Topic: Logitech QuickCam Pro 9000, 2Mp, Zeiss lens

No, vsekakor je vredna omembe, za vse tiste, ki morda niti ne poznajo, slucajno sem zasledil, da jo imate na vasi strani, ceprav pise, da ni na zalogi, druga pa me zanima, ce kdo pozna kak dober review ali test ali ne vem, kako bi se temu reklo, v smislu, ne samo neki teoreticno, cesa je zmozna, do 30FPS, mislim res bolj prakticno, mogoce, ce bi vi naredili kak test cene, bi vzeli ene par kamer in naredili slike, ter posneli par posnetkov v hdtv 1600*1200, koliko je zmozna, ter v nizji resoluciji, predmet bi se mogu migati, da se vidi kaksne so zakasnitve, pa tudi mora biti snemano pod razlicnimi svetlobnimi pogoji, itd... Zaenkrat nisem kupu se nobene kamere, ker bi me itak vse razocarale, ze vidim v trgoviah, kako snemajo in to ni to, kar jaz iscem, za silo itak priklopim pravo kamero na tv tuner in dela odlicno, gladko tko, da vprasanje, ce se lahko sploh kaksna kamera kosa z mojo ta pravo kamero ali vsaj pribliza.

2 (edited by carot 2007-10-19 16:42:26)

Re: Logitech QuickCam Pro 9000, 2Mp, Zeiss lens

No danes sem malo razmisljal o nakupu te Logitech QuickCam Pro 9000, 2Mp, Zeiss lens ali Logitech QuickCam Ultra Vision, 4Mp, Logitech, samo sem res blj v dilemi, ker med 2 in 4mp ni taksne razlike, baje celo da ta 4mp ima senzor samo od 1,3mp, medtem ko una od 2mp ima realna 2mp, malo sem bral po forumih in celo zaseledil, da ta od 2mp ki pisete zraven, da omogoca kao
Zajemanje videa: do 1600x1200 pixlov (HD kvaliteta - HD Video 960x720 pixlov)
Do 30 zaslonskih sličic na sekundo

sploh ni res in na logitechovem forumu pravijo da to nekdo zavaja, ker na njihovi strani ni tega uradnega podatka obe kameri omogocajo zajemanje videa samo do 960*720 in vprasanje koliko slikic, kolikor sem razumel v resoluciji 300*200 dobite do 30 slikic kasneje pa dosti manj. Imamo prepocasni USB prikljucek in pocasen pc, da bi nekompresiran video realnocasovno obdelovali. Na zalost nisem se vidu prakticno te kamere v akciji samo mislim da res ni tisto, kar bi clovek pricakoval. Na uradni strani je pa zares premalo podatkov.

Aja se link logitechovega foruma.
http://forums.logitech.com/logitech/boa … ad.id=8831

Re: Logitech QuickCam Pro 9000, 2Mp, Zeiss lens

30fps my ass, povsod trgovci zavajajo z temi 30fps, eni recejo do 30, tudi v italiji sem danes gledal najnovejso kamero od microsofta, na polici pise 30fps, 5mpix, na skatli ni nikjer tega omenjenega. Mislim res, kaj sploh delajo take kamere, ce so neuporabne, najboljse res navadno kamero priklopit na tvkartico kot sem mel do zdaj, samo dkoa, ki se ni HD, bo treba kupiti hd tuner in pravo hd kamero, pol pa bo, samo bala, ki se mi kamera izklaplja zaradi safe mode.