Topic: Ubuntu

Sinoči sem si downloadal Ubuntu 7.04 in me zanima nekaj stvari. Glede na to, da je Ubuntu distribucija Linuxa imam naslednja vprašanja:
1. Kateri program je podoben Messengerju v win? (obenem bi rad uporabljal obstoječi hotmail account) 
2. Kateri program lahko uporabljam za P2P (torrente)?
3. Zakaj pa ima starejša verzija podporo do 2009, novejša verzija (7.04) pa do 2008?
4. Kako je z NLB Klikom v Linuxu?

In nazadnje: tisti ki si že "lastite" Ubuntu - mnenja! (verjetno samo Urh tongue)

Re: Ubuntu

1. www.meebo.com , drugace mas tudi v ubuntu inbuild program. gaim, mislim, da je.
2. azureus deluje v javi
3. what`r u talking about ?:)
4. certifikat prevzames preko browserja. v ubutntu laufa tut firefox.

Drugace pa: www.ubuntu.si

Re: Ubuntu

To je vse kar sem želel vedeti. smile
Ubuntu here I come big_smile

Re: Ubuntu

Gaim več ne obstaja, danes ti je za msn protokol navoljo Pidgin.
Bittorrent odjemalec azureus najboljše.
Verjetno je stara verzija bolj "bugasta".
Deluje firefox.

Naj ti pa povem nekaj. Ubuntu ima samo dobro rekalmo, je like 10x zadaj za ostalimi. Priporočam Suse.

Lp

Re: Ubuntu

Saj bom videl kako je - bom poskusil Ubuntu en mesec in potem Suse. smile
Do zdaj sem od linuxa poskusil samo Pingoja - in mi ni bil ravno všeč. Ok za p2p je vsaka distribucija linuxa ok, za naprednejša dela pa moraš imeti nekaj bolj konkretnega.

Re: Ubuntu

vse deluje kar si zgoraj napisu brez problemov, msn klientov je cela gora (pidign, amsn, kopete, ...) klik dela normalno (firefox, opera, ...) uvozit je samo potrebno, glede p2p je se vec robe kot za msn.. podpora je super. skratka popolna distribucija za vsakodnevno uporabo.

Re: Ubuntu

Osebno pa samo cakam, da bojo vsa orodja od Adobe laufala na linuxu wink

Re: Ubuntu

Potem pa res več ne bo razloga zakaj bi se držali windowsov kot pijanec plota big_smile

Re: Ubuntu

Ka pa igre? A to sam inštaliraš proggram (mislim, da je wine al nekot tk), pa pol dela? Pa vse delajo? Ka pa office..se ga da kk spravt v Linux? (Vem da je tut open office, sam nujno rabim ms office za šiht.)

10

Re: Ubuntu

glede iger, nekatere so za linux spisane, drgače pa če imas močan PC, si lahko privoščiš emulacijo, enako velja za M$ 0ffice, na Linux-u pa obstaja različica Open Office (podobna M$).

Re: Ubuntu

Saj Open office je ZELO podoben MS Officeu - princip je isti, občasno je prevod v slovenščini malenkost drugačen. (najde se tudi kakšna razlika v angleški verziji).
Skratka - če imaš slabši PC priporočam OO; če imaš denar in soliden PC pa tudi OO big_smile
Urh glede iger: lahko našteješ nekaj znanih?

12

Re: Ubuntu

quake2, quake3, urban terror, cs 1.6, pa se najde se kaj, emuliraš pa lahko vse..

Re: Ubuntu

Sam to ti še zatežim: s čim emuliraš? Aja: kera distribucija laufa najbolj hitro, pa ni glih čisto oskubljena pa grda ko smrtni greh ? big_smile

14

Re: Ubuntu

vmware, itd.. o hitrosti je relativno govorit, ce hoces met vse v detajle optimizirano za tvoj PC rabis namestit gentoo in iz stage-1 namestit in skompajlat vse, ampak to ti garantiram da nebos znal. ampak tudi ubuntu je cisto dober, mislim se tista hitrost ne opazi kje pri navadnem uporabniku, sploh ce imas malo hitrejsi racunalnik. drugace mas vec verzij ubunto distribucije: ubuntu - gnome namizje, kubuntu - kde namizje, xubuntu - xfce namizje. vec o teh namizjih ti bo poveda stric google, mas dosti screenov in se odloci za eno varjanto wink ce te kaj zanima pa vprasi sej smo zato tukaj, da skupaj predebatiramo.

Re: Ubuntu

Mene pa zanima kako je z gonilniki racimo za nvidio ali pa za chipsete od osnovnih plošč?

16

Re: Ubuntu

nvidia ima super porihtane gonilnike tudi ati ima dobro zrihtane tako, da dela vse brez težav. le namestiti jih je potrebno in mogoče pri določenih distribucijah pravilno nastaviti in zadeva dela super.

Re: Ubuntu

A obstaja pol tudi 3dmark za ubuntuja?

smile

da bi vidli primerjavo med winsi in linuxom?

18

Re: Ubuntu

uh, to bi bilo potrebno pa googlat, vsekakor obstajajo razni benchmark testi za linux tudi, kako se pa primerjajo z win pa nimam pojma. treba je pogledat po netu vsekakor bi se našlo kaj..