26 (edited by Luka 2010-12-14 17:42:27)

Re: težave z računalnikom

Če si driverje ponovno nasnel, a si tudi ponovno nastavil resolucijo na namizju?

Kje pa to, a v igrah? Ali v filmih? V filmih je normalno, da so ožji, zaradi razmerja slike v sami kopiji filma - torej ni to popolnoma nič narobe (pri filmih se pozna da je črna spodnja in pa zgornja stran filma - največkrat).

V igrah veš, da moraš opcije za vsako igro posebej nastaviti v sami igri -> options itd..

Malo bolj opiši zadevo tongue.

Lp

P.S. aja pa v igrah izberi pravilno opcijo "aspect ratio" tj. za tvojo resolucijo 16:10. Pri nekaterih igrah pa je pač tako da so narejene za 16:9 aspect razmerje in se pač to pozna tako da ima tvoj monitor spodaj in zgoraj male črne črte.

Re: težave z računalnikom

nah.. jaz sem vedno ko sem dal driverje za grafično, nastimal malo vec AA pa AAA pa quality pa se nekaj , zgleda da tole pol poslabsa.. resolucija je bla vedno ista

ja to vem glede iger options ...samo ne da se vsepovsot to naredit. pol pa so kot palice podolgovate... ti pride hulk pa mislis da je tko suh in visok xD

in to glede filmov se tud zavedam.

Re: težave z računalnikom

samo a se da kaj naredit glede filmov ???
npr avi. film  ko ima manjso okno ima lepso sliko, ko pa povecam ali maximiram pa je tem bolj slabsa

Re: težave z računalnikom

Kar v vseh igrah se da nastavit optimalno resolucijo 1680x1050 - samo nekje so črne črte nekje pa ne. Razen v tistih starejših ^^. To se pa da včasih uredit s kakšnih hackom (npr. jaz igram age of empires na 1680x1050), ki se jih največkrat da dobiti na strani http://www.widescreengamingforum.com/

Drugače pa ne nastavlaj kvaliteto iger v samih driver-jih tongue - raje jih nastavi v igri sami - je veliko bolj optimalno.

Filmi pa so pač kakršni so - imajo že fiksno resolucijo in če jih povečaš se fiksna resolucija samo razvleče čez zaslon preko fiksnega razmerja tongue in je potem logično da izgleda kvaliteta kar slabša - sploh pri dvdrip-ih. Pri blu-ray filmih pa je razlika praktično neopazna - ampak saj veš da tvoj monitor ne podpira 1080p, ampak samo 720p.