1 (edited by Rutex 2007-08-18 13:09:34)

Topic: Samo še grafa in Napajalnik

To je ena mojih zadnjih tem za nekaj časa saj potrebujem le še napajalnik<-(o tem ne vem prav dosti) in grafično in vedeti moram če obstaja možnost sesuvaja proca pri preveliki obremenitvi.

Imam:
-ALiveNF6G-DVI (matična)
-AMD 3800+ X2 (2GHz)
-3Gb RAM, če je pomembno (2x 512Mb(Patriot) in 2x 1Gb(OCZ)
-Napajalnik je kr en, ne vem lih zdejle kera znamka vendar je 335W (21A)
-Grafična je integrirana 6150SE, vendar ima matična PCI-E 16x tako da sem se odločil da bom dodal

Odločil sem se za grafo 8800GTS(320Mb) zanima pa me če ima kdo kakšno idejo za Napajalnik ki bi lahko podpiral omenjeno ves sistem z grafo vred (če se da, za manj kot 100€ ali največ 120€ in ne ravno LC Power), prosim za kakšen LINK iz kakšne spletne trgovine.

Imam AMD 3800+ kot piše zgoraj in me zanima če bo taka matična v kombinaciji s pocesorjem sploh lahko brez sesuvanja podpirala omenjeno grafo?

!!!HVALA!!!

Re: Samo še grafa in Napajalnik

Če hočeš v sobi tišino, te ti ne uide kakšen Be Quiet BQT 500W napajalnik (mislim da je okoli 100€ - cool pc), potem kakšen Enermax 500W Liberty, cenejša varjanta pa LC 550W (samo si reko da ne pride v poštev).

Matična bo podpirala vse brez problema, trenutno ti igra napajalnik večjo vlogo kot pa plata.

Edino kar mi ni všeč pri tej konfiguraciji so rami :S preveč zmetani so noter..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

3 (edited by Rutex 2007-08-18 23:47:52)

Re: Samo še grafa in Napajalnik

hmmmm...... thx sam neki me mot. Tale ATX kva je to, odpru sem komp pa piše na matični ATXPWT-(neki tazga). Kk nej vem da bo šov napajalnik v ohišje. Aja tale ohišje mam: http://www.pcandparts.com/images/EN-4105_Sb.jpe  ..... Men se zdi prov najlepši. NAJBOLJ ME NJE ZMOTIL DA PIŠE NA ENIH NAPAJALNIKIH ATX 2,0 zato me zanima. Pa še neki. Upam da bo na sestavi.si ob plači še tolk pocen tista Club 3D k ma sošocl že od Club-a 3D 8800GTX pa mi je ful huda, ej a bo tale dobr (mislem tud glede ohišja): http://sestavi.si/item.php?tbl=powersup&id=63 ??

Re: Samo še grafa in Napajalnik

Tukaj je vse razloženo. Naj te napis ATX 2.0 nič ne moti. wink

5

Re: Samo še grafa in Napajalnik

zelo svoh procesor imas, nebo izkoristil niti polovico potenciala graficne...

Re: Samo še grafa in Napajalnik

Drži, že pri igrah z 8800gts boš mel počasi za proc preslabe zahteve, kaj šele pri gtx. Rajši vloži denar drugam v komp.

Re: Samo še grafa in Napajalnik

Mah veste kk bom naredu. Zdej bom kupu GeForce 8800GTS 320Mb in k mam pozimi (30,dec) rojstn dan bom dubu skupi ene 120€ pa bom še proc zamenju za AMD 6000 k mam tko al tko AM2

Re: Samo še grafa in Napajalnik

DD wrote:

zelo svoh procesor imas, nebo izkoristil niti polovico potenciala graficne...

se ravno ne strinjam. Tile 3800 procesorji so eni najboljših v AMD seriji. Navitega 3800 nena v potencialu prehiti niti kakšen 5600+. Pa še tile 3800 so narejeni v 65nm tehnologiji, kar je še vedno ena najboljših.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

9 (edited by DD 2007-08-19 23:17:46)

Re: Samo še grafa in Napajalnik

ne navijajo vsi. kolegu je na 4200+ zadeva na cajte zalagala, nato je menjal za c2d e6750 in eko, zadeva laufa ko urca in pri vseh zadevah ima vec fps

10 (edited by dampop 2007-08-20 07:08:20)

Re: Samo še grafa in Napajalnik

Saj to je pa ja jasno, da je c2d e6750 boljši ko pa 4200+, sam je pa razlika tut v ceni. 4200+ pa zelo solidno laufa tut pri 2.9 ghz, tk da pri omejenih budgetih ni slaba izbira -- vsekako r boljš ko pa 4400+ al pa 4600 plus, ki mata sam prepomnilnik malenkost večji -- 5 minut navijanja, pa maš boljši rezultat.

Re: Samo še grafa in Napajalnik

Jaz si lastim 4200+ in je res jajca od procesorja. Čeprav če gledamo na ceno, nimam nič proti njemu. Je poceni, ima dosti potenciala. Tile 4400+ pa 4600+ so pa res jajce od jajc. Sam bom tak šau na 3800+ po možnosti Venice al pa San Diego jedro, samo se ga ful težko dobi. C2D pa AMD ne moreš primerjat, že zaradi razlik v ceni.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;