Topic: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Najprej en lep pozdrav vsem. Rabim vaše mnenje . Sestavljam si računalnik in me zanima kaj menite o osnovni plošči asus p4 i35p ( p5k) , intel core 2 duo e 8500, ram ddr2 1066 mhz corsair in grafika asus ati 4850 - 512 ram-256bit-625mhz-in 1986 mhz hitrost( in povsod piše v oklepaju hitrost 933 mhz ddr3= kaj to pomeni?= Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav.

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Namesto P5K si raje vzami P5Q dosti boljša plata, drugače pa je vse ostalo vredu. Edino se zavedaš da so 4850 vroče in glasne kartice? Drugače pa 933MHz ddr3 to je memory clock wink

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

kaj je P5K slabša od P5Q ? kaj to pomeni da je 933mhz ddr3 memory clock.? če dam v PC ddr 3 ram bo grafika delala na 933 mhz ...? kaj svetuješ pol za eno grafiko ?

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Vsekakor P5Q ima P45 chipset napram P5K katera ima P35 potem pa so še tukaj malenkosti... 933MHz DDR3 mmory clock to je v bistvu hitrost grafičnega spomina zelo podobno kot hitrost RAM (naprimer DDR2 800MHz). Zdaj katera grafa bi bila najboljša zate pa je najboljše da napišeš koliko € si pripravljen investirati wink

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

kaj pa je bolje  P5Q ( p45) proti P5K ( P35) . bolj specifično bi rad vedel kaj je bolje k že tok omenjate ... hvala za odgovor.

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Evo ti tukaj imaš opisani obe plati:

http://www.asus.com/products_compare_sh … 4&l1=3

Pa BTW če boš vzel P5K boš moral BIOS posodobit wink

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Aha ok hvala sem pregledal in mislim da se bom res raje odločil za P5Q ...zanima pa me kaj si mislite o grafiki asus ati 4850 ? vem da je 4870 boljša sam je temu primerno draga, mene pa bolj vleče k 4850 . ali mi svetujete kaj drugega za ta denar al bo to kar ok ? hvala za vaše odgovore in nasvete.

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Če spregledaš da je 4850 vroča kartica in posledično tudi glasna v bistvu nima konkurence. Je na nivoju 9800GTX vendar je občutno manj cenejša wink

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Mene, kot fizika smile , zanima, kako to, da je bolj vroča in glasna, ak ima manj porabe v idle-u (napram 4870)?
Potem bi vprašal, ak je napaka v BIOSu, ali so jo že odpravili (naredili kaj za update in da je precej bolje)?
Za konec pa še, ak daš primeren (dober) GPU hladilnik gor, kako bi bila glasna napram 4870 z enakim hladilnikom?

Hvala, lp

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

4850 rabi tam nekje 40-50W manj energije kot 4870, kaj pa se toplote tiče pa je z originalnimi nastavitvami sorazmeroma ni velikih razlik med 4870 in 4850. Zdaj zakaj se tako grejejo hmmm.... težko rečti vsekakor je treba povedati da frekvence visoke tako da bi lahko bil to izgovor smile Tista napaka da se je ventilator prepočasi vrtel so baje odpravili tako da glede tega ti ni treba skrbeti. Zdaj kako se obnese after market cooler na tej grafi je dobro vprašanje smile Odvisno sicer kateri cooler gledaš samo mislim da je lahko samo boljše kajti tile slot coolerji so kar dobri samo v njih glih ne moraš vstaviti velikanska hladilna telesa tako da če zmontiraš velik hladilnik na grafo in da ti potem direkt za grafo kakšen ventilator vleče vroči zrak ven bi morale grafe biti potem temperaturno gledano res cool big_smile

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

evo kupil ati radeon hd 4850 in sem zelo zadovoljen z njo samo se mi pa full greje in sem na zalmanovi strani najdu grafični hladilnik zanj in me zanima vaše mnenje. a se splača kupit al ne. a ma kdo izkušnje s tem ??? evo še link na kaj sem mislil. hvala ter lep pozdrav.

http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Pro … sp?idx=276

Re: sestava računalnika( plata, procesor,grafika in ram)

Dobro je že če ga zamenjaš samo se pozanimaj kako potem z garancijo. Kajti pri Nvidii če zamenjaš cooler ti gre garancija po gobe wink