51 (edited by black ice 2007-08-02 20:13:11)

Re: n00b sestavlja kišto

Raje samo kabel dokupi (seveda če imaš dovolj priključkov na matični). Če ne pa pretvornik SATA>IDE vendar ti potem disk deluje veliko počasneje. Mislim, da ne obstaja SATA niti IDE razdelilec.

/ Se opravičujem na dezinformaciji. Obstaja samo pretvornik napajalnega kabla SATA/IDE

Re: n00b sestavlja kišto

Kaj si dobil zraven osnovne plošče samo en sata kabel.... ??? Nič ne kupuj, samo na sestavi.si pokliči in vprašaj kako je to možno.... Drugače pa pojdi na uradno stran od osnovne plošče in poglej kaj vse dobiš (bi moral dobiti) zraven... Drugače pa, če imaš knjigico od osnovne plošče, ti na začetku piše kaj vse je v škatli...

Me pa zanima če ti še kaj druga manjka, recimo paket vijakov pri nakupu ohišja, en kup kablov pri grafični kartici (razen če si kupoval OEM verzije, kar močno dvomim)....

Skratka preveri za vsako komponento posebaj, v knjigici, če ni knjigice pa na uradni strani (pri DVD-RW pa ponavadi ne dobiš ničesar, razen če si kupil retail verzijo)....

Preveri in manjkajoče zadeve zahtevaj, saj si jih plačal!

Re: n00b sestavlja kišto

rk7254 - ne, glej. Problem je v tem, da sem naročil dva diska, po pomoti pa dobil le enega in ta je bil priključen na SATA. Poklical sem Matjaža, kot mi je bilo predlagano, in še v istem dnevu (po spletu prijentih naljučji) sem dobil drugi disk, ki pa je imel poleg le vijake, ne pa tudi SATA kabla. Zato sem se spraševal, če bi se dalo drugi disk tudi drugače povezati razen preko SATA. Verjamem, da bi se ga mogoče dalo, vendar bi ob tem padla kvaliteta njegovega delovanja. Ali pa delovanja obeh diskov...
Tako, da  kar se tiče matične plošče, je bilo vse poleg kot je bilo narejeno - za en trdi disk. V to ne dvomim.

Re: n00b sestavlja kišto

Ja, Matjaž se je spomnil na vijake na kabel pa ne! sad

Bomo poslali dodaten Sata kabel po pošti.

Običajno sta k plošči priložena 2xsata kabla, 1x IDE, včasih se FDD kabel in če je dvd pogon sata in prvi HDD sata potem ponavadi za tretji disk zamnjka kablov, kar načeloma pri nas v servisu ni problem saj so dodatni kabli vedno na zalogi.

Re: n00b sestavlja kišto

Ni problema. Se zgodi.

Tudi, če kabel dobim že jutri, bom pred ponedeljkom itak težko karkoli naredil, ker me načeloma ne bo doma. Z naslednjim vikendom pa računam, da mi bosta oba sistema (Win XP in Ubuntu) že stala, nameščena z vsem, kar sodi poleg.

Hvala.

Re: n00b sestavlja kišto

Mimo poti:

admin wrote:

Bomo poslali dodaten Sata kabel po pošti.

Še imate moj naslov ali ga sporočim še enkrat?

Re: n00b sestavlja kišto

Smo že poslali dodaten sata kabel in adapter za napajalni priključek.

Tako, da bi mogu bit danes ali jutri pri vas.