Topic: CPU hladilnik

Pozdravljeni !

Imam problem glede cpu hladilnika (procesor je Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz, matična plošča pa Asus P5K), saj je ta postal glasen in tudi procesor se precej greje, zato sem se odločil za nakup novega hladilnika. Trenutni hladilnik je Intelov (priložen k procesorju), glasen je pa kljub temu, da je bil očiščen (očitno to ni bila težava, kljub mojemu optimizmu).
Procesorja ne bom navijal, razne moding variante (barvne led diode, dizajn) niso pomembne, vodno hlajenje me prav tako ne zanima.
Kateri hladilnik bi mi lahko svetovali za prej omenjeni procesor v cenovnem rangu nekje do 50 € (pomembno je predvsem tiho delovanje in pa relativno dobro hlajenje)?


LP

Re: CPU hladilnik

Važna ti je predvsem glasnost (dB), površina hladilnih reber (m2) ter pretok zraka..

Ali kaj takega -> http://sestavi.si/item.php?id=2067&tbl=
Ali pa to -> http://sestavi.si/item.php?id=3582&tbl= (predvsem njegova vrlina je pretok zraka ter tišina...)

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: CPU hladilnik

Hvala za hiter odgovor TiG3rB0y.

Pa bi bilo za tega drugega Asusovega dovolj prostora v Enermaxovi Chakri ?

Re: CPU hladilnik

Bo dovolj prostora, seveda! Saj more it v use kište razn v microATX.

//M4A78 PRO/Phenom II 940/Gigabyte HD4850 OC/Kingston 4GB/HDD 750GB/Chieftec APS-550S 550W/Chieftec DH-03B-SL-OP//

Re: CPU hladilnik

mato123 wrote:

Bo dovolj prostora, seveda! Saj more it v use kište razn v microATX.

To pa ne drži. So že bili primeri ko so CPU hladilniki bili preveliki za marsi katero ohišje. Tako da tukaj se je potrebno malce prej pozanimati.

Re: CPU hladilnik

mato123 wrote:

Bo dovolj prostora, seveda! Saj more it v use kište razn v microATX.

Poglej malo thermaltake duo orb.....To je ogromna stvar...
Dosti ljudi je imelo probleme s tem, so morali odstraniti odzadaj ventilator...

Re: CPU hladilnik

Kateri hladinlnik pa meni priporočate za podnožje am2?

Re: CPU hladilnik

Scythe Mugen 2 za malo več denarja ali Scythe Katana 3 za malo manj denarja.

//M4A78 PRO/Phenom II 940/Gigabyte HD4850 OC/Kingston 4GB/HDD 750GB/Chieftec APS-550S 550W/Chieftec DH-03B-SL-OP//

Re: CPU hladilnik

Bom kar tukaj vprašal. Jaz nameravam kupiti procesorski hladilnik Scythe Mugegen 2. Zraven pa bom dobavil termalno pasto Coollaboratory Liquid Pro. Kupil jo bom zato ker jo priporočajo na OC-Labu. Me je pa malo zdramilo opozorilo ob opisu termalnega nanosa:

*** Opozorilo: Odsvetujemo uporabo aluminijastih hladilnikov zaradi možnosti kemične reakcije meh aluminijem in tekočo kovino Liquid Pro.

Zato me zanima če bo pri Mugen-u prišlo do kakšne kemijske reakcije kot piše v opozorilu. Nočem kupovat drage paste potem mi bo pa hladilnik razžrlo. Saj je Mugen 2 iz aluminija in bakra. Aluminij pa je v opozorilu omenjen kot reaktant...

Hvala za pomoč!

//M4A78 PRO/Phenom II 940/Gigabyte HD4850 OC/Kingston 4GB/HDD 750GB/Chieftec APS-550S 550W/Chieftec DH-03B-SL-OP//

Re: CPU hladilnik

Jaz bi na tvojem mestu vzel to termalno pasto http://www.agt.si/racunalniska-oprema/r … -mx-2.html

Re: CPU hladilnik

Ni je preko http://www.agt.si/racunalniska-oprema/r … ver-5.html

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: CPU hladilnik

Exactly, the real deal wink

Re: CPU hladilnik

Jo imam že kar nekaj časa, pa je nobena zobna pasta ne more nadomestit tongue

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: CPU hladilnik

TiG3rB0y wrote:

pa je nobena zobna pasta ne more nadomestit tongue

Hehe. Ja pol pa ta artic silver če tako pravite..!

//M4A78 PRO/Phenom II 940/Gigabyte HD4850 OC/Kingston 4GB/HDD 750GB/Chieftec APS-550S 550W/Chieftec DH-03B-SL-OP//

Re: CPU hladilnik

Haha, s to pasto boš zmagal smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: CPU hladilnik

TiG3rB0y wrote:

Jo imam že kar nekaj časa, pa je nobena zobna pasta ne more nadomestit tongue

Tudi colgate ne, ali pa vademecum?  big_smile

Re: CPU hladilnik

Not even close.. smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;