1 (edited by Toxicated 2010-03-21 00:47:34)

Topic: Overheating

Pregreva se mi proc... mam Q9550 NIKOLI OC-an. Sm brskov po netu in temperature pri FULL LOAD so okol 70°, max nej bi ble 74,1°C

http://www.shrani.si/f/3a/nZ/3kR6Bh5D/proc-overheat.png
40% obremenitev temperature pa od 81° do 99°. to ni normalno -.-

cooler je isti odkar sm nabavu komp in temperature prej (recmo k nek špil laufov) so ble okol 50-70°, zdej pa kr naenkrat 100°. U pondelk letim po arctic silver 5 termalno pasto hmm če to ne pomaga sm pa v ... Novga coolerja ne mislm nabavlat k so po 50€ pa še ne rabm ke ne OC-jam.



Povejte predloge kuko zmanšat temperaturo... Oziroma kaj je razlog, a je možno da se termalna pasta k je zdej notr "zjebe" in se ji prevodnost zmanjša?

Pa še zanima me kero pasto uporablate pr PCjih sestavljenih pri sestavi.si? Namerč tam je biu naročen PC, 1 leto je delov brezhibno zdej me pa tole zajebava.

Re: Overheating

Toxicated wrote:

Povejte predloge kuko zmanšat temperaturo... Oziroma kaj je razlog, a je možno da se termalna pasta k je zdej notr "zjebe" in se ji prevodnost zmanjša?

Dvomim da je to termalna pasta, bolj verjetno ja, da je kateri od push-pinov CPU kulerja se morda zrahljal. Tako da preveri če ti hladilnik lepo sedi na CPUju in da so vsi pini čvrsto pritrjeni.

BTW AS5 FTW big_smile

Re: Overheating

Seveda je lahko problem pasta, ampak samo v primeru, če je je preveč gor, ampak je večja verjetnost, da je kaj s coolerjem narobe kot pa s pasto, ker nima tako direktnega vpliva na višanje temperature..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Overheating

Cooler je lepo gor, je pa pasta zlo čudn razporejena sm zdele gledov, pa zasušeno je vse... bom lepo jutr šu po novo pa spucov to k je zdej gor pa nanov nanesu. Drgač cooler je naštiman na max rpm

Re: Overheating

http://www.shrani.si/f/p/lK/3UalUmfW/overheat-no-more.png

smile enaka obremenitev, nova pasta. hotu sm kupt MX-2 / MX-3 or AS 5 sam niso nobene mel ker jim je zmankal pa sm uzeu neko 10€ silokonsko in očitno deluje smile

Re: Overheating

Evo, super da ti je uspelo smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;