Topic: SATA disk na ATA plato

Berem vse živo, da se mi že meša, pa ne razumem, lahko dobim konektor, da bi lahko priklopil SATA disk na ATA plato?
PC je star tri leta+, pa disk nekaj štrajka in se mi zdi, da ga bo kmal konc vzel. Da pa bi kasneje, če kupim nov računalnik lahko uporabil disk, bi že sedaj kupil SATA.
Ima to kakšen smisel? Ima kdo link to konektorja?

Hvala!

LP

2 (edited by black ice 2007-08-21 20:45:57)

Re: SATA disk na ATA plato

Kar sem do zdaj našel ni bilo nič pametnega.
Raje kupi en rabljen trdi disk da ti bo še nekaj časa delal (pa še nekaj boš prihranil) potem pa itak vse novo kupiš.

/edit
Link
Link  2

Re: SATA disk na ATA plato

Takih konektorjev več kolko jaz vem ni v izdelavi.. razn če si ročno narediš, kar nena priporočam..

Drugače pa tak kot je reko @black ice

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: SATA disk na ATA plato

Hvala za odgovor.

Če sem prav razumel na ebay-u pa obratno obstaja.

Samo potem če kupim (sedaj) ATA disk in ga uporabim (kasneje z novim PC) na SATA plato, bo hitrost še vedno samo ATA, kajne?

Hvala!

5 (edited by DD 2007-08-22 09:59:02)

Re: SATA disk na ATA plato

Floki123 wrote:

Samo potem če kupim (sedaj) ATA disk in ga uporabim (kasneje z novim PC) na SATA plato, bo hitrost še vedno samo ATA, kajne?

tako je.

Re: SATA disk na ATA plato

Baje, da obstajajo kartice za pci na katere lahko priklopis gor te diske.

7 (edited by BigBoss 2007-08-27 21:32:59)

Re: SATA disk na ATA plato

Tako je. To sem hotel že prej napisati pa sem imel težave s prijavo na forum.
Sam uporabljam takšno kartico in deluje BP.
Rabil sem jo, ker se mi je odlomil en SATA konektor na plati (od dveh)
in imam 2 sata diska.
Reče se ji (vsaj moji) Serial ATA PCI Card od firme ST Lab.
Podpira tudi raid 0 in 1, deluje pa s hitrostjo SATA 1 - 150MB/s.
Za njo sem dal 25€

LPB

Re: SATA disk na ATA plato

nekaj me zanima!js mam DS3 plato!zanima me pa naslednje!glede na to da se moral pred instalacijo windowsov naložiti raid driverje ,sklepam da mam ATA disk na SATA vodilu!(Ma nisem mel pojma o tem ko sem kupo kišto!tak da ne se smejat!)
Dej kaj lahko še kdo mal razloži?Kako zdej če bi hotel dat zdej en Sata disk zraven a bosta delala oba!Al naj zamenjam tega na ATA vodilu??

Re: SATA disk na ATA plato

hm... jz te čisto nič ne razumem!

ATA ima širok podatkovni kabel, SATA pa čisto ozkega. Če si moral naložiti driverje z diskete/cdja (raid) pred inštalacijo windowsev, da ti je prepoznalo disk potem imaš Sata.

Brez problema dodaš disk, pogoj je le da ga imaš kam priključiti smile

Re: SATA disk na ATA plato

Za tvoj prvi problem so ti že povedali da obstaja pci kartica z sata konektorji, če pa priklopiš še en disk zraven ata na sata, ti more delat bp.

Re: SATA disk na ATA plato

Jaz imam priklopljen en ATA disk zraven SATA diska, pa mi deluje brez problemov. Edino na začetku sem se zajebaval z Master pa Slave na kablu, vendar je šlo potem bp dalje. PCI kartice za SATA konektorje tudi obstaja, samo sem že od parih slišal da baje niso ravno najboljše..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;