Topic: računalnik

# (Osnovna plošča) MSI - Matična plošča MSI 975X Platinum (171.08)
# (Procesor) Intel - Intel CORE 2 DUO E6600, 2.400 GHz 4MB, LGA775 (226.8)
# (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (93.5)
# (Grafična kartica) Club 3D - ATI Club 3D PCI-e HD2900XT, 512MB GDDR3, 2x DVI+VIVO (389.804)
# (Trdi disk) Western Digital - WD S-ATAII 250Gb, KS 7200rpm, 16MB cache (68.4)
# (Optična enota) NEC - DVD +/- RW AD-7170A , NEC, BULK, 18x, črn (29.44)
# (Optična enota #2) NEC - DVD +/- RW AD-7170A , NEC, BULK, 18x, črn (29.44)
# (Ohišje) LC Power - Ohišje LC Pro-906B,350W(12cm+2xSATA),12cm FAN,blac (41.4)
# (Napajalnik) LC Power - Napajalnik LC 550W, LC6550 120mm fan, V2.0 (24pin), črn (35.1)

jst bi kupu tale računalnik sam nevem če j dost 550 w napajalnk a bi mi lhk kdo puvedu če j ??

2 (edited by 51M3K 2007-07-14 10:12:59)

Re: računalnik

Napajalnik je dovolj vendar, jaz bi ti svetoval da namesto LC6550 vzameš LC6550GP ki ima 14cm silent fan. Če boš pa navijal pa ti raje svetujem kakšnega enermaxa, sploh pri takšni grafični.

Matično bi jaz vzel kakšno drugo, priporočam ti P5B deluxe, ki je najcenejša na sestavi.si wink
http://www.sestavi.si/item.php?id=83&am … otherboard
Lp

Re: računalnik

sej jst bi uzeu en druga sam jst bi pol čez neki cajta dau dve grafe not tongue

Re: računalnik

Če boš dal 2 grafi not pa pod Enermax 650w sploh ne glej, plat pa maš dosti boljših imo za toti dnar tudi če gledaš za crossfire.

Re: računalnik

Eni izmed najboljših napajalnikov za double grafe so bli nekaj cajta tagani. Cena je res tud lepa, samo so linije vedno stabilne kljub extremnim navijanj..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

6 (edited by rookie 2007-07-15 18:21:29)

Re: računalnik

51M3K a mi lhk enepar crossfire plat našteješ al pa kir drug

Re: računalnik

Asus P5WDH Deluxe
Asus P5B Deluxe
Gigabyte P35 (Priporočam, cena je 174€)

Drugače pa večina novejših ko majo 2 pci slota. Use google.

Re: računalnik

Zanimivo je bilo testirat iste računalnike z 3dmarkom06 in je isti sistem z gigabytom P35 DS4
in 8800gts 320mb bolsi rezultat kot pa podoben sistem z asusom P5B deluxe z 8800gts 640MB.

In to kar za dobrih 1000 točk, kar se mi zdi zelo veliko glede na minimalno razliko v ceni!

9 (edited by icy 2007-07-17 14:06:56)

Re: računalnik

rookie, za o.170€ dobis Abit IP-35 PRO. Sploh pa nevem kaj mu svetujete ene stare plate. P35 je najbolj primeren trenutno, plus tega se chipset precej manj greje kot na P965/975 in FSB wall in druge pomankljivosti so precej neopaznejse na P35 naboru wink

Torej P5K-e/deluxe in Abit IP35 PRO, ce se med temi odlocis si se najboljse odlocil.

10 (edited by 51M3K 2007-07-17 16:11:14)

Re: računalnik

Za 174€ dobiš tudi to: Klik, ki ima prav tako intelov p35 chipset.

P5K deluxe je tudi vredu.. Najboljše da sam pogledaš kake teste in se sam odločiš.

off: icy kaj mate spet neke bedne o fsb wallu, greje pa se manj zaradi naprednejšega hlajenja in heatpipov..

Re: računalnik

51M3K wrote:

off: icy kaj mate spet neke bedne o fsb wallu, greje pa se manj zaradi naprednejšega hlajenja in heatpipov..

Podpis. Nevem @icy od kod ti to, da se bolj greje?? Maš dosti več heatpipov, bolj toplotno prepustna rebra..

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

12 (edited by icy 2007-07-17 18:02:00)

Re: računalnik

Hlajenje je hlajenje in te heatpipe sistemi katere namescajo niso niti najmanj optimalni/optimizirani. P35 se na splosno manj greje, poglej karakteristike, preden se zdiras. Pa glede FSB walla je bilo cisto na mestu, ce pa se ti ne razumes na to, pa ni nujno da nekdo drug tega ne bo prebral in mu bo celo pomagalo.

Zdi se mi pac skoda, da bi clovek kupoval 1 leto staro plato zato ker si se ti tako namrdnil.

Re: računalnik

Ne, sej ta človek bo kupil to, za kar se bo sam odločil. Mi mu lahko kvečjemu samo svetujemo!

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: računalnik

Sem že dosti tega pregledal in noben se ne zdira.
Za fsb wall pa te res ne razumem. Kaj ti misliš da ga bo on dosegel? Še za tebe dvomim da si ga na ss dosegel, ker večinoma omejujeo rami, ne procesor. Si uporabnik oc-laba in kolko se spomnim je blo to že več x napisano..

Nisem se namrdnil in rekel naj kupi P5B deluxe ampak sem jo naštel med predlogi, če ti pa kaj ne paše pa cry me a river.

Re: računalnik

51M3K wrote:

pa cry me a river.

Justin stil pa to smile Brez panike fantje.. svetovali smo mu, odločitev pa ostaja njegova!

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

16 (edited by icy 2007-07-18 09:22:34)

Re: računalnik

No jaz sem zgolj kot za zanimivost omenil, da je pri P35 ta sindrom walla umiljen. Pa z D9xxx cipi prej prides do meje FSBja pri procesorju kot ramu (pri drugih cipih pa ti dam prav da ram bremza). Glede plate je bilo pac bedno, da si priporocil eno serversko, staro P5B deluxe (ki je P5B-e z prelimano deluxe nalepko) wink 

No ce te zanima sem vedno prisel do FSB walla (ali maticna ali pa procesor, za ram pa pac uporabim delilnik ce ne gre smile ) in to od socket A naprej (med temi generacijami samo S478 nisem imel).



edit: typo

Re: računalnik

Pravis da bos mogoce imel SLI, vse lepo in prav....

Potem ti odsvetujem nabavo P35 chipseta, saj ima samo eno x16 PCIe, druga ni x16 .... to pride v x38 chipsetu z pcie 2.0...

SLI imas tedej, kadar:
1. Imaš veliko denarja
2. Imaš dve starejši kartici (eno, katero si dobil prakticno zastonj, ala 6600GT)
3. Si za rojstni dan dobil dve enaki kartici, ker se niso prej dogovorili kaj ti bodo kupili... smile
4. Si ne služiš denarja sam in ti doma kupijo kar bi rad...
5. Razvijas igre in programsko opremo za preverjanje zmogljivosti kartic (ala 3dMark).... smile

Nekako takole....
Primer:

Sam imam 7800GT (rabljene se prodajajo za okoli 120€) in če bi kupil še eno bi moral odšteti 120€.
Kaj pa če svojo prodam in za njo dobim 120€, dodam še okoli 140€ in kupim 8800 GTS za 250 - 300 € ????

Kaj se ti (oziroma se mi) bolj splača pa preveri sam...

odloči se za p35 chipset in eno grafiko ter kaksne ok (d9gmh) rame in c2d sistem...

Preglej se ono temo n00b kupuje racunalnik...

18 (edited by N0_N4m3D 2007-07-20 17:30:07)

Re: računalnik

Ubistvi bi rad imel CROSSFIRE ( ne SLi ), in to gleda že za v naprej ( npr. bo v takšni situaciji kot si ti navedel primer ), in je bolje da ima že zdej podboro crossfire načina.

No in katero plato bi mu ti priporaočal? ( s crossfire podporo ). Sicer jaz sem mu predlagal naj si nabavi tolo: MSI - Matična plošča MSI 975X Platinum, ampak se ne spoznam res dobr na te plate... tko de nej kir ud vs puve

Re: računalnik

Ce bi kupil takoj mu predlagam Asus (p5k serija ima ze podporo za penryn proce) ali mogoče abit (nevem kako je s podporo za penryn proce) plošče s p35 chipsetom....
Če pa še malo počaka pa je DFI najavil neko "zverino" in kot kaze ze podira svetovne rekorde v FSB-ju (670 FSB) in prihaja se x38...

SLI ali Crossfire pa jaz nebi imel, zaradi zgoraj omenjenih razlogov (cenovno enako in manj zmogljivo kot pa ena nova bolj zmogljiva grafika)....

Zgoraj omenjen primer ti pove, da je boljše imeti eno 8800 GTS, kot pa dve 7800GT v SLI... (trenutna cena pa je enaka za dve rabljene 7800GT ali pa eno novo 8800GTS)...

Pri Asus p35 je crossfire uradno podprt, SLI pa verjetno bo z BIOS updati... (seveda, kot ze omenjeno je crossfire ali sli nacin slabost pri tem chipsetu, saj deluje ena PCIe v 16x nacinu, druga PCIe pa le v 4x (ali celo v 1x) nacinu, torej slabo za konfiguracijo dveh kartic)

FSB wall: z asus P5K serijo navadni userji dosegajo FSB do 530, "advanced" userji pa z volt modi modificirajo plato in dosegajo tudi do 600 FSB... drugače pa DFI UT p35 in 670 FSB ... wink Bi pa prov rad vidu procesor ki doseze tak fsb in multi 9 ali 10 wink .... kam gre ta tehnika wink

Re: računalnik

NEC - DVD +/- RW AD-7170A , NEC, BULK, 18x, črn jst bi uprašu če kdo kej ve če se tale dvd rom kej kvar kr nekater praujo de se ??

Re: računalnik

Z NEC rekorderji imamo mi dobre izkušnje zelo zelo malo napram drugim se jih je pokvarlo! Iz mojih izkušenj so zelo dobri.

Drugače pa če kupuješ za nov sistem je bolse uzet sata dvdrw!

NEC-DVD +/- RW NEC, AD-7170S

Re: računalnik

Mah ne... Zelo redko je, da se ti kateri NEC pokvari. Res so malo izbirčni glede medijev (posledica je manjša hitrost, če je medij slabe kvalitete) vendar to zaradi tega, da zagotovijo čim večjo kvaliteto zapisa.
Sedaj sem popolnoma prestopil na NEC, enega sem kupil pred dobrim letom; sedaj pa 2x sata dvd rw v novem PCju.

23 (edited by icy 2007-07-24 22:03:46)

Re: računalnik

glede maticne lahko izbiras med serijo P5K (asus), IP35(abit). IP35 serija je trenutno edina na trgu pri kateri ni potrebe po voltmodih; saj ima zelo sirok spekter napetosti ze v biosu. za crossfire ti pridejo tako v upostev; IP35-pro, P5K-e/deluxe/vanilla

DFIjeva UT lanparty na P35 bo precej draga plosca, poleg tega pa bos tezko dosegel taksen FSB z retail procesorjem (povprecen novejsi procesor ima wall pri 400-450MHz, tisti boljsi starejsi batchi pa do ene 500-550MHZ, redki pa letijo 600MHz in vec) wink Mozno pa je da ima DFI nastavitev za VTT oz. se katero drugo napetost v LGA socketu tako da se s tem precej dvigne wall. Bomo videli in stestirali smile

Re: računalnik

jst š kr nism sigurn kiro grafo bi uzeu čeprou pumoje bi blo bul de bi hd2900 xt kukr pa 8800 gts

Re: računalnik

Ja, bolj se ti splača HD2900XT pa še boljša je od 8800GTS.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;