Topic: Računalnik za gaming use

Pozdravljeni,

ker se ne spoznam preveč na sestavo računalnika, se mi zdi, da bo najbolje, da tukaj povprašam za nasvet. Zanima me predvsem računalnik za igranje iger ( tudi bolj zahtevne), splošno uporabo z nekaj več prostora, tudi za kakšen film in druge stvari. Pripravljen pa bi bil odšteti največ 750€ za računalnik, monitor (samsung syncmaster p2270hd) ter ostale stvari pa že imam.
Zanim me tudi glede sestave, dostave, ter plačila kako potekajo stvari?

Lep pozdrav!

Re: Računalnik za gaming use

Največ za denar boš trenutno dobil s AMD procesorjem. Vzameš najcenejšo B350 ploščo, ki omogoča priklope, ki jih potrebuješ (torej dovolj USB vhodov, recimo). Procesor vzameš ali 1400 ali 1600, odvisno ali želiš 4/8 jeder/niti ali 6/12. RAM-ov vzameš 8GB.
Pri grafični postane malo problem to, da je trenutno cene poneslo v nebo zaradi rudarjenja kriptovalut. Na 1050Ti se to ne pozna tako zelo, ampak je ob tem tudi budget varianta. Naslednji rang grafičnih, ki so zmoglivejše za okoli 40% pa imajo 50% višjo ceno.

Disk vzami 1TB ali 2TB, firma ni tako važna. SSD bi ti zagotovo priporočal da ga dodaš, vsaj 120GB spraviš v ta budget brez problema. SanDisk Plus je dober za to ceno. Ohišje je čisto odvisno od tega, kaj ti je všeč, lahko vzameš recimo Antec GX200. Napajalnik bo za to sestavo zadovoljeval že 350W, ampak če želiš v prihodnosti menjat grafično za kaj močnejšega (recimo 1070, 1080, RX 580 ipd.), potem je bolje vzeti močnejši napajalnik. OK napajalniki so recimo Cooler Master B serija, Corsair, Antec. Izogibaj se LC-Power napajalnikom.

Priporočam ti, da ob naročilu naročiš samo komponente, ki so na zalogi.

Sestaviš si brez problema sam. Ni težko, je kot sestavljanje lego kock. Pogledaš kak tutorial na YouTube in bo šlo brez problema.

PC: GA-Z87-D3HP | i5-4460 | 16GB RAM | 275GB SSD | 2*2TB HDD | 5770 1G
W10 x64 | HyperX Cloud | Blackwidow 2013 (112 WPM) | Logitech G502
Laptop: N3530, 4GB, 120GB SSD, Ubuntu 17.04 | Xiaomi Redmi Note 4X