Topic: Težava pri sestavi !!!

Gigabyte-Gigabyte P35-DS3R, S775, DDR2, PCIe, SATAII
INTEL-Procesor Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz, FSB 1333, Box
Club 3D-nVidia Club 3D PCI-e GF8800GTS, 320MB GDDR3, 2-DVI
OCZ technology-OCZ DDR2 2GB Kit, PC2-6400, 800MHZ, XTC platinum hladilnik
LC Power-LC NAPAJALNIK 550W LC6550GP 140mm FAN,v2.0(24pin)
Evo to so komponente ki sem jih vgradil v računalnik in držal sem se pravil. Zdaj pa se mi računalnik noče prižgati (niti pisne ne). Zanima me ali imam preslab napajalnik za takšno grafično kartico ali pa bi moral pogledati če je kaj narobe pri konektorjih.

Re: Težava pri sestavi !!!

Najprej preveri, če si priklopil vse napajalne konektorje na ploščo 1x 24 pin  glavni napajalni konektor (ki je vcasih razdeljen na 20 + 4 pine, ki morajo biti vsi priklopljeni) in da je priklopljen dodatni 4 pinski napajalni konektor, ki se ponavadi nahaje nekje okrog procesorja. Ne pozabi da grafična kartica potrebuje dodatno napajanje in je potrebno priklopit pcie napajalni konektor na njo.

Napajalnik je dovolj močan!

3 (edited by janijovan 2007-08-28 12:40:51)

Re: Težava pri sestavi !!!

Hvala, hvala. Zdaj mi pa noče ekran se prižgat ko sem ga prej mel na analognem kablu. Piše "check analog cable".
Mam pa SynceMaster 740BF !! Neki je tut s kontaktom ko utripa lučka na monitorju a je grafična kaj kriva !!!

Re: Težava pri sestavi !!!

Probaj spucat konektorje, drugače pa bi te prosil za proključek monitorja pa grafične, če bi lahko slikal? Drugače pa probaj slot grafične še spucat, grafična skor dvomim da je kot sama komponenta kriva..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Težava pri sestavi !!!

A zdaj imas pa prikloplenega prek dvi kabla?

Eni samsungi so imeli tako narejeno, da ko si ga vklopu si držal tipko naprej in je npreklopu med dvi in analog vhodom.

Re: Težava pri sestavi !!!

Ja tam sem mogel priklopiti digital pol pa je šlo hvala !!!!!!!!

Re: Težava pri sestavi !!!

Računalnik zdaj dela sam na vsake tolk časa me vn vrže pa restarta računalnik. A bi to lahk blo zato ker mam dvojne rame ampak v različnih bankah? A morjo bit r4ami skup al so lahk narazen!!!

Re: Težava pri sestavi !!!

Vedno je dobro naložit nove gonilnike iz neta. Ram pa se običajno najbolje namestiti v bnake iste barve, če so ločene z barvami. Drugače pa piše v knjigi katere banke delajo skupaj. Naćeloma pa ne bi smel bit problem tudi če so v različnih bankah.

Re: Težava pri sestavi !!!

Spihaj slote ramov. To da imaš rame v drugih slotih naj nebi bil vzrok. Probaj kontakte. Predvidevam da imaš novi računalnik, zato dvomim da je napajalnik kriv. Lahko pa so temperature..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;