Topic: Samsung HD103SJ - težava

Priklopil sem nov Samsungov disk in naletel na takojšnje težave. Že pri biosu se pozna, da računalnik potrebuje dlje časa da prepozna disk. Poskusil sem različne porte, nov sata kabel ampak ni bilo razlike. SeaTools long generic test disk sicer opravi, v samem OS-u pa ni sposoben prenesti 2GB fajlov ker hitrost pade na okoli 1MB/s. Na koncu sem s HD Tune našel poročilo o relokaciji sektorjev kar (če prav razumem) kaže na prisotnost bad sectorjev.

http://www.shrani.si/t/2x/Go/36cGtLoz/capture.jpg

Še kakšen predlog oz. rešitev?

LP

Re: Samsung HD103SJ - težava

Lep pozdrav!

Lahko poveste katero matično imate ?
Če disk mogoče kej brenči ko se zalaufa?

Re: Samsung HD103SJ - težava

Disk ne brenči, mogoče je prva postavitev glave malenkost glasnejša (glasen klik) drugače ni nobenih drugih neobičajnih zvokov. Matična je Asus P5QC.

HD Tune kaže, da se število relociranih sektorjev povečuje.

LP

Re: Samsung HD103SJ - težava

Ali je to master ali slave disk? Ali je naložen nanj OS ali je samo za druge stvari ?
Če je master ga probajte zamenjati v biosih položaj diskov včasih to pomaga.
Je možno da je z napajalnikom kaj narobe, ker sem sam imel to izkušnjo 7x
menjat en in isti disk nato pa ugotovil da je napajalnik pokvarjen .

Re: Samsung HD103SJ - težava

Disk je bil priklopljen kot slave in pred tem sem imel že priklopljen drug disk, tako da napajalnik in povezava definitivno deluje. Zamenjal sem tudi porte na osnovni plošči. Na disk ni naloženo praktično nič, ker je nov. Kar sem hotel naložit pa je ali prekinilo z errorjem ali pa je hitrost upadla na minimalno.

Re: Samsung HD103SJ - težava

Probajte ga priključiti kot master . OS bo še vedno vedel keri disk je primarni. Več kot to ne morem povedati in pomagati edino kar še lahko je da ga zamenjate.

LP

Re: Samsung HD103SJ - težava

Čakam da se GLS pojavi smile Hvala za pomoč.

LP