Topic: Nova konfiguracija

11612    Mainboard S-1155 ASUS P8Z77-V LX, ATX(Osnovne plošče)    133.47€
11709    Procesor INTEL Core i5 - 3570K, 3,40GHz, LGA1155, Quad-Core, Boxed(Procesorji)    233.58€
8889    DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHz, CL9, CORSAIR Vengeance Low Profile(Pomnilnik)    51.13€
11066    Grafična kartica PCI-E 3.0 SAPPHIRE Radeon HD 7770 GHz Edition, Lite Retail, 1024MB(Grafične kartice)    137.32€
11625    Trdi disk WD Green 1,5TB 64MB SATA 3 WD15EARX(Trdi diski)    103.77€
16628    DVD-+R/-+RW SATA LITEON iHAS122, bulk, črna(Optične enote)    16.06€
8846    Ohišje LC ATX MIDI 7032B LC600H/12 600W(PC Ohišja)    56.90€

Skupaj: 732.23

Za to konfiguracijo predvidevam da bo dobra za igranje iger in da se s spremembo grafične in dodatkom rama čez kako leto lepo osveži.
Imam pa par vprašanj; -glede PCI-E 3, če se bo pri tej konfiguraciji to kej poznalo.
                               -če sta v ohišju že vgrajena ventilatorja.
                               -kaj priporočate za povezavo te grafične z televizijo prek RGB kabla.

Komentarji dobrodošli.

Re: Nova konfiguracija

Pozdravljeni.

Konfiguracija je zelo dobra.

Grafična kartica požene vse novejše igre.

Test grafične kartice ATI Radeon 7770:
http://www.anandtech.com/bench/Product/536

Vodilo PCI-e 3.0 se po nekaterih testih trenutnih grafičnih kartic obnese zgolj za odtenek bolje od PCI-e 2.0 vodila.

Test grafične kartice 7970 na PCI-e vodilih:
http://www.anandtech.com/show/5458/the- … g-and-msaa

Kar se povezave z TV tice priporočam HDMI kabel, če ima TV ta priklop.

Hvala za povpraševanje in lep pozdrav,


sestavi.si Team

Re: Nova konfiguracija

Hvala za odgovor.
Torej se mi bo PCI-e 3 poznal bolje šele pri prihajajočih grafičnih karticah.
Televizor je star tako da imam na izbiro samo RGB, SCART ali S-Video, zato rabim nek adapter ki bo izhode iz kartice pretvoril v nekaj kar lahko uporabim. Mislim da je artikel "ADAPTER DVI-A PRIKLJUčEK VGA IN RGB-MOšKI" šira 65061 to kar rabim samo ker ni slike nisem siguren.
Zanima me tudi glede ohišja, če ima vgrajena 2 vetilatorja spredaj ker pri opisu pod "opcija" piše da sta 2 ventilatorja spredaj priložena? Samo toliko da sem siguren da ima že vgrajeno hlajenje.
Hvala za odgovor.

Re: Nova konfiguracija

Če mogoče koga zanima sem s tem računalnikom, ko sem ga le malo navil, dobil sledeče rezultate na PerformanceTest 7.0.
V oklepajih so številke ki sem ji našel na njihovi strani www.passmark.com.
CPU i5 3570K - 9297 (7723)
GPU AMD Radeon HD 7770 - 2535 (2058)

CPU sem navil v biosu kjer ti ASUS-ova plata da tri izbire in sem izbral pač tisto ki CPU malo navije (nisem se hotel igrati z napetostjo on overclocking-om čeprav je na tej plati to relativno lahko).
GPU pa v Catalystu in sicer; GPU clock : 1100
                                            HPM clock : 1225
Računalnik mi dela povsem stabilno in drži temperature pod 50c.

Lep pozdrav.

Re: Nova konfiguracija

Update.
Po malo več kot treh letih mi je grafična kartica začela delat probleme in sicer se mi ventilator noče avtomatično prižgati tako da ga moram v catalystu dat manual fan na vsaj 90% da se zbudi in ga potem lahko spustim na 60% da ni preglasen in da lahko opazim ko se mi spet ugasne in ga moram spet prižgati. Če ima kdo mogoče ve zakaj se mi je to začelo dogajat bi bil vesel kakršnekoli informacije. In v primeru da mi grafične ne bo uspelo popravit bi bil vesel kakšnega predloga katera grafična bi pasala k konfiguraciji ki jo imam.
Hvala.