Topic: USB problem

LP!

Ko sem kupil nov rač. sem vanj vstavil stari disk. Pri vstavljanju sem po pomoti izvlekel kabel, ki povezuje Mem. card reader z matično in kabel, ki povezuje USB z matično. Ko sem priklopil nazaj je Mem. card reader začel delati normalno, od USBjov mi pa dva od sprednjih ne delata.

Prosim za pomoč.

Re: USB problem

Zelo bi pomagalo, če bi lahko matično slikal kako iz ptičje perspektive ali vsaj napisal model.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

3 (edited by MoRiL 2009-03-05 21:03:05)

Re: USB problem

Model je P5K SE/EPU slika pa še pride.

Re: USB problem

http://loja.tray.com.br/adm/editor/up/108972/t_00066525.jpg

Evo sliko. To naj bi se vklopilo v tiste modre zadevice.

Re: USB problem

In si vklopil in ne dela. Si probal med vsemi temi konektorji modrimi? No, sej drugam verjetno ne gre vklopit ali pač ?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: USB problem

Ja sem probal zamenjat, sam pol pa card reader ni delal, USBji so pa vsi. Drugam pa ne gre vklopit.

Re: USB problem

Potem pa so vse možnosti, da so ti konektorji šli, imaš vse nogice ven normalno, al zgleda, da je kira zlomljena ?

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

8 (edited by MoRiL 2009-03-08 22:01:38)

Re: USB problem

Ne ni kaj zlomljeno. Je pa nekaj čudnega. V prvi konektor (na sliki od spodaj navzgor) je nekaj priklopljeno pa ne vem kaj, samo to ni važno, ker se mi to ni izklopilo takrat ko sem vstavljal disk. V drugih dveh sta pa USB in card reader. Tadva imata čisto enaka konektorja, tista dva na matični sta pa različna (eden je zrcaljen). Ko je v zrcaljenega bil priklopljen card reader, je delal le USB. Zdaj, ko sem to zamenjal, pa delata dva od USBjov pa celoten card reader. Prilegata se pa oba v zrcaljenega, samo da na zadnjo nogico (tista ki je sama) ni priklopljeno nič se pravi, da je konektor malo zamaknjen.

Re: USB problem

No, samo da dela smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;