Re: n00b sestavlja kišto

Pazi pri izbiri plošče, ker na MSI-jevi starni nikjer ne piše (vsaj jaz nisem zasledil), da bi plošča podpirala nove intel procesorje in pa tudi napajanje plošče je takšno: Suports Intel 05B/05A and 04B/04A processors, proti asusu ki je takšno: Compatible with Intel® 05B/05A/06 processors, se pravi novejše (06 oznaka na koncu)...

Tako da, poglej asus plošče p5k serija... cena so pa od 140€ dalje....
Sicer ima kar veliko ljudi probleme z flashanjem biosa pri teh platah (asus p5k serija), zato prosi da ti bios flashnejo v trgovini, kjer boš tako kupil celo računalo in ti bojo že ustregli (vsaj lepo bi bilo od njih)... smile

Navijanje: za 20% overclock ti že nekatere plošče ponujajo opcijo v biosu (seveda je boljše "ročno" nastaviti bios), tako da to ti bo kakšen kolega na hitro spacal skupi.... smile Greh bi bil če C2D vsaj malo ne naviješ... wink

Re: n00b sestavlja kišto

Ponoven poskus:
- pomnilnik: Patriot Memory-PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom - 93,50
- ohišje: Enermax CS-032B ECA3052-B Chakra - 62,7
- napajalnik: LC6500G 550W 140mm v2.0 24pin - 38,7
- matična plošča: Gigabyte-Gigabyte G33M-S2, S775, DDR2, PCIe+VGA, SATA2, FW - 108
- procesor: Intel Core 2 DUO E6420, 2,130GHz 4MB LGA775 - 180
- grafična kartica: Club 3D-ATI Club 3D PCI-e HD2900XT, 512MB GDDR3, 2x DVI+VIVO ki me zmeraj bolj mika - 390
- optika: Teac DV-W518GM - 33
- disk x2: WD Caviar SE16 250GB 16MB 7200rpm SATA2  - 134.9
--------------------------------------------------------------------------------
vsota: okoli 1040EUR

Sicer nisem prepričan, če je Gigabytova plošča prava (ne vem, če je p35), vendar mi trenutna postavitev ustreza. Če bo tale postavitev vzdržala vaše mnenje, potem upam le še na to, da so vsi deli "prisotni" oz ne bo potrebno čakati na dobavo.

rk7254, nekako ne bi rad "sitnaril" s flashanjem biosa, želim, da je čim manj dela s tem. Se pravi, hardware se sestavi skupaj in stvar je pripravljena na winxp in ubuntu.
Kako bo z navijanjem plošče in ostalih delov pa.. bomo videli, ampak zaenkrat v bližnji prihodnosti tega ne načtujem.

Re: n00b sestavlja kišto

Pardon za dvojni post. Gledam matične plošče in sem naletel na sledeče izdelke:
- Gigabyte-Gigabyte P35-DS4, S775, DDR2, PCIe, SATAII, FW je p35, vendar je dimenzije za ATX, ki ga pa jaz nimam. Je to vseeno v redu?
- Gigabyte-Gigabyte P35-DS3R, S775, DDR2, PCIe, SATAII je tudi ATX. A mi je všeč. Hmm..

Re: n00b sestavlja kišto

Saj Enermaxovo ohišje, ki si ga prej navadel podpira ATX (vsaj meni se tako zdi na videz - če se motim me popravite).

Re: n00b sestavlja kišto

Bios je potrebno nadgraditi, saj so prve revizije zelo hroščaste in sistem ni izkoriščen ali pa sploh še kakšna zadeva ni podprta...
Flashanje biosa je pač nujno zlo... smile

Zakaj ti ga pa nebi flashali v trgovini??? Saj pa ti bodo ze sestavili sistem... flashanje biosa traja vsega skupaj 5 min in ti reši marsikatero težavo...

Ploščo vzami eno P35...

Re: n00b sestavlja kišto

Se strinjam z @rk7254, naj ti raje Flashajo v trgovini, razen če znaš sam. Mislim, da je @rk7254 pretiraval z 5minutami.. traja okoli 2 minuti tongue razen če je imel v mislih še download BIOS-a tongue

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: n00b sestavlja kišto

black ice wrote:

Saj Enermaxovo ohišje, ki si ga prej navadel podpira ATX (vsaj meni se tako zdi na videz - če se motim me popravite).

Že, vendar sem dobil navet, da je bolje, če je ohišje full tower. Kaj pomeni ATX?

rk7254, sem kasneje gledal še ostale plošče in mislim, da bom izbral Gigabyte-Gigabyte P35-DS3R, S775, DDR2, PCIe, SATAII.

Drugače pa vidim, da ni nekega nestrinjanja okoli zadnje postavitve hardwarea, zato lahko sklepam, da so imam prave stvari. Na koga se moram sedaj obrniti za naročilo in vse kar sodi zraven? K adminu?

Re: n00b sestavlja kišto

Greš na sestavi.si in to naročiš. Simpl ko pasulj smile

Re: n00b sestavlja kišto

Tukaj imaš info o ATX
Full tower je pa verjetno večji od ATXa.

Re: n00b sestavlja kišto

Full tower je narejen ponavadi za ATX plate + vodna hlajenja.. tak da bo prostora preko zadosti..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: n00b sestavlja kišto

Super! Potem pa grem kar naročit.
(Če še kdo meni, da se kaj s čim ne sklada (npr. napajalnik z ohišjem ali ohišje z matično in procesorjem), naj pove ČIMPREJ, da ne bom potem doma preklinjal, ko bom ugotovil, da nekaj ne dela, ker ne paše skupaj :] )

37 (edited by black ice 2007-07-23 22:44:47)

Re: n00b sestavlja kišto

Napajalnik in ohišje "ponavadi" pašeta kot ata na mamo. Sam sem najprej mislil, da moj napajalnik ne bo šel pritrdit v ohišje, pa sem ga vseeno uspešno diagonalno (zgoraj desno in spodaj levo) fiksiral.
Če pa so luknje res vamo-tamo pa še vedno lahko zvrtaš nove big_smile

Re: n00b sestavlja kišto

Oh shit! Se ravno spomnil.

V sedajem računalniku imam dokaj novo tv kartico. Glede na to, da sem pravkar naročil vse skupaj, kakšna je možnost, da omenjeno kartico vstavim na (novo) matično ploščo ne da bi se karkoli kregalo z garancijo? Ali mora to narediti kdo drug (pooblaščena oseba, moj serviser, vi)?

Re: n00b sestavlja kišto

Nisem glih spremljal teme ker me ni blo doma, če ti bodo računalnik sestavili pri sestavi.si je pomoje najboljše da tv kartico pošleš tja, v primeru da dobiš čez ohišje garancijsko nalepko, v nasprotnem primeru pa si jo lahko brez skrbi vstaviš sam.

Re: n00b sestavlja kišto

jst mam SONY-NEC pekač že dve leti, pa ni problema.. skor vsak dan zapečem dvd pa dela ko urca.. mi je pa všeč ker majo 18x hitrost burnanja dvdjev

Re: n00b sestavlja kišto

Glede na to, da sem naročil dostavo na dom, mi bodo bios vseeno flashali tam? Če ne, je zahtevno? Ali je potrebno le vstaviti idoločeno disketo z določenimi fajli in potem samo čakati, da računalnik opravi svoje?

Re: n00b sestavlja kišto

Lahko jo vstavis sam ali pa jo pošlješ k nam! Kar ti je ljubše! Plošči boma pa naložili najnovejši bios!

43 (edited by mymoonx 2007-07-24 13:50:31)

Re: n00b sestavlja kišto

Giga!!! Denar bo nakazan v roku nekaj dni (upam, da TR, ki je objavljen, še drži.) Bom sam vstavil tv kartico.

Hvala.

Se bom oglasil, ko bo kišta tukaj.

PS - zanimiva mi je pogstost uporabe klicajev pri adminu :D

Re: n00b sestavlja kišto

Včeraj zjutraj 10 sekund pred odhodom v službo me je ujel poštar z eno večjo in eno manjšo škatlo. Ko sem prišel domov in prilopil, me je skoraj pobralo od smeha, ko sem opazil, da imam inštalirano reklamno visto home premium (z 30-dnevnim rokom registriranja). Skratka, do tu vse super in hvala vam. Teče dobro, hitro in neslišno.

Sedaj pa k stvari, ki me rahlo žuli. Naročil sem dva Seagateova diska. Enega, na katerem je nekoč bila Vista, sedaj pa se nalagajo dodelani Winxp, je računalnik -logično- takoj prepoznal. Drugega pa ni nikjer... Vsaj v sistemu ne.
Linuxov boot ga ni našel, BIOS ga ne prepozna, Partition Magic pa... Raje recimo, da ima svoje momente, ampak to je že druga zgodba, ki jo bo popravil PM Boot floppy (HA! Diskete!) ali fdisk. skratka, dvomim, da bi ga našel. Računalnika še nisem odpiral tako, da (še) nisem pogledal, če je disk fizično prisoten, od zunaj (skozi reže) pa ga ni mogoče videti.
Dopuščam možnost, da je potrebno vklopit določeno opcijo v BIOS-u, ki bi disk zaznala. Bi bilo potrebno BIOS (še enkrat?) poflashati? Sicer imam to opcijo narediti iz Oken, kjer potem vse deluje oz. bi naj delovalo bolj ali manj samodejno. Je to to? Bi moral nastaviti še kakšen jumper?

Ali pa diska preprosto ni notri? Lahko ob koncu službe doma pogledam, če odprem škatlo, vendar me bo to stalo garancije?

:/

Re: n00b sestavlja kišto

Če nimaš garancijske nalepke potem se nič ne boj. To velja za vse trgovine!

Re: n00b sestavlja kišto

Ja, poglej zadaj na kišti če imaš nalepko, če je nimaš ni frke, če pa je, pa bo težje.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: n00b sestavlja kišto

Nope, nobene nalepke. Tista informativna, ki pa je na napajalniku, pa se itak ne šteje.

Re: n00b sestavlja kišto

Na sestavi.si računalnikih ni nalepke!

To pa zato ne, da se lahko odpre in se pogleda ce je vse ok. Ali pa, da se vgradi kaksna dodatna komponenta in ni potem problemov z garancijo!

wink

Re: n00b sestavlja kišto

Pametn pristop...ko bi le bil nalezljiv smile

Re: n00b sestavlja kišto

Pravzaprav sem bil presenečen, ker ni bilo nalepke. Vsekakor, krasno.

Torej, disk je prišel do mene in je vstavljen. Hvala za hitre poteze.

Sedaj pa mogoče mimosunjeno vprašanje: se lahko takšen SATA disk kot je Seagatov bere ne da bi ga bilo treba priključiti na SATA vodilo na matični plošči? Ker mi namreč manjka kabel. Je možen kakšen "obhod"? Tako, da sta oba diska brana, kljub temu, da je samo eden priključen na SATA na matični plošči?