Topic: °C procesorja v dekstopu

Zanima me kako lahko naštimaš da ti v dekstopu pišejo stopinje procesorja.

Hvala!

PS: Verjetno je treba prestavit temo

Re: °C procesorja v dekstopu

Hočeš temperaturo prikazati namizju ali te samo zanima temperatura procesorja?
Če te zanima samo temperatura lahko uporabiš Everest, mislim da tudi Sandra prikaže temperaturo... programov na to tematiko je malo morje - vendar je problem, ker ne kažejo vsi enako. Sicer je temperatura v BIOSu najbolj realna, vendar procesor ni obremenjen in tako kaže kar nekaj stopinj manj kot v windowsih.

3 (edited by dampop 2007-08-15 16:31:15)

Re: °C procesorja v dekstopu

če maš Visto, si lahko gadget namestiš na sidebar. Menda tut za xp-je obstajajo dodatki, da lahko maš gadgete-preveri.

Re: °C procesorja v dekstopu

Prenesi si program core temp in si tam označi ko minimiraš da ti kaže temp v tray-u.

Prenos

To ti bo delalo če maš c2d, za amd itd, nevem. Vido sem da nameravaš maja kupit nov komp, verjetno nimaš c2d torej.
Maš pa še eno zadevo: Imenuje se Yahoo Widgets, je tudi za xp, v galeriji pa boš verjetno napšel widget ki prikazuje temp.

Lp

Re: °C procesorja v dekstopu

lahko si dol potegneš program EVEREST, meni se zdi kar uporaben ampak je PLAČLJIV če ga sevede ne pridobiš ilegalno... po vrhu vsega ima tudi izbiro slovenskega jezika, in ti kaže vse podrobnosti računalnika, ter temperaturo vsakega jedra posebej in še druge stvari.

http://www.lavalys.com/   <-- uradna stran programa, kjer lahko dobiš trial verzijo

Re: °C procesorja v dekstopu

Teh programov, kateri ti v trayu kaže temperaturo je mali miljon. Če te prav razumem, imaš v mislih kaki widget kateri bi ti kazal temperaturo v drugem okvirčku na namizju.

Za to uporabi Yahoo Widget

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: °C procesorja v dekstopu

Hvala, bom kr uporabljal tole zadevo od yahooja wink