Topic: Nova konfiguracija

S starši se odločamo o nakupu novega računalnika ... po kupu predračunov različnih podjetij se je za najugodnejšo izkazala prav vaša. Imam pa nekaj vprašanj:

1. Najprej me zanima, če procesorji intel core 2 quad q6600, katere imate na zalogi imajo izboljšano čipovje: takoimenovan G0 stepping (to je razvidno iz "product code" na etiketi na škatli procesorja ... na koncu številke piše SLACR).
2. Glede na to, da je napajalnik v ohišju katerega hočem preslab: Ali ga lahko vzamete ven, namestite novega in starega odbijete od cene ohišja?
3. Tisto kar predvsem očeta najbolj skrbi: Garancijaaaaaa. Kako je z njo? Kako jo uveljavljaš? ... prosim čimbolj na kratko.

(Osnovna plošča) Gigabyte - Gigabyte P35-DQ6, S775, DDR2, PCIe, SATA2 (193.5)
(Procesor) INTEL - Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box (270.63)
(Pomnilnik) OCZ technology - OCZ DDR2 2GB Kit, PC2-6400 800MHZ, rev2, XTC platinum hladilnik (77.608)
(Grafična kartica) Asus - Grafična kartica Asus GeForce 8800GTS 640MB 320bit DDR3 PCI-E HDTV (397.11)
(Trdi disk) Seagate - Trdi disk Seagate 320GB SATA2 16MB 7200 (72.2)
(Optična enota) NEC - DVD +/- RW NEC, AD-7173S BULK, 18x, SATA, črn (31.28)
(Ohišje) LC Power - Ohišje LC Pro-906S, 350W (12cm + 2x SATA), 12cm FAN (40.5)
(Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC 700W Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2 (100.8) 

Hvala za odgovore!!

Re: Nova konfiguracija

Za disk ti priporočam, da raje dodaš par € pa vzameš Western Digital http://sestavi.si/item.php?id=195&tbl=harddrive

Če ti lahko od cene odbijejo, to nisem ziher, samo mislim da se to neda.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

3 (edited by anzy 2007-09-21 05:26:42)

Re: Nova konfiguracija

Bi blo zelo fajn če bi se dalo napajalnik od cene odbit, da bi lažje za ta disk zamenjal ... Ker ti predračuni so bili zelo skupaj in pol če dam zraven še disk za 20€ več, bo že preseglo drugega najcenejšega ... in potem bo starše zelo težko prepričat, da so tukaj boljše komponente kot v drugih primerih, ker že tak gnjavijo, da je vse skupaj predrago.

Re: Nova konfiguracija

Lahko odbijemo ceno. Ni problem samo v opombe napisite, da želite da to naredimo.

Za cpu kodo pa vam sporočim v kratkem (danes tokom dneva ko dobimo novo pošiljko)

Garancija na konfiguracijo je 24 mesecev. Imamo pogodbo z odostavno sluzbo GLS, ki pridejo računalnik iskat na dom in ga pripeljejo k nam v primeru okvare. V Ljubljani in Marbioru pa je možen tudi servis na domu.

Re: Nova konfiguracija

core 2 quad q6600

prod.code: bx80562q6600sl9um

version: d80956-003

upam ,da bo kaj pomagalo

6 (edited by anzy 2007-09-21 14:13:53)

Re: Nova konfiguracija

Hmm ... ta SL9UM je predhodnik SLACR-a ... SLACR ima izboljšano hlajenje in se lažje navija ... v tem je vsa fora. Kaj bi se dalo to slučajno kje dobit al tega ne morete dobit na zalogo? Aja, pa še porabo elektrike ima SLACR manjšo.

Stare zanima še, če se da pri vas vzet kredit.

Se oproščam, da gnjavim ampak po tem računalniku spet dolgo ne bo novega.

Re: Nova konfiguracija

Če se da vzet kredit se da tak samo v njihovi poslovalnici v Mežici.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Nova konfiguracija

Res je.

http://www.nlb.si/cgi-bin/nlbweb.exe?doc=7413

9 (edited by anzy 2007-09-21 16:18:45)

Re: Nova konfiguracija

Glede procesorja pa se torej ne da dobit tega, ki ga hočem al kako? Ker je res v vseh pogledih boljši ... Lahko vsaj probate povprašat pri dobavitelju?

Pa za kredit je treba torej k vam prit, ne?

10

Re: Nova konfiguracija

med G0 (SLACR) in B3 (SL9UM) ni razlika v boljšem hlajenju, ampak v porabi; tu si poglej karakteristike.

Ne komplicirat s steppingom, ker ni vse v steppingu. V večji meri odloča o potencialu navitja batch. Za nedeljskega navijalca je čisto vseeno katerega vzameš. Oba gresta 3,2-3,4GHz, za kaj več pa pri obeh rabiš boljše hlajenje.

Pa tudi za matično bi lahko kaj boljšega pogledal, če že takšen problem delaš iz procesorja. P5K-e/deluxe (vanille ne!).

Povpraševanje pri dobaviteljih je za moje pojme nesmiselno, kakršni steppingi so prispeli v slovenijo do distributerja takšni pač so.

Re: Nova konfiguracija

Eh, matična je že čisto dovolj draga.

Sicer nimam blage veze kaj je batch, ampak vsi na veliko hvalijo G0 stepping, ki naj bi bil super za navijanje (tudi čez 4GHz). In kot sem že napisal hočem pač največ za "svoj" denar, ker bom pol spet kakih 5 let mel ta računalnik in je bedno zdaj dat slabše komponente not, še posebej če je cena ista. Drugače pa procesorje z G0 steppingom dobijo tudi slovenske firme, stvar pa je že tudi kar dolgo na obzorju.

In procesor res nima boljšega hlajenja, ampak se že v osnovi manj greje ... pa še večje temperature prenese... Zdi se mi, da bom počakal, da dobite novo pošiljko q6600  procesorjev ... približno kako pogosto to dobivate?

12

Re: Nova konfiguracija

za/čez 4GHz rabiš vsaj vodo in napetost nad 1,665V -ni primerno za 24/7 (eventualno s kakšnim kompresorskim oz. zelo dobrim vodnim hlajenjem). Plus tega kot sem rekel batch smile (batch je tisti skupek cifer npr. Q711A006 -Q711 (to je skoraj najpomembnejše -pogledaš po netu kateri so dobri L720,L728, ...) -A (črka je pogoj, če je procesor hladen/vroč in hkrati tudi OC pottencial -A in B sta najboljše, slednji je tudi par 10°C lahko bolj vroč ) -006 (to pa je cifra, ki pove kateri po vrsti je iz te serije -nižja je bolj na sredini je jedro na silicijevi rezino -manj odstopanj).

Re: Nova konfiguracija

Kaj je mogoče komu jasno kako lahko Intel prodaja tako različne procesorje pod istim nazivom?

In ne... tisto o čakanju ni blo resno mišljeno, ker če do oktobra ne dobim compa, doživim namerni srčni zastoj ali kajh podobnega.

Hvala icy za vse te informacije. Sej mi boste dali not procesor, ki bo mel vsaj čim bolj ugoden batch, ne?


Zdaj pa še samo ateja nekak prepričam da lahko čimprej naročim.

Aja, kaj med Seagate in Western Union diski je razlika v kvaliteti ali čem drugem? Kaj pomaga RAID?
Haha, niste se še rešli mojih vprašanj!!!

Re: Nova konfiguracija

Za kredit se je treba oglasit v Mežici. Za procesor se ti pa pozanimam v ponedeljek.

Re: Nova konfiguracija

Kako je sedaj s tem procesorjem? Se da dobit model z G0 steppigom? ... ker sem še malo pogledal po spletu in bi naj bil res precej boljši od B3-ja. wink

Re: Nova konfiguracija

HEEEEEEEJ!!!

Lahko prosim odgovor, da lahko končno naročim, če boste dobavili G0 stepping procesor ...

Re: Nova konfiguracija

Jutri spet dobimo novo pošiljko q6600 vam sporočim kateri bojo.

OK?

Re: Nova konfiguracija

Jeeeeeeej ... pa kaj ne morete dobavitelju reči katere želite? ... to bi bilo zelo interesantno.

Hvala za vaš trud!

Re: Nova konfiguracija

Smo jih prosili za to in so rekli, da če so na voljo da jih dobimo.

Re: Nova konfiguracija

Am ... VI STE ZAKON!!!

Re: Nova konfiguracija

Ti tekom dneva sporocim kateri bojo prišli.

Re: Nova konfiguracija

In ... ste že dobili?

Re: Nova konfiguracija

Smo pa sami isti so kot prejšnič. Žal. In sm tudi preklical 3 druge uvoznike in vsi imajo ta isti model.

24 (edited by anzy 2007-10-03 16:22:27)

Re: Nova konfiguracija

Od intela sem končno izvedel, da sta v sloveniji samo 2 avtorizirana distributerja intelovih procesorjev.

Eden od njiju je Asbis, ki ima SLACR procesor objavljen na http://www.it4profit.com/ecatalog/usere … mp;LANG=sl

Drugi distributer pa je elkotex z uradno stranjo: http://alpha.elkotex.si/145.php


Je drugače že kaj novega ... glede "mojega" procesorja?

Pa me malo čudi, da vi tega ne morete dobit, konkurenca pa to ima.

Pa prosim, da ga čimprej nekje najdete, ker se mi ne ljubi več čakat.

25

Re: Nova konfiguracija

In česa ti tukaj ne razumeš? Pač nimajo pogodbe s prvim distributorjem in ne more kar tako do procesorjev priti. Tudi precej ostalih trgovin (ne bom našteval) so preko Elkotexa in pač nič ne morejo, če jim dostavljajo B3 stepping.

V tem času ko paničariš za G0, bi se lahko že en mesec zabaval z B3, kateri je za moje pojme zate dovolj dober, če je tudi za druge (če pa si hard OCer in imaš vodno, DI pot, ... potem pa ti dam prav za G0, grem pa stavit da ko dobiš procesor bo vsaka druga tema, kako to kako uno o OCanju).

Moj post je takšen kakršen je samo zato, ker mi kratkomalo preseda celotna tema, ker v njej cel čas gnjaviš! Imaš telefonsko in mail od sestavi.si ? Torej se tam o tem posvetuj/zmeni, ker pol tega ne spada v to temo (obenem pa mečeš še slabo luč na celoten team).