Topic: Čitalec kartic in USB problemi

Pozdravljeni!

Torej imam nov računalnik:

Matična plošča Asus P5Q S775/PCIE/S/R/F/L/F1600     
Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHZ, fsb 1333 S775    
OCZ DDR2 4GB Kit, PC2-6400 800MHZ, XTC hladilnik    
Grafična kartica HD 4870 512M DDR5 PCIE 2DVI/TVO LITE    
WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD5000AAKS)    
NEC DVD +/- RW NEC, AD-7203S-0B, BULK, 20x, SATA, Črn
Foxconn: Čitalec kartic Foxconn CR-03C (črn)    
Enermax: Ohišje Enermax Chakra CS-032B ECA3050-B (brez napajalnika, črno)    
LC Power: Napajalnik LC 700W Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2

OS  Win xp Pro sp3

Čitalec kartic ne dela. Zraven je tudi reža za USB, ki pa tudi ne dela.

Drugi problem pa se mi pojavlja pri brezžični povezavi. Uporabljam USB brezžični adapter, in vsakokrat,
ko vstavim USB mass storage mi prekine povezavo in se mi ponovno poveže... zakaj?

Hvala za pomoč že vnprej.

Lp, G.

Re: Čitalec kartic in USB problemi

Prvo se prepričaj da sta čitalec in USB priklopljena na plato. Drugo kar pa je kateri wireless USB uporabljaš?

Re: Čitalec kartic in USB problemi

Na plato je priklopljen čitalec kartic, to sem pogledal.

Uporabljam Linksys WUSBG54GC-EU adapter.

Card reader pa je sledeči in http://emea.apacer.com/en/products/Inte … _AE101.htm

Torej kompletni čitalec kartic in pa USB priključek, ki je del čitalca kartic mi ne zazna.

Re: Čitalec kartic in USB problemi

Pa drugače ti čitalec kartic pokaže v upravniku naprav (device manager)? Ti imaš verjetno ta adapter priklopljen zadaj, USB kjuč pa vklopiš spredaj al?

Re: Čitalec kartic in USB problemi

Ne zazna mi ga niti v device managerju. Tako kot da ga sploh ne bi bilo.
Vse skupaj je na sprednji strani, to je v reži za 3,5" na sprednji strani ohišja.

Poskusil pa sem že tudi na osnovni plošči preklopit konektor od čitalca kartic v drugo režo, pa tudi ni delovalo.

Re: Čitalec kartic in USB problemi

Po vsej verjetnosti je potem card reader šel rakom fučkat, ker če ti ga niti v device managerju ne vidi potem niti napajanja nima. Prej sem se malce nerodno izrazil, glede wireless USB adapterja ti imaš verjetno ta adapter priklopljen zadaj, USB kjuč pa vklopiš spredaj al?

Re: Čitalec kartic in USB problemi

Verjetno je res card reader pač pokvarjen smile
wireless USB imam priključen na zadnji strani, na sprednji pa imam še dodatna 2 priključka za USB, katera delata sedaj brez problema, tudi wireless povezava deluje nemoteno.
Card reader in USB, ki je del card readerja na sprednji strani pa ne delata, pa tudi če priključim USB ključek, le ta ne dobi napajanja. Seveda se tudi pri vstavljanju SD kartice ne zgodi ničesar, tako da je edina možnost, da je hin smile
Torej, bomo uveljavljali garancijo...

Hvala lepa za pomoč.

LP, G.

Re: Čitalec kartic in USB problemi

Your welcome smile