Topic: Računalnik

V kratkem si nameravan kupiti računalnik, zaenrat s temi komponentami:

# (Osnovna plošča) Asus - Matična plošča Asus P5N32-E SLI PLUS (175.63)
# (Procesor) Intel - Intel CORE 2 DUO E6600, 2.400 GHz 4MB, LGA775 (226.8)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT DDR2 2x 2GB, PC2-6400, 800MHz s hladilnikom (222.36)
# (Grafična kartica) Leadtek - Grafična kartica Leadtek GeForce 8800GTX 768MB DDR3 PCIE (528.24)
# (Trdi disk) Western Digital - WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD5000AAKS) (118.8)
# (Optična enota) NEC - DVD +/- RW AD-7170A , NEC, BULK, 18x, črn (29.44)
# (Optična enota #2) NEC - DVD +/- RW AD-7170A , NEC, BULK, 18x, črn (29.44)
# (Ohišje) Chieftec - Giga Case GX-01B-OP (86.33)
# (Napajalnik) Enermax - Napajalnik Enermax INFINITI 720W (191.9)

Zanima pa me, ali se bolj splača nabaviti Core 2 Duo E6600 + 4GB Rama, ali Core 2 Duo E6700 + 2GB rama?

Povejte še, kaj bi vi spremenili oz. dodali

Re: Računalnik

Čeprav nisem Intel fan, bi na tvojem mestu to pustil pri miru big_smile

bolj se ti splača e6600 pa 4gb rama kot pa e6700 pa 2gb rama.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Računalnik

Jaz ti svetujem E6600 + 2Gb rama, vendar ne tega katerega si izbral sam ampak npr. tega: Klik

S tem naviješ v nebesa, vendar si pozabil še na eno pomembno stvar: Hlajenje wink

Lp

p.s.: Če ne boš upošteval mojega nasveta naj ti povem da kupi 4gb rama le če boš uporabljal Windows Visto. Windows Xp zna nasloviti samo 4Gb rama skupaj, torej grafična, patrioti.. 2Gb ftw wink

Re: Računalnik

Hja, problem je v tem de bom komp sestavu na tej strani, in se mi ne zdi pametn še pusebi rame nabaulat big_smile. Tko de najbul de nabaum e6600 + 2gb glede tega de bom meu pol gor XPje ( še mal bom pršparu tongue ). Ja hlajenja nism napisu zraun, nabavu bi si rd pa link oz. kaj bi mi gdo od vas priporočal?

Aja 51M3K , kaj si mislu s tistem '' torej grafična, patrioti.. 2Gb ftw '' big_smile?

5 (edited by 51M3K 2007-07-15 23:59:37)

Re: Računalnik

Če misliš računalnik sestavit na sestavi.si, kar mi je všeč priporočam te rame: Klik

Če boš izbral te, glej da boš vzel te, ker so še eni podobni, malo dražji vendar imajo višje latence, not good imo.

Po testih je trenuntno "najboljše zračno" hlajenje za 775 podnožje Thermalright Ultra-120 eXtreme.

Prodajajo ga tudi na cool pc.

Klik

Je pa še celo malo cenejši od tistega ki si ga gledal ti, zraven pa moraš kupiti še en (1) oz. po želji dva (2) 12cm ventilatorja in prideš na nekje isto ceno. Za namestitev tega hladilnika moreš odstraniti matično ploščo, tako da ti svetujem da kupiš hlajenje prej.

Če želiš še nižjo temperaturo priporočam da na cool pc naročiš še tole pasto: Klik Imajo še eno boljšo vendar ni za aluminjaste hladilnike, pazi da je neboš naročil, mislim pa tole: Klik

Z tistim '' torej grafična, patrioti.. 2Gb ftw '' sem mislil da si izbral super grafiko, 2gb rama na xp-jih in si zmagal. (ftw = for the win) wink

Lp

Re: Računalnik

Aha, hvala za odgovor.

Sam je pa problem, de nevem kako naj nabavim hlajenje prej da mi ne bi blo treba matične dol vzet big_smile. Glede tega da si bom računalnik dal sestaviti na tej strani hladilnik pa je iz ene druge strani?

Re: Računalnik

Najbolše je, da zraven v naročilo (opombe) napišete točno kater hladilnik želite in ga mi potem naročimo na cool-pc ali pa kje drugje in ga kr mi ze zmontiramo na cpu! Cena bo ista kot pa če bi ga kupili direktno pri cool-pc.

Priblem je pri 775 socektih ker je skoraj 100% treba za takšno zamenjavo vzeti ven matično ploščo!

Re: Računalnik

Js sm pa pr sestavi.si narocu une rame, ko so zdej v akciji, .. so cenejs od teh OZ tech. or whatever...
pol sm pa na netu se nek test gledu ful ramov in so se tile Patriot ( ki so pr sestavi.si v akciji ) izkazali za najboljse.
Sicer je slo pr vsakemu testu za par milisekund bolsi rezultat, ampak vseeno wink

Re: Računalnik

Za najboljše ne vem če so se lahko izkazali glih razen če je bil kakšen nižji test in sploh kdo ga je delal. Sam imam te OCZ in E6600 in moram rečt da se obnesejo skoraj enako dobro kot Crucial ballistix, vsaj pri meni.

Re: Računalnik

Če si že kupiš 2gb rame od OCZja te si vzami vsaj Platinum verzijo je dosti boljša od Gold verzije. Poatriot pa itak zmaga. Nizke latence, visoke frekvence ftw :(51M3K style) tongue

51M3K pri tebi so očitno tile moji Ballistixi skregani s plato. Jaz z OCZji ne pridem preko 2.7 med tem kot pri Ballistixih z "lahkoto".

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Računalnik

Jah zdej ste usi neki drugač puvedal tongue. Sam pa še vseen mislem de bi raj patriot vzel. Edin nevem a 2×1Gb ( pumoje bulš ) al 1×2Gb

Re: Računalnik

Vzami 2x 1gb da ti bojo rami delovali v dualchanel.

Mario sej tvoji ballisixi bojo delali zaj ko sem jaz dobo vente tongue Jutri zjutraj bom s tvojimi naredo validation pri 4.1Ghz pa če pol samo še zasmrdijo smile
Zaj bo moglo it ko sem dobo Klik tongue

Re: Računalnik

bi skoraj mogo prit preko ja.. mogoče pa jih preveč šopaš z štromom.. (dvomim)

P.S. Ja, najbolj se ti splača vzet Patriote 800-4-4-4-12 pa je to to (2x1GB)

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Računalnik

Evo še to me zanima, če bi se dalo ( tko kukr hladilnik ) naročit tudi drugo ohišje iz druge strani? Aja katero se vam zdi boljše/lepše? Aerocool AeroEngine   ali   Chieftec Giga Tower GX-01B <-- ta se prodaja tudi na tej strani in sem ga hotu že na začetku vzet

Re: Računalnik

Jaz bi na tvojem mestu vzel -> Chieftec Giga Tower GX-01B, črno Midi-Tower ohišje že zaradi izgleda pa zgleda dosti bolj zračna kot pa tista druga. Najboljše da gledaš kira je bolj prezračena, večji prepih, manjše temperature, pa če boš imel kake MiniATX varjante, potem vzami manjšo ohišje, samo ker pa imaš normalno ATX plato, pa ti priporočam Chieftec Giga Tower GX-01B, črno Midi-Tower ohišje.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Računalnik

Slaba izbira tudi ni http://www.sestavi.si/item.php?id=71&tbl=case

17

Re: Računalnik

To ohisje je tudi meni vsec smile Edino kar mi ni vsec da je relativno kratko ohisje in ce imas novejso graficno, ti pride vse zelo skupaj do kletk diskov/pogonov in je potem natlaceno sad

18 (edited by N0_N4m3D 2007-07-18 17:19:49)

Re: Računalnik

ja, sej bom vzel kr Chieftec Giga Tower... edin zanima me če gdo ve za stranico s pleksi steklom za to ohišje? ( al bom mogu dat zrezat vn udprtino pa pusebi pleksi naručit )

Aja, glede tega da bom naročil hladilnik Thermalright Ultra-120 eXtreme in je potrebno imeti še 120mm ventilator, sem si izbral Delta FFB1212EHE. In vse lepu in prou dokler ne pugledam glasnosti ~59dBa big_smile... zdej me pa zanima če ma kdo izkušnje s tem ventilatorjem ( glede učinkovitosti ne skoraj ne dvomim ), bolj me zanima kok res to ropota ( sicer nevem če me bo tuk motl sam lih de bom mislu de traktor mim pele pa tut ni treba big_smile )

Re: Računalnik

To ohisje, ki ga je predlagu admin je super. Takega sm tut js nabavu. Top of the line smile
Kratko ohisje ? Hmm... ne bi rekel...
Mislim, da je dolgo pol metra, visoko pa 44cm. Tam ste mogoc zajebali z w h d.

Re: Računalnik

N0_N4m3D wrote:

ja, sej bom vzel kr Chieftec Giga Tower... edin zanima me če gdo ve za stranico s pleksi steklom za to ohišje? ( al bom mogu dat zrezat vn udprtino pa pusebi pleksi naručit )

Aja, glede tega da bom naročil hladilnik Thermalright Ultra-120 eXtreme in je potrebno imeti še 120mm ventilator, sem si izbral Delta FFB1212EHE. In vse lepu in prou dokler ne pugledam glasnosti ~59dBa big_smile... zdej me pa zanima če ma kdo izkušnje s tem ventilatorjem ( glede učinkovitosti ne skoraj ne dvomim ), bolj me zanima kok res to ropota ( sicer nevem če me bo tuk motl sam lih de bom mislu de traktor mim pele pa tut ni treba big_smile )

Vzemi raje en obično ventilator, pa je to to.. bv da mečeš ven 6k bivših tolarjev za en ventilator? vsaj po moje..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Računalnik

Ma dnarja se mi ne zdi škoda, ker pumoje je res dobr ventilator... sam glede tega de mam komp večina pržgan 24/7 pa ku sm pugledu ( puslušu ubistvi big_smile ) tale video me je mnil de bi to skus puslušu hehe ( pa nej bo še tuk dobr )

22 (edited by black ice 2007-07-18 20:53:39)

Re: Računalnik

Kupiš tale ventilator pa imaš prepih v sobi big_smile

Še moja najdba

Re: Računalnik

N0_N4m3D tisti ventilator je baje res dobra izbira, glasnost 59db je na 4k obratih, vejretno pa jih lahko tudi reguliraš smile

Re: Računalnik

pomeje tut, itq popoudne nebi bla taka kriza če bi tuk tulu big_smile, zvečer bi dal pa na manj obratov

Re: Računalnik

Naj omenim, da je po ISO standardu priporocana, oz. maksimalna glasnost v raznih pisarnah, uradih od 45 - 55 dB.
V bolnicah, dnevnah sobah in podobnih prostorih pa 35dB do 45dB.

Tako da je unih 59dB najbrz kar grozna.