1 (edited by frasza 2014-03-30 11:47:10)

Topic: New PC

Zdravo! V naslednjih parih mesecih imam namen sestaviti nov računalnik, namenjen predvsem za gaming ter občasno video/sound editing.

Na voljo si bom vzel do PRIBLIŽNO 1000€ in približna konfiguracija katero sem gledal ja bila:

Osnovna plošča: GIGABYTE GA-B85-HD3, DDR3, SATA3, USB3, HDMI, LGA1150 ATX
Procesor: Procesor Intel Core i5-4670K 3.4GHz BOX LGA1150
Pomnilnik: KINGSTON HyperX Beast 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9; XMP
Grafična kartica: SAPPHIRE TRI-X R9 290 4GB DDR5 OC
Trdi disk:  WD Green 1TB SATA3 64MB WD10EZRX
(brez SSD - ZA ZDAJ....ga imam namen dokupiti kasneje)
Ohišje: LC ATX MIDI PRO925B LC600H-12 600W


Zdaj pa me zanima kakšno imate mnenje..predvse tisti ki se res spoznate na to? predsem stvari kot so...ali se mi splača reskirati več € za i7 ter kaj bi s tem zares pridobil....mogoče kaka druga matična(na le-te se res ne spoznam)...
Tudi glede grafične..vedno sem zagovarjal GeForce(čeprav nisme nikoli imel Radeon) ampak po vseh reviewih in stvari vidim da je take Tri-X r9 290 res beast...ampak je vredna čez MSI GeForce GTX 770 GAMING TwinFrozr OC 2GB DDR5 ??


Za kakršenkoli odgovor bom zelo vesel.
Hvala!

Re: New PC

Če je tvoj računalnik narejen za Gaming uporabo, bi ti predlagal i5, saj i7 ima razliko da ima vec jedr, i5 ima 4 jedra, i7 jih ima 6-8 ampak večina igrc ne izkorišča več kot 4 jedra, zato če imas v namenu uporabljat računalnik za različne programe ki jim več jedr in hyperthreading pomaga, pol se ti splača, če nameravaš uporabljat za gaming si kupi i5.

Re: New PC

No da še se jaz malce razpišem smile

Prvo kar me v oči zbode je da si si izbral kombinacijo K model procesorja in matično ploščo z B85 veznim naborom. Samo po sebi bo zadeva delovala brez težav, samo načeloma se K procesorji izberejo, kadar uporabnik želi naviti frekvence delovanja (overclock-ati), kar pa ni možno na B85 matičnih ploščah (vsaj neuradno). V kolikor imaš namen navijati poseži po kakšni matični plošči z Z87 chipsetom. Če pa nimaš namena navijati, pa lahko posledično posežeš po cenejšem procesorju ala-> INTEL CORE I5 4440 BOX PROCESOR. Drugo je more or less vredu, edino kar bi še rad omenil je glede na to da gre za sorazmeroma high end kišto se načeloma spodobi, da se uporabi kvalitetni napajalnik. Z tole tvojo konfiguracijo če bi sistem obremenil 100% me nebi preveč presenečalo če bi napajalnik "pokleknil". Za moje pojme izberi kakšen 600W+ Seasonic napajalnik ali pa če se malce pozanimaš kateri napajalnik vsebujejo Seasonic "drobovje" (tiskanina + elementi) in si zmagal.

Just my 2 cents big_smile

Re: New PC

Kako pa je s procesorskim ventilatorjem? Na sami konfiguraciji vidim, da ni možnosti dodati kakšnega. Vem da lahk ododaš posredno iz samega seznama hlajenja, ampak se mogoče dobi zraven samega procesorje le-ta? Pa vprašanje če je dovolj močan.

5 (edited by frasza 2014-04-06 08:58:29)

Re: New PC

In zanima me katero matično bi se splačalo vzeti s i7 4770K (sepravi z87) ter MSI GeForce 770 TwinFrizr OC. Razmišlal sem o MSI Z87-G45

Re: New PC

frasza wrote:

Kako pa je s procesorskim ventilatorjem? Na sami konfiguraciji vidim, da ni možnosti dodati kakšnega. Vem da lahk ododaš posredno iz samega seznama hlajenja, ampak se mogoče dobi zraven samega procesorje le-ta? Pa vprašanje če je dovolj močan.

Procesor Intel Core i5-4670K 3.4GHz BOX LGA1150 - podčrtana beseda ti avtomatsko pove da je samemu procesorju priložen originalni hladilnik, ki je dovolj zmogljiv kar se hlajenja tiče.

Drugače kar se pa matične plošče tiče pa z to MSI-jevo plato ki si jo navedel ne moraš zgrešiti. wink