1 (edited by zodius 2010-12-15 11:43:26)

Topic: "crash"

Meni pri vseh igrah, po nekje 30 min do 1 h igranja "Crash-a" in pol napise.

npr.: Spider man ( TM ) SD ne deluje več
         
         Windows bo poskusil poiskat rešitev ...

Kaj bi to bilo ?

2 (edited by zodius 2010-12-15 16:29:28)

Re: "crash"

kot da se nekaj segreje .. samo ko grem gledat se graficna nic ne segreva... lahko da bi bil CPU kriv ?

bolj mi steka prej bo crash-av

Re: "crash"

A si cpu kaj navijal?

Sliši se sicer kot možni driver problem. Ali si kaj navijal grafično kartico?

Če je problem v driverjih lahko poskusiš še enkrat clean install driverjev..

1. Prvo namestiš DriverSweeper.

2. Nato izbrišeš vse v zvezi z ATi-jem v nadzorni plošči.

3. Potem izbrišeš datoteke prejšnjih inštalacij driverjev (najbolj pogost naslov C:\Ati, C:\Program Files\Ati in pa C:\Program files\Ati Technologies - seveda če imaš 64 bitni sistem potem se Ati Technologies morda nahaja na C:\Program files (x86)\Ati Technologies - če imaš slovenske winse potem se Program files seveda spremeni v "Programske datoteke")

Vsaj te so glavne.

4. Nato zaženeš računalnik v "safe mode" - to je po prvem oknu, ki nakazuje zagon bios-a računalnika klikneš F8 (lahko večkrat da zazna), ter nato izbereš opcijo "Safe Mode" - brez networking ali kakršnih koli dodatkov.

Ko prideš na namizje, zaženeš DriverSweeper, ter obkljukaš opcijo "Ati Display". Nato klikneš na gumb na spodnjem delu programa "Analyze". V primeru, da niso vse zadeve obkljukane (ko program analizira kaj je za izbris) - jih obkljukaj. Nato klikni "Clean". Potem znova zaženi računalnik.

Nato lahko po ponovnem zagonu inštaliraš nove gonilnike.

To je na grobo sveža inštalacija novih driverjev.

4 (edited by zodius 2010-12-16 08:22:53)

Re: "crash"

Ne nisem nič navijal... niti nevem kako smile

Amm, sem vse tko naredil kot si mi povedal. razen da bi sel prej v safe mode ( pri meni F8 ne prime, tud če veckrat stisnem, nikjer na začetku se mi tud ne pojavi možnost F8), upam da to ni tko pomembno.
Sem vse zbrisal prek nadzorne plošče,pol se poiskal mape ATI in zbrisal, pol restartal, pol prek driver sweper se analiziral( bilo je vse odkljukano ), sem tudi pol se zbrisal vse kaj se tiče Nvidija, pol znova zagnal comp. in instaliral driver z CD-jem ki mi je bil prilozen z grafiko za win7.

In pol še vedno isti problem.

mi crash-a že pri določenih prizorih v igri.

Re: "crash"

kaj ce probam vse formatirat in se enkrat instaliram win 7 in vse driverje .. hmm ?

6 (edited by Luka 2010-12-16 13:14:54)

Re: "crash"

Lahko probaš tongue.

Kakšen napajalnik imaš? Zanima me model napajalnika - polno ime.

Re: "crash"

Napajalnik: LC Power 750 W

Re: "crash"

Lahko bi tudi bil problem z grafično kartico (nekako dvomim, da je problem v napajalniku). Najbolj se pa seveda nagibam k driver problemu...

Če ne gre drugače... Pač format smile. Potem pa malo glej kako inštaliraš gonilnike - drugače pa ja za reinstall driver-jev je bistveno, da driver sweeper uporabiš v safe-mode-u..

Lp

Re: "crash"

samo kako pa priti do safe mode.. ce F8 ne deluje ??

10 (edited by Luka 2010-12-20 14:09:59)

Re: "crash"

Klikni Start -> pojdi na Run, ter napiši "msconfig" in klikni enter. Nato najdi zavihek "Boot", v kateremu izberi "Safe mode boot", nato klikni ok in še enkrat zaženi računalnik.

Alternativno lahko poskusiš z F8, ampak klikaj na vsake 2 sekundi - ne pretiravaj s klikanjem - začni pa klikati po prvem bios logo-tu (ali pa po POST pisku lahko tudi probaš - tj. malo prej).

Lp

Re: "crash"

Ali pa prikopi PS2 tipkovnico.

LP!

Re: "crash"

sem vse naredil po navodilih , pa je se vedno bil problem. pa sem formatiral comp in znova instaliral vse gonilnike. Prej sem mogel instalirati microsoft .NET freamework pa mi je nekaj windows 3.5 ampak nikjer nisem zasledil, zato sem se sam dal 4 instalirat manual. in pol dal gonilnike iz CD za graficno. Pa ko zazenem dxdiag. command pri 64x razlicici mi napise pod display..

The file aticfx64.dll,aticfx64.dll,aticfx64.dll,aticfx32,aticfx32,aticfx32,atiumd64.dll,atidxx64.dll,atidxx64.dll,atiumdag,atidxx32,atidxx32,atiumdva,atiumd6a.cap,atitmm64.dll is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL).  You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer.

Re: "crash"

To nima veze da driverji, ki jih uporabljas niso WHQL.

Problem je lahko tudi v ram-ih ali pa v napajalniku.

Testiraj RAM-e s temle programčkom:

MemTest

Samo downloadaj in zaženi - potem pa pusti, da deluje kakšne par ur.

Lp

14 (edited by zodius 2011-01-03 15:49:30)

Re: "crash"

Vedno ko zaženem ta program, grem pol ven ali pač drugam, ker se mi ne da čakat 1 uro. Pol se mi računalnik kar sam od sebe ugasne. Drugače pa imam lahko prižgan comp 2 dni pa se mi nebo ugasnil.

Vseeno mislim da je nekaj z Rami povezano. A je to normalno da ti uporablja 35 % ramov tud v mirovanju ? ( od 4GB )

Katere pa bi mi jih priporočali ?? Nameravam kupiti kakšne 4 GB pa dam tud do 80 € zanje. A je važno da jih imaš enake kot prešnje ?
Imam pa že RAM OCZ DDR3 2GB 1333MHZ, GOLD 9-9-9-20 ( 2x  po 2GB )

Re: "crash"

zodius wrote:

Vedno ko zaženem ta program, grem pol ven ali pač drugam, ker se mi ne da čakat 1 uro. Pol se mi računalnik kar sam od sebe ugasne. Drugače pa imam lahko prižgan comp 2 dni pa se mi nebo ugasnil.

Za vsak slučaj nam zaupaj tvoje temperature GPU in CPU v brezdelju in ob obremenitvi.

zodius wrote:

Vseeno mislim da je nekaj z Rami povezano. A je to normalno da ti uporablja 35 % ramov tud v mirovanju ? ( od 4GB )

Odvisno koliko in kakšne procese in aplikacije poganjaš v ozadju.


zodius wrote:

Katere pa bi mi jih priporočali ?? Nameravam kupiti kakšne 4 GB pa dam tud do 80 € zanje. A je važno da jih imaš enake kot prešnje ?
Imam pa že RAM OCZ DDR3 2GB 1333MHZ, GOLD 9-9-9-20 ( 2x  po 2GB )

Ne rabijo biti popolnoma enaki, dobro pa je če so 1333MHz in iste latence.

Re: "crash"

amm vem kje bi pogledal GPU ampak kje pa pogledam CPU ?? z programom CPU-Z ne najdem da bi mi izpisalo ... temp.

Re: "crash"

Em tale zadevica je še najbolj enostavna:

HWMonitor - za GPU in CPU

Drugače pa Core Temp za CPU in pa GPU-Z za grafično.

Re: "crash"

Mirovanje                                     Obremenitev z igro pri kateri "steka"
CPU   -      35 C                                              43 C
4 Cores -  44 C                                              57 C
GPU  -       43 C                                              67 C

CPU je deloval na 40- 55 %
Rami          -          40- 50 %

Pa imam bistu Pomnilnik OCZ tehnology : OCZ DDR2 4GB Kit, PC2-6400 800MHZ, XTC hladilnik.
Ce hocem kupit dodatno moram kupiti enake ?? Morajo biti 800MHZ ???

19 (edited by Mc Čun 2011-01-07 11:44:40)

Re: "crash"

Temperature so dokaj vredu razen CPU temp se mi zdi malce visoka pod obremenitvijo. Potegni si IntelBurn test in pusti procesor malce švicat, vendar spremljaj temperature jeder da ne presegajo 71°C. Kasneje pa še probaj testirat vsako palčko rama posebaj in poročaj.


EDIT: Pozabil sem te vprašati katero revizijo q6600 imaš G0 ali B3?

Re: "crash"

Sem naredil test z IntelBurn test v2.50 na maximum 5x. in mi je CPU pokazal najvec 89 C. Cores pa od 94 C - 98 C  , ze na zacetku je slo na 70 pa gor dalje. Graficna je bila vredu 46 C.

Kako bi pa spremljav Temp. od Ramov pa nevem, pa testiral vsako posebej.


Imam : procesor intel core 2 quad q6600 2.4ghz, fsb 1066, box
revizion  : G0

21 (edited by Luka 2011-01-11 11:22:43)

Re: "crash"

Koliko je star računalnik? Mislim, da imaš posušeno termalno pasto za kontakt med procesorjem in hladilnikom =-)..

Sicer pa po mojem večina tvojih problemov izhaja iz ram-ov.

(če boš kupil nove ram-e potem definitivno vsaj kaj takega: http://www.sestavi.si/index.php/item/display/3451 - sicer pa imaš 4GB ram-a v dual channel-u ane - zakaj ne probaš memtest z vsako palčko posebej - torej da boš videl če je mogoče ena od 2 palčk v redu, pa potem samo dokupiš identično palčko 2GB in zamenjaš s tisto ki ni v redu)

Lp

Re: "crash"

Kaj bi pa bilo boljse ?

Kupiti te katere si navedel in bi imel 8 gb ramov ...
ali
Kupiti ene nove 4 GB ki so DDR3 in imajo 1600 MHz in ta stare pac prodat ali nekomu podarit. ??????

Re: "crash"

zodius wrote:

Kaj bi pa bilo boljse ?

Kupiti te katere si navedel in bi imel 8 gb ramov ...
ali
Kupiti ene nove 4 GB ki so DDR3 in imajo 1600 MHz in ta stare pac prodat ali nekomu podarit. ??????

Če so rami v redu potem ti ni treba kupovati novih - če pa se računalnik še enkrat zažene pri eni ali pri drugi palčki ram-ov (ko testiraš z memtestom), ki jih imaš trenutno (ali pa pri obeh), pa imaš dve opciji - če je ena palčka ram-ov v redu - dokupiš še eno palčko identičnih ramov in je problem rešen. Če so obe palčki defektni, potem ta ram NE PRODAJAŠ (ker je defekten...), ampak enostavno kupiš novega (link, ki sem ga navedel). Defektno paličko če je samo ena tudi ne prodajaš.. Geez..

DDR3 pa tvoja matična žal ne podpira..

Poleg tega pa ti priporočam, da tvoj računalnik pregleda nekdo, ki se spozna, da ne boš kupoval novih ram-ov za brezveze..

Odločitev je tvoja - če si siguren potem naredi tako kot misliš.

Lp

Re: "crash"

hvala smile

Jaz sem vbistu mislil prodat podarit, v tem primeru ce imam oba rama OK, ce sta dobra.

Re: "crash"

Mi lahko kdo poveč če je to možno. Kupil sem si naslednjo konfiguracijo: matična: GA-H55M-S2H, grafična: GT 220 GV-N220OC-1GI, disk: WD 320GB SATA2 16MB, napajalnik: LC6550 550W, Procesor: intel CORE i3 530 LGA1156, RAMI: Patriot Signature DDR3 4GB (2 x 2GB) CL9 PC3-10600 (1333MHz) DIMM Kit.

Računalnik se mi je na vsake toliko samodejno zresetiral zadnje čase pa vse pogosteje. Diski so vsi trije vredu, napajanje je bilo stestirano z drugim napajanjom. Računalnik je trenutno na servisu in mi nekako ne ni jasno naslednje. Serviser mi je dejal, da so najverjetneje rami nekompatabilni. Vse sem pa kupil pri njih so bili cenejši in iz istega mesta kot jaz smile. Rame mi je celo predlagal trgovec sam, ker tistih, ki sem jih izbral in so bli cenovno cenejši niso mogli dobiti tele so stali 119€.

Povzetek: Je možno, da so rami nekompatabilni z matično, ki podpira DDR3 in frekvenco ramov do 2200+?
http://www.gigabyte.com/products/produc … id=3310#sp

Hvala za odgovor.
Ps. Nisem vedel, da ni dovolj če pogledaš frekvenco in pine pri ramih in matični smile.

No mercy for the weak, No pity for the dying, No tears for the slain.