Topic: Program za obdelavo slik

Sm odprl novo temo (če admini mislijo, da neupravičeno, naj jo kr butnejo pod tadrugo), čeprav je že ena podobna. Zanima me, ker program priporočate za obdelavo slik -- sam napredno obdelavo, ne gledanje. Še posebej me zanima, če je kak zmogljiv freeware program, ko bi rad bil legal on this one big_smile Al pa če je kak drug ful poceni pa zmogljiv. Uporabljo sm Photoshop, sam pride 1000 € (!!!), js ga pa pomoje niti 25 procentov nism izkoristo. Hvala za odgovore.

Re: Program za obdelavo slik

Jaz uporabljam Photoshop in ga ne zamenjam za nič. Zraven še uporabljam Imageready za animacije iz photoshopa.. osebno mi je najboljsi program za obdelavo slik.. na netu maš tud dosti tutorialov na to temo..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Program za obdelavo slik

Sm probo zdaj GIMP, pa mi je res kul. Največ funkcij, kar sm jih ke vido v freewaru. Ni pa to Photoshop, ja.

Re: Program za obdelavo slik

GIMP je super zadeva ker je opensource in dela tudi na UNIX operacijskih sistemih, tako da js sm na Linux ali FreeBSD vedno GIMP uporabljal big_smile

Re: Program za obdelavo slik

Maš še hack GIMPShop, da zgleda bolj tk ko Photoshop smile

Re: Program za obdelavo slik

to pa še niti nism poizkuso smile bom pa pogledu..

Re: Program za obdelavo slik

Paint Shop Pro 7

Re: Program za obdelavo slik

A kaj od Corela noben ne uporablja?

Re: Program za obdelavo slik

jz uporabljam Corel 12 in X3  smile

Re: Program za obdelavo slik

JAZ UPORABLAM PHOTOSHOP CS, IN JE RES DA GA OBVLADAM CCA 8%. KAR SE TIČE PROFESIONALNE OBDELAVE JE PS PROFI. IMAŠ PA TUD VARIANTO MLAJŠEGA KOLEGA ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS, GA SICER IMAM AMPAK NE UPORABLJAM, MISLIM DA JE TUDO CENOVNO UGODEN. COREL PA MISLIM DA JE BOLJ PROGRAM ZA GRAFIČNO OBDELAVO SLIK. COREL UPORABLJA VEKTORSKE SLIKE, PS PA BITNE SLIKE. PRI VEKTORSKI SLIKI SO ČRTE RECIMO KROGA OSTRE. BITNE SLIKE PA SO SESTAVLJENE IZ MALIH KVADRATKE.

Re: Program za obdelavo slik

ZA PHOTOSHOP VODICI NA WWW.TUTORIALIZED.COM....Preko 9000 vodicev big_smile