Topic: Težave z rami

Pozdravljeni,

imam težavo z rami in matično ploščo gigabyte ga-k8nf-9. Matična plošča dovoljuje 4gb rama ima pa 4 reže, dve sta oranžne barve. V prvi dve reži sem dal kingstone 2x512 3200, ko pa želim še dodati rame v drugi dve reži, ti ne delujejo. Kaj to pomeni? Moram kupiti drugačne rame, je potrebno kaj spreminjati v Biosu? Sry za noobsko vprašanje smile

Hvala!

Lp

Re: Težave z rami

Kakšne rame pa dodajaš? Probaj še z kontra vrstnim redom.

Re: Težave z rami

Identične in če reže zamenjam, ne dela. Se pravi, če dam rame v ostali reži.

Re: Težave z rami

Kaj pa update biosa!

To večkrat pomaga. Pa če iste rame ki ti delajo prestaviš v druga dva slota dela?

Re: Težave z rami

admin wrote:

Kaj pa update biosa!

To večkrat pomaga. Pa če iste rame ki ti delajo prestaviš v druga dva slota dela?

Sploh se ne odziva in začne piskat če se ne motim.

Re: Težave z rami

POtem je pa možno da sta druga dva slota v okvari.

Re: Težave z rami

Probaj slota ful spihat ven. Meni je enkrat bil to problem, pa sem res spihal, pa streso ven, pa je delalo.. čeprav močno dvomim da je to krivo..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Težave z rami

Prišlo je do nove napake in sicer htel sem updejtat bios in sem nekaj pokvaril. Sedaj mi vsak zagon pise NTLDR is missing in ne gre zagnati računalnika. Ne morem priti niti do recovery conosole. Vgasnil sem računalnik in vzel ven baterijo, naredil kratek stik na clr_cmos, prizgal in isto. Že ene trikrat me je prijelo, da bi si pomagal tako, da bi brcnil v ploščo in šel kupit novega, pa čeprav sem krivec jaz.

Lp

Re: Težave z rami

smile

Sistem se ti je usul na disku. NIma veze z ploščo. Najležje ti bo če ponovno namestis winse!

Re: Težave z rami

Bi že zdavnaj formatiral, vendar mi ne zažene namestitve ravno zaradi NTLDR missinga. Niti ne morem preko konzole, niti nič. smile

Re: Težave z rami

Preveri, če je CLRCMOS res naredil svoje in stisni Load defaults (nekaj podobnega), save and restart... Pojdi skozi nastavitve in ročno vpiši timinge za ram in frekvenco (delilnik), napetost, CPU, itd... Probaj s samo eno palčko rama v prvem slotu... Uporabi memtest boot cd in preveri ram...

Re: Težave z rami

NTLDR nima veze, če ti zaženes masino iz cdja!

Si nastavil boot from cd?

Re: Težave z rami

rk7254 wrote:

Preveri, če je CLRCMOS res naredil svoje in stisni Load defaults (nekaj podobnega), save and restart... Pojdi skozi nastavitve in ročno vpiši timinge za ram in frekvenco (delilnik), napetost, CPU, itd... Probaj s samo eno palčko rama v prvem slotu... Uporabi memtest boot cd in preveri ram...

Naredil vse razen rame preveril in je vse enako.

admin wrote:

NTLDR nima veze, če ti zaženes masino iz cdja!

Si nastavil boot from cd?

Seveda, vendar ko se CD začne zaganjat, napiše lepo boot from CD, takoj zatem pa napiše NTLDR is missing.
Sicer imam dva diska, eden je SATA in če drugi, ki ni SATA izklopim, prvega diska sploh ne zazna. Pa prav tako izpisuje NTLDR is missing.

14 (edited by 51M3K 2007-08-10 23:02:30)

Re: Težave z rami

Klik
2 Klik
3 Klik


V teh treh klikih se skriva rešitev tvojega problema, če česa ne razumeš vprašaj wink