Topic: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

O tej stvari bi potreboval informacije iz prve roke tongue
S čim razmažete pasto? Eni uporabljajo stare kreditne/debetne kartice z odrezanimi robovi...

Hvala za kakršen koli nasvet.

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

Jaz sem to naredil čist na izi. Npr za procesor. Vsez dol hladilnik, spucal iz procesorja čisto vso staro termalno pasto katera je še bila gori z MALO navlaženo vatico. Vzel novo termalno pasto, naredil na sredini procesorja čist mali kupček, malo zmodal hladilnik (dodal eno matico da se železna konstrukcija bolj prileže na procesor), nato pa ga namontiral.. in glej zlomka, dela smile Drugače pa pazi da neboš dal preveč termalne paste! Pasta je samo za lažji pretok toplote in da zapolni vse "pore" procesorja..

drugače pa če najdem en link kao tutorial kako nanesti pasto.. ti ga prilimam tukaj

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

Kaj praviš na Arctic silver 5 in tale čistilni komplet?

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

na kuk cajta (prbližn) pa nej bi se ta pasta menala? al to kr po instinkti, ku vidiš de ni več taka temp. kukr bi mogla bit big_smile? (de vem za naprej de nebom pol nove teme udpiru)

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

Mogoče bo to kaj pomagalo:

http://www.arcticsilver.com/instructions.htm

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

Jaz uporabljam arctic silver 5, jaz pa nisem dal samo na sredi sem taki tanki krog naredil pol pa razmazal. Dela, mislim da kar dobro tongue

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

Pasta ta AS5 začne delovati komaj po nkej 200urah.. jaz pazim da vsaj 1x na 2 meseca menjam vse termalne paste oz. procesorje kateri so namazani z njo

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

Piše optimalno!

To je tk ko gume pr f1 ko tudirabijo nekaj krogov, da zacnejo pravilno delovati.

wink

Re: Kako pravilno nanesti termalno pasto?

Uporabljaj AS5 za aluminijaste bloke...

Za baker, nikelj in srebro pa Coollaboratory liquid pro, zadeva je odlična in se iz ene male, ampak res male pikice lepo razmaže po celotnem CPU ali GPU... Obvezno pa moraš ščistiti blok in procesor s čistim alkoholom (ne acetonom), da pobereš dol maščobo... Sam najprej sčistim z acetonom (odstarni razne paste in termalna lepila) in nato z alkoholom (98%)...

Ta tekoča kovina ti razje alumijiaste bloke, zato je NE uporabljaj pri ALUMINIJU.... Je prevodna in se težko sčisti, za nanos pa uporabiš palčko za ušesa, lahko jo uporabiš tudi direktno na jedro (brez IHS)...

Super je za vodna hlajenja (kjer AS5 odpade zaradi prenizkih temperatur in se ne "usede")...

Edini "problem" sem imel pri nanosu na Arctic Cooling Silencer za grafiko, kjer se na baker ni prijela in je takoj tudi oksidirala (verjetno manj kvaliteten baker z vsebnostjo aluminija?), tam sem uporabil AS5...

Potrebno pa je namazati tako blok (seveda samo v velikosti procesorja, kot procesor/chipset)...