Topic: Monitor na OFF

lp

Pred letom dni sem kupil pri Vas računalnik... in zadnja dva tedna ko sem menjal windowse 7 imam sledeč problem.
Št. naročila: 11247

Naj povem, da imam vse driverje, temparatura CPU 35C v mirovanju, grafične 28C in res ne vidim v čem je težava. 

In sicer, ko zaženem določene igrice, ter ko menja sceno med igro ... mi da monitor v sleep mode oz. black sreen... slišim zvok, ter vse in sicer če monitor ročno izklopim, ter vklopim se slika spet pojavi!!

Pred tem ni bilo problemov oz. to in tam kakšen bluesreen to je pa tudi vse

Re: Monitor na OFF

Na novo inštaliraj driverje od grafične, po vsej verjetnosti je to krivo, če ne pa lahko da je kaj narobe ali s grafično ali pa celo s trdim diskom.

Priporočam ti da najprej torej poskušaš na novo inštalirat driverje, če se to še vedno pojavlja poskusi dati grafično v nek drugi računalnik (od prijatelja naprimer) in potrdi, da ni kriva grafična.

PC: GA-Z87-D3HP | i5-4460 | 16GB RAM | 275GB SSD | 2*2TB HDD | 5770 1G
W10 x64 | HyperX Cloud | Blackwidow 2013 (112 WPM) | Logitech G502
Laptop: N3530, 4GB, 120GB SSD, Ubuntu 17.04 | Xiaomi Redmi Note 4X

3 (edited by peter j 2014-01-17 20:50:49)

Re: Monitor na OFF

Poizkus z novimi driverji... neuspešen sad

HD tune test 100% pravilnost

Update za monitor (driver) ... se vedno black sreen

Naredil sem prav tako Heaven benchmark 4.0 in je deloval super brez black sreen tezav in naj povem da sem obremenil graficno do AMEN (na 10fps) ---> max GPU temparatura 64C pri 100% obremenitvi... CPU pa tja od 55c- pa do max 70C

kaj mi se preostane?

Re: Monitor na OFF

Za katero grafo pa se gre? In ali imaš morebiti kakšen multi-monitor setup?

5 (edited by peter j 2014-01-18 15:21:52)

Re: Monitor na OFF

GTX 670 zotac 2gb
monitor:  ips277l

Zadeve so sledeče..

Poizkusil sem s drugim monitorjem in zadeva deluje normalno... priključek je DVI
Tako da sedaj sta dve možnosti ali ne dela HDMI priključek na grafični/monitorju .... ali pa je monitor "zanič"

Ker slika se vrne s tem ko dam na ON/OFF

Re: Monitor na OFF

Po mojem mnenju je tu nekaj narobe z gonilniki. Probaj tudi drugi port, recimo na DVI port daj adapter na hdmi in poveži s hdmi kablom, skrajni primer je še VGA.

Re: Monitor na OFF

Problem je da ima monitor samo HDMI...

smile

Bom formatiro windowse, konec februarja .. ko ne bo faxa in bo več časa (na monitorjo imam še itak 3 lete garancije)

lp,  hvala za odgovore

Re: Monitor na OFF

Ima dva HDMIja in VGA, poin je probaj drugi vhod.