Topic: Opteron 146 s939 overclock

Zdravo.
Navil bi rad sistem pa me zanima če mi zna kdo podati par osnovnih korakov pri navijanju CPU-ja.

Plata je DFI-Lanparty, 2x512 DDR400 Patriot rami

Vem da je treba zvišati FSB in znizati DDR ter CL (kam iz 2,5?? na 2 ali 3)?
Kako je z voltazo in kje bi bila meja ramov ki niso ne vem kaj?

Lep pozdrav

Re: Opteron 146 s939 overclock

Zdravo!

Za začetek, rame daj na default oz. privzeto napetost in hitrost. Rame zaenkrat pusti pri miru. FSB v BIOS-u nastavljal (najboljše po korakih po 3 ali 2). Ko ti več računalnik nebo zbootal winsov, se pravi, da neboš več prišel v delovno okolje, potem idi nazaj v BIOS in FSB zmanjšaj. Lahko pa probaš tudi drugačno opcijo. Ko ti winsov več ne zboota, pojdi v BIOS, za malo povišaj napetost procesorja in probaj spet s ponovnim zagonom. Če bo še vedno brez uspeha, zvišaj napetost rama in mu nastavi latence na več (iz 2.5 na 3). če boš še imel kakšne težave, pa kar vprašaj.

Lp, Mario

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

3 (edited by sweaman 2007-06-07 14:01:44)

Re: Opteron 146 s939 overclock

ker proc pa maš to?


a vidu v imenu:P lol...ja točn tko kt ti je povedu...rame je pa najbol dat kar na auto

Re: Opteron 146 s939 overclock

Ja, jaz ko sem doma navijal, sem jih imel skoraj vedno kr na Auto razn napetosti na 1.95V mel pa sem PQI rame.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Opteron 146 s939 overclock

Kaki 3-2MHz koraki tongue

imas opty146 torej multi 9x je max. 2,7GHz gre vsak ta proc, torej nastavis 300FSB v biosu. Ker imas visok FSB in LTD x5 je HTT=1500MHz, zato zmanjsas multiplajer za LTD na 4 ali celo 3 (to bos videl ce bo stabilno). Voltazo cpuja das okrog 1,45-1,75V kar bi morala zadostovati za to frekvenco. Potem nastavitve za rame; imas v meniju za nastavit divider (delilnik; DDR200, 166, 133,... so moznosti), s kriznim racunom si izracunas kateri bo imel frekvenco blizu stock speeda ramov. Nastavis na DDR133; iz tega dobis (300MHZ FSB x 2)/3=200MHz, torej DDR400. Latence in timinge pa pustis.

http://www.diy-street.com/forum/showthread.php?t=20823 tule imas pa vodic.

Re: Opteron 146 s939 overclock

A ti je uspelo že kaj stestirat?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Opteron 146 s939 overclock

u kje so stari dobri casi k smo vsi 300mhz clerone navili na 450 ..smo smao nastavli external cllock iz 66 na 100 - aja pa abit bx6 je mogla bit smile

Re: Opteron 146 s939 overclock

Uf ja.. to so ble bitke.. v glavnih vlogah so bli dobesedni vsaki MHz!

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;