Topic: Težave z Mrežno

Problem je sledeč:
Imam plato p6t in kr naenkrat je mrežna nehala delat tako da internet mi sploh ne dela, v device managerju mi napiše code 10, reinstall driverjev ni pomagu, lučke niti ne delajo, nevem kaj bi blo. Mrežna pa je Realtek 8168/8111. Uporabljam pa vista x64 Ultimate.

LP.

Re: Težave z Mrežno

Microsoft wrote:

Koda 10
Če ima naprava v ključu strojne opreme vrednost FailReasonString, je ta niz prikazan kot sporočilo o napaki. Vrednost tega niza iz registra tja postavi gonilnik ali enumerator. Če v ključu strojne opreme ni niza FailReasonString, se prikaže to sporočilo o napaki:

Ta naprava se ne more zagnati. (Koda 10)



Priporočena rešitev
Naprava se ni zagnala. Če želite posodobiti gonilnike za to napravo, kliknite Posodobi gonilnik. Na kartici Splošne lastnosti kliknite Odpravljanje težav, da zaženete čarovnika za odpravljanje težav.

Si mogoče probal tudi s kakšnimi starejšimi gonilniki?

Re: Težave z Mrežno

Trenutno sem na telefonu, pobral pa sem novejse driverje. Tiste, ki sem imel prej so bili od cd-ja od maticne.

Re: Težave z Mrežno

Zgleda da nisi edini http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= … uage=en-us , kaj imaš ti vse parametre v lokalni povezavi ročno nastavljene (IP, DNS, prehod,...)?

5 (edited by 7more 2009-03-11 17:39:12)

Re: Težave z Mrežno

Hmmm, fora je ki se mrežna ob zagonu računalnika niti une lučke ne da, na tej stari kišti naprimer naredi. LAN sploh ne morem vzpostavit, imel sem pa DHCP prej.

Aja pa v driverju kjer piše network adress je na Not present, če pa dam value je to 12 ničel, kar pa je MAC Address.

Pomoje je kar mrežna šla...
Nevem kako ji je ratal, ker prej je vse delal (sam monitor sem zamenju)...


Pa še to... Realtek ethernet diagnostic utility mi reče da ni pravih driverjov....

Re: Težave z Mrežno

Dvomim da ti je mrežna šla ker kod zgleda ima kar nekaj ljudi isti problem z mrežno na P6T plati.

http://www.experts-exchange.com/Hardwar … 09135.html

Re: Težave z Mrežno

Kaj če bi Visto reinštaliru? A bi kej pomagalo? Ali pa je možno da je treba matično rešit hmm? Obupal sem, mam novo 24" pa ne morem coda spilat big_smile

Re: Težave z Mrežno

Možno a ni nujno sad , lahko sicer jo pošlješ na servis če se ti da čakat, mogoče pa se ta omrežna rada kvari, who knows wink

Re: Težave z Mrežno

Bom si drugo mrezno kupil, najboljse.

Re: Težave z Mrežno

To pa je tudi res, pri današnjih cenah je to verjetno najboljša poteza smile