Topic: težave z računalnikom

Pozdravljeni !

Imam eno težavo glede grafične ali ?.
Bolj zahtevne igre mi kar naprej štekajo. grafika je pa samo na največjem resolution lepa ( 1600x1050 )
Pa grafika na filmih ko jih maximiram je slabsa.
Pri starejsi grafični in na win XP je slo vse dobro. Zdaj pa imam novo graficno in win 7 ultimate iz neta.
Gonilnike sem instaliral po navodilih.

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: EP35-DS3
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU    Q6600  @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Memory: 4096MB RAM
Napajalnik: LC power 750 W
Card name: AMD Radeon HD 6800 Series - 6870

a je možno da je OS kriv ? Sem pa imel podobne težave v staro graficno ati radeon HD 4870, ko sem formatiral XP in dal win 7....

Re: težave z računalnikom

Si prepričan da nimaš kakšnega virusa?

Re: težave z računalnikom

da.
imam AVG registrirano verzijo, in je bilo ze veckrat skenirano

4 (edited by zodius 2010-12-10 22:27:18)

Re: težave z računalnikom

a ima se kdo kaksen predlog ???



a je mozno da je kaj povezano npr ... z directx ??    ker imam napisan

D3D9 Overlay: Not Supported
DXVA-HD: Not Supported

Re: težave z računalnikom

Z tem in tem preskeniraj računalnik in poročaj.

Obenem pa če se res želiš prepričati da tvoj računalnik ni "zabremzan", lahko poženeš 3DMark Vantage in potem primerjaš tvoj rezultat z rezultati na hwbot-u ali drugih straneh. Pa preveri tudi % obremenjenosti CPUja v task managerju v brezdelju.

Pa BTW tvoj razlog lahko tiči tudi v tem, da na XPju si imel DX9 medtem ko imaš na Win7 DX10.1 oz 10.0.

6 (edited by zodius 2010-12-12 12:32:20)

Re: težave z računalnikom

sem in vse je brez najdenih napak. pol pa sem se 3D mark zagnal je slo vse lepo vse do zadnjega testa.. tam mi je zelo laggalo( stekalo ), pol pa sem se GPU-z zagnal in opazil da imam nekoliko manjsi Pixel in texture kot nekateri z isto graficno kot mam jaz.  Task maneger pa ni je obvaji da bi blo kaj narobe ... vse mirno deluje ni nobene dodatne obremenitve.

imam sliko shranjeno pod JPG samo nevem kk bi jo poslal....

results od 3d marks
http://3dmark.com/3dmv/2790818?key=34nB … QeyjKHVQ5v

Re: težave z računalnikom

Mislim da imaš ti ozko grlo na procesorju - specifično frekvenca in FSB. Nimaš nič navitega al? Sicer resolucija glih ni pretirano nizka, vendar špili ki ne izkoriščajo vseh 4 jeder bi znali malce štekat.

8 (edited by zodius 2010-12-12 21:29:01)

Re: težave z računalnikom

ne nimam nic navitega.   

ozko grlo ? kaj je FSB ( nekaj sem bral.. to je nekje v compu MT  ali MHz )

Kaj pa lahko naredim da popravim ?

bi bla resitev kupiti novo maticno plosco ??? mislim procesor ki je npr duo ???

Re: težave z računalnikom

Front Side Bus

Z novo matično tega problema ne odpraviš saj je to lastnost samega procesorja. Obstajata samo dve opciji in sicer prva, da sistem naviješ ali pa druga opcija nakup novejšega procesorja.

Zamenjavo za douta ni glih najbolj smotrna saj boš potem izgubil dve jedri, čeprav bi verjetno kakšen e8500 ali e8600 verjetno vseeno doprinesel izboljšave.

BTW jaz imam mojega q6600 na 3.6GHz z 450 FSBja pa na full HD resoluciji glih fajn paše zraven 5770 CF wink

Re: težave z računalnikom

amm kako pa navijem ??? smile

Re: težave z računalnikom

bistvo s tem bi rešil ta problem ko mi šteka v igricah

mam pa tud en problem, ko gledam filme.
če povečam sliko( maksimiram) pol se mi slika zelo poslabša ... večje so kocke.
mam pa tud vse kodeke instalirane... za gledanje filmov

Re: težave z računalnikom

Kaksno kvaliteto filmov pa imas?

Re: težave z računalnikom

In tega prej ni bilo? A si hkrati z grafično zamenjal tudi monitor tongue? Kdaj se je začela zadeva pojavljati? Kaj si vse spremenil pred pojavljanjem zadeve?

Seveda je logično da se bodo videle "kockice" v filmih ko jih maksimiraš na 1680x1050 resoluciji. Sploh v dvd rip-ih tongue.

A zadnji test v 3d mark vantage šteka? A je to mogoče physx test tongue? Seveda šteka - tvoj procesor tudi če ga naviješ ne bo sposoben tistega testa opravljati bistveno hitreje - physx je optimiziran za nVIDIA grafične kartice in najbolje deluje na njihovi lastni strojni opremi - torej njih samih. Sicer pa tudi tako bi test navidezno "štekal" - samo več operacij na sekundo bi bilo xD.

Najverjetneje imaš v gpu-z - ju manjši pixel in pa texture fillrate, ter najverjetneje tudi bandwidth, ker nimaš overclockane svoje grafične kartice..

Na tvojem mestu pa bi tudi predno bi se lotil navijanja preveril zmogljivosti hlajenja, ki ga imaš (ne se lotit navijanja če imaš na procesorju tisti hladilnik, ki je prišel zraven računalnika - tj. stock cooler). Za to lahko uporabiš program "OCCT"

Sicer pa si če misliš overclockati preberi tale guide: HOWTO: Overclock C2Q (Quads) and C2D (Duals) - A Guide v1.7

14 (edited by zodius 2010-12-14 10:54:59)

Re: težave z računalnikom

prej sem imal win xp in staro graficno radeon hd 4870 je blo vse vredu. ko sem instaliral win 7 ul. mi je pa enako nagajalo, slika slabsa in nekatere igre mi sploh niso zaznale graficne, ( ista ki je pa gladko delala na xp) pa sem mislil da to zato ker stara grafika ne podpira win 7. zato sem kupil novo. hd 6870. in pol se enkrat na novo instaliral win 7 ul. in je bla enaka napaka kot pri stari grafiki.

monitor je isti.. lg w2042p

a je mozno da nisem vseh gonilnikov instaliral ? pri win 7 ..
npr: jaz sem rocno nekaj gonilnikov instaliral kot gigabyte maticno plosco prek interneta .. pa upam da nisem cesa pozabil.

ali pa je sploh mozno da sam win 7 ne podpira dolocene datoteke ?
ali je sploh vazno keri win 7 imas ???
kaj je razlika med profesional in ultimate ??

a bi bilo mozno dobit kaki CD od moje maticne plosce ( gigabyte ep35-ds3 ), ker stari ne podpira win 7.
sem pa tud pri vas kupil vse kar se tice racunalnistva.

Re: težave z računalnikom

Heh.. A si nastavil resolucijo namizja?

Re: težave z računalnikom

heh... seveda...

na najvecjo 1680x1050 to kar imam tud pod priporoceno.

Re: težave z računalnikom

ravno sem preveril..

pri xp mi ista igra dela normalno in lepo, pri win 7 pa sploh ne vidim normano slike( vsepovsod imam crte in steka ). z isto graficno

Re: težave z računalnikom

a ima AVIVO kaj stem ?

ker ga jaz ne morem instalirat na comp za graficno.

V XP sem imel AVIVO, tle na win 7 pa ne morem

Re: težave z računalnikom

Ne Avivo nima nič s tem.

Za katero igro se pa gre? In kot je že admin prej vprašal - kakšna je kvaliteta filmov, ki jih hočeš predvajati? A so kamerce, dvdrip-i, dvd-ji ali BluRay?

Re: težave z računalnikom

vse...

dvdrip je tko al tko naslabsa kavaliteta filmov polek TS im CAM. bluray se tolk gre ampak vem da bi lahko bilo boljse. ker sem kupil novo graficno in je slika enaka kot pri stari... lol
meni se zdi da ima to nekaj v zvezi z windowsom ..nevem.
bom probal vse zivo .

Re: težave z računalnikom

btw a je mozno dobit CD ??? novejse verzije od maticne plosce...ki bi podpiral win 7 smile

Gigabyte
GA-EP35-DS3

Re: težave z računalnikom

Zanima me, pri kateri igri se ti pojavlja zgoraj omenjeni problem.

Sicer pa močno dvomim da je problem v Windows-ih. Navsezadnje po mojem ni problem v katerih-koli drugih driverjih razen mogoče v Ati oz. AMD driverjih. Lahko bi poskusil s ponovno inštalacijo. Izbriši stare, nato zbriši ostanke z DriverSweeper-jem (v safe mode-u), ter nasnemi nove 10.12 driverje za win 7.

Kvaliteta filmov je v veliki večini odvisna od same kopije filma. Tko da niti ni "lol", da je slika podobna/praktično enaka kot pri stari grafični (v filmih).

A je slika dosti boljša na windows xp proti win 7? Windows definitivno ni krivec (mogoče opaziš razliko zaradi drugačnega renderer-ja v kodekih). Lahko poskusiš z reinštalacijo kodekov.

Lp

Re: težave z računalnikom

star wars the force unleashed

bom probal

24 (edited by zodius 2010-12-14 17:00:18)

Re: težave z računalnikom

OMG !!! xD   Popravili ste zadevo .. koncno vse deluje normalno.
mogoce sem imel ze vse polno driverjev gor.


HVALA ZA VAŠO POTRPEŽLJIVOST IN POMOČ !

Re: težave z računalnikom

še samo eno malo vprašanje.

Jaz imam monitor LG w2042p  mislim da je njegova najvecja resolucija 1680x1050. Pri te resoluciji imam se najlepso sliko. Ampak je vse ožje kot original. A se da kaj to popravit, ali pa je treba kupit en monitor ki ima malo večjo max resolucijo ??