Topic: Resetiranje računanlika

Pred kratkim sem kupil novi računalnik:

Procesor : Intel Core2 Quad Q9400 2,66GHz + Asus Lion Square hladilnik
Matična plošča : Asus P5Q-E
Grafična kartica : SAPPHIRE HD 4870 X2, 2GB GDDR5
Pomnilnik : Kingston Hyperx DDR2 2x2GB 800MHz
Napajalnik : Power LC1050 1000W
Trdi disk : Seagate 500GB, 7200rpm, 32MB, NCQ, SATAII

Operacijski sistem : Windows Vista 32 bit
Gonilniki za grafično : ATI Catalyst 9.1
Monitor : Samsung 24" + Samsung 19"

Računalnik dela v windowsih super, samo ko pa poženem kakšno igro
npr. GTA4, FarCry 2, Spore,... dela 10 min potem pa se računalnik avtomacko resetira.

Recimo FarCry 2 dela večinoma časa, medtem ko Spore resetira računalnik v 5-10 min, prav tako GTA4.
Včasih dela 2 ure včasih pa ne niti 20 min.

Problem sigurno ni v pregrevanju, ker procesor je večinoma časa na 45, grafična pa na 70-75.
Vem, da so bili neki problemi z gonilniki za grafično.
Zato sem preizkusil 8.11, 8.2, sedaj 9.1 in problem je še vedno enak.

Računalnik ni nič navit, edino  kar je je grafična unloak, tako da lahko nastavlam obrtljaje ventilatorja na grafični.

Imate kakšno rešitev?

Re: Resetiranje računanlika

Te temperature so pod stresom ali brez obremenitve? Lahko poženeš memtest za vsako palčko rama posebaj, da vidiš če te morda RAM ne dela. Poročaj potem pa gremo naprej wink

Re: Resetiranje računanlika

Temperature so ok, sicer bi lahko na procesju kako ° manj mel, ampak ok. Če bi se ti računalnik vgasno in ne resetiral, potem bi gledali rešitev bolj kot ne v power kategoriji, zdaj probaj rame stestirat, pa poročaj

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Resetiranje računanlika

Pozabu sem omenit, zamenjal sem že rame prav tako stestiral moje, vse OK, potem sem zamenjal napajalnik, mojega 1000W za 750 novega, enako oziroma še slabše.
Z 750W napajalnikom mi računalnk resetira po 5 sekundah ko zaženem igrco. Tako da očitno je lahko samo še grafična ali pa matična plošča, samo glede na to da mi računalnik deluje super (če odštejemo igrce)
je po vse verjetnosti grafična kartica.

Re: Resetiranje računanlika

Katere dve 12V liniji pa imaš ti priklopljeni na grafo?

Re: Resetiranje računanlika

http://debersek.com/Data/napajalnik.jpg

Re: Resetiranje računanlika

To mi na žalost nič ne pomeni. Ti samo poskrbi da imaš 12V3 in 12V4 liniji gor priklopljeni saj ti dve liniji skupaj imata 72A za napajanje tvoje grafe. Če imaš ti naprimer 12V1 in 12V3 je to že lahko premalo A za tvojo grafo.

Re: Resetiranje računanlika

Pred tem si me vprašal : Katere dve 12V liniji pa imaš ti priklopljeni na grafo?
S tega sem sklepal, da si me hotu vprašat ali je dovoj A.

Re: Resetiranje računanlika

Napajalnik je zmožen poganjati tvojo grafo, o tem ni dvoma. Ampak jaz sem bolj s tistim vprašanjem mislil da mi boš ti odgovoril ali maš npr. 12V1 in 12V3 na grafo vezane. To z slike ne moram ugotoviti. Ker tvoja grafa bo samo pravilno delala če imaš 12V3 in 12V4 gor priklopljeno. Namreč 12V1 in 12V2 imata skupaj teoretično 40A medtem ko 12V3 in 12V4 imata 72A (teoretično). Ker pa ne vem kako je tale napajalnik narejen (multi rail ali single rail design)je lahko catch v tem kar sem ti zgoraj opisal wink

Re: Resetiranje računanlika

Da neboš potem preveč Ajev spustil v grafo smile (nevem točno kako amperažo sprejmejo..)

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Resetiranje računanlika

Mislim da za to ne rabi skrbeti, saj tale LC 1050 zmore 72A čez vse 4 12V kretnice, tako da z 12V3 in 12V4 kretnicama je verjetno bolj realno 65A ali kaj podobnega. Tako da to pa je optimalno za to grafo. Drugo kar pa je pa mislim da to ni mogoče da bi dal preveč A na grafo. Saj če pogledaš kartica porabi isto W neglede na napajalnik in ima vedno isto napetost. In vsi poznamo formulo P=U*I. Kar pomeni da si grafa vzame toliko toka kot ga rabi smile

Re: Resetiranje računanlika

No, moj stari LC mi je na tak način plato skuro, preveč A smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Resetiranje računanlika

Damn, še en razlog več da si v bodoči prihodnjosti ne bom kupil LC-Power napajalnika. Kaj takoj ko si dal novi napajalnik noter ti je plato skurlo?

Re: Resetiranje računanlika

Kolker jaz vem v elektriki A nimajo tuki veze, res je da če bi jih bilo premalo potem nebi delalo, samo drugače pa ima grafična 100% kako zaščito noter za uravnavanje napetosti in podobno.

Sory TiG3rB0y, samo kej tako butastega pa še nisem slišal. Vsi priključki imajo en standard in zato je to skor nemogoče.

Re: Resetiranje računanlika

xJernej wrote:

Kolker jaz vem v elektriki A nimajo tuki veze, res je da če bi jih bilo premalo potem nebi delalo.

Potem pa bolj malo veš o štromariji hmm , namreč ista zadeva je z OCjanjem. Če imaš prešvoh napajalnik ti lahko naprimer brez obremenitve dela sistem brez problema, že z malo obremenitvijo pa lahko imaš BSOD in resetiranje računalnika.

xJernej wrote:

Sory TiG3rB0y, samo kej tako butastega pa še nisem slišal. Vsi priključki imajo en standard in zato je to skor nemogoče.

Si že kdaj slišal za napetostne konice, statika in podobne zadeve??? Če imaš nesrečo se ti lahko kar hitro kaj takega pripeti, sploh s kakšnimi starejšimi sistemi hmm

Re: Resetiranje računanlika

xJernej wrote:

Kolker jaz vem v elektriki A nimajo tuki veze, res je da če bi jih bilo premalo potem nebi delalo, samo drugače pa ima grafična 100% kako zaščito noter za uravnavanje napetosti in podobno.

Sory TiG3rB0y, samo kej tako butastega pa še nisem slišal. Vsi priključki imajo en standard in zato je to skor nemogoče.

Raje nebom komentiral..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Resetiranje računanlika

Mc Čun wrote:

Damn, še en razlog več da si v bodoči prihodnjosti ne bom kupil LC-Power napajalnika. Kaj takoj ko si dal novi napajalnik noter ti je plato skurlo?

Ne, takoj ne, čez čas navijanja itd pa.. hudo je ko sclipaš elemente, linije se začnejo kar zanimivo obnašat.. Takrat so bili LCji res za k****, zdaj pa še nimam problemov smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Resetiranje računanlika

xJernej; a si morda rešil zadevo? Ker imam jaz iste težave... sad Sumim na grafo al pa procesor... in sicer, da se pregreva. 60+ stopinj imam na procesorju in matični povprečno. :S Recimo Football manager pa PES09 lahko igram brez težav... se ni še zgodilo, da bi se PC med igranjem resetiral. Pri SoF, CoD, GTA in danes sem sprobal še Summer Athletics 2009, pa se mi resetira po 10-30min igranja.

Moja konf. kupljena na sestavi.si:

Asus-Matična plošča ASUS M2N-SLI S-AM2/PCIE/S/R/F/F2000 motherboard
Patriot Memory-PATRIOT DDR2 ram, 2GB PC2-6400 800MHZ s hlad. ram
AMD-Procesor AMD Athlon64 X2 6000+ AM2 (box) cpu
Samsung-DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S223F - Črn opticaldrive
LC Power-Ohišje LC Power ATX PRO FUN PRO906S case
LC Power-Napajalnik LC 550W LC6550GP2 140mmFANv2.2(24pin) powersup
Club 3D-nVidia Club3D PCI-e GF9600GT 512MB GDDR3, Artic Cooling graphicscard
prevzem / dostava: poštna dostava    
način plačila: nakazilo (placilo na banki ali spletni banki)
Western Digital-WD 640GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (WD6400AAKS) BLUE

Any ideas?

Sicer so komponente še v garanciji, samo se mi zdi brezveze pošiljat, če je morda napaka taka, da jo lahko sam rešim.

Re: Resetiranje računanlika

Pa še dve slikce sem naredil:

Slika 1 prikazuje stopinje v stanju mirovanja: http://www.file.si/files/t4dtrq8psmxmnx4knews_thumb.jpg

Slika 2 pa temp po 5 minutnem igranju: http://www.file.si/files/sfuyrjs2oxwk6cpxr1cs_thumb.jpg