Topic: Napaka v dobavi?

Zdravo pri vas sem nedavno narocil racunalnik s sledeco konfiguracijo  http://sestavi.si/invoice.php?id=998&am … seag0ukipp

Sedaj se pa pojavi problem...jaz ne vem ali je mogoce da disk ne deluje pravilno ali pa da ste mi dobavili napacnega...ker mi pokaze da je kapaciteta diska velika probljizno 130 000 MB kupil sem pa kot vidite po dobavnici 250 000 MB

Ne izkljucujem moznosti da sem pri nalaganju  operacijskega sistema Windows XP napravil kaksno napako ker sem precej neizkusen v tem ampak mislim da to nekako ni pravi vzrok.

Ali je kaksna moznost da mi vi pomagate pri tem, ali da mi posredujete informacije kje bi jaz lahko napravil napako in kako bi jo odpravil ali pa ce sem prejel slucajno napacen disk kako urediti to zadevo.

Upam na cimprejsnji odgovor ter se  iskreno  opravicujem za nevoscljivosti, ki vam jih povzrocam.

LP Miha

Re: Napaka v dobavi?

Pojdi na nadzorna plošča-administrator tools-storage-disk management. Če tam vidiš, da maš še neparticioniran plac (unallocated), sli lahko nardiš particijo in maš še pogon d. Pol boš lahko pri naslednji inštalaciji winsov tut obe združo in mel eno -- obe particiji zbriši in iz placa naredi eno particijo.
če pa nimaš neparticioniranga placa, pa ne vem, ka bi lahko blo.

Re: Napaka v dobavi?

Mogoče pa imaš FAT32 datotečni sistem pa mu zato ne prikaže celotne velikosti diska.
PS: za particije uporabljaj Partition Magic, kjer lahko ustvarjaš in urejaš particije v windowsih brez kakršnekoli izgube podatkov. wink

Re: Napaka v dobavi?

Hm.....

Bios pa pokaže pravilno velikost diska?

Re: Napaka v dobavi?

Najboljše da narejim particijo v BIOS-u z Win CD-jem. Drugače pa poglej v BIOS če ti prav kaže velikost, če ti ne, je napaka, če pa ti, pa imaš še placa.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Napaka v dobavi?

u biosu pokaze  250 placa w windovsih pokaze 131 giga placa...pa niblo fat32 ampak.. NTFS...
men se tut mau ne sanja..kwa bi lah blo narobe.. donc bom se enkat vse formatirou na nov nalozu in bomo vidl kako bo...ce mate pa ksne pametne ideje ..se pa priporocam big_smile

Re: Napaka v dobavi?

Verjetno je bila pri instalaciji Winsev izbrana kapaciteta 130gb. Probaj formatat oz. vstavi Win CD not pa napravi še eno particijo od neuporalbjenega placa

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Napaka v dobavi?

jz sm formatirou use ...pa naredu sam eno  eno particijo..in poi je lepo delal...nvem kaj ga jebe ce nardis dve particije?
useen hvala za informacije big_smile

Re: Napaka v dobavi?

Sej če narediš 2 particiji ni nič narobe. Jaz osebno jih mam 4. Oni so pač izbrali 130gb in samo eno particijo, ostali plac pa si mel nezaseden.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Napaka v dobavi?

nenene lej ..naredu sm dve particiji... 20 giga pa kao kokr ostalo ostane!! ..in poi jz tko grem v windovse pogledam... diska ga najprej sploh ni blo..grem tisto. . disk manager ap to ..pa tm ustimam d se je pokazou... in ga je blo sam 108 GIGA tm kt bi mogl bit pa unallocated ni blo pa nc!! tko d res nvem v cem je bla tezava?!?!