sestavi.si res super, saj je "sestavljanje računalnika" zelo pregledno (pa še pravo matično mate, pri kateri so vsi ostali mrknili). Drugače pa prosim ne dobit infarkta ali česa podobnega zaradi mene, ker to bi res dobro bilo NE...

Re: Nova konfiguracija

Ne, sej ni nobene hude krvi.

Brez panike, probali ti bomo pomagat po naših najboljših močeh.. mogoče res nismo pravilno začeli..

Nič ni narobe s tem, da se detailiraš kam boš spravil denar oz. da ga boš vložil karseda najboljše za dolgo časa.

Na zgornja vprašanja pa ti lahko odgovori le admin..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

32

Re: Nova konfiguracija

točno tako, kot Tig3rB0y-ev zadnji stavek! Zato pa smo napisali kot je, take stvari se ureja preko telefona, e-pošte ne pa ene in iste monologe in po 10 postih res ne moreš pričakovati drugačnega odgovora.

Re: Nova konfiguracija

Hm...

kar se distribucije tiče je nastala zanimiva zadeva sploh odkar smo v eu in veliko velikih firm "uvozi" v slo procesorje, ki jih kupijo pač nekje ne ravno dirktno od uradnih slovenskih distributerjov.

Ne da se mi udaj naštevat kje vse lahko v slo nabavis intelove procesorje ko je sigurno več kot 10 firm. Redno nabaljamo procesorje pri asbisu, elkotexu, acordu, izidu pa če je nuja še kje drugje.

Re: Nova konfiguracija

anzy wrote:

OK, ena hitra ideja: Pri vas kupim računalnik brez procesorja, tega pa kupim drugje in si ga sam not namestim. To je zdaj koliko toliko dokončna zamisel.

Mi v tem primeru še vedno pripada zastonj dostava na dom, garancija 24 mesecev? ... mogoče še kaj pozabil?

... samo to me še zanima

Re: Nova konfiguracija

Seveda!