Topic: Težava

Živjo!

Na sestavi.si sem naroči tale comp:
(Osnovna plošča) Asus: Matična plošča Asus P5Q PRO S775/PCIE/S/R/F/L/F1600   
(Procesor) Intel: Intel CORE 2 QUAD Q9450, 2.66 GHz 12MB LGA775 BOX 
(Pomnilnik) Mushkin: Pomnilnik Mushkin DDR2 4GB KIT 1000/PC8000 RETAIL Extreme Performance redline 
(Grafična kartica) Sapphire: Grafična kartica Sapphire HD 4870 512M DDR5 PCIE 2DVI/TVO BULK   
(Trdi disk) WD: Trdi disk WD Caviar SE16 500GB 16MB 7200 SATA2 WD5000KS 
(Optična enota) Samsung: DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S223F - Črn 
(Ohišje) Enermax: Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 (brez napajalnika, črno) 
(Napajalnik) LC Power: Napajalnik LC 650W LC8560, 140mm FAN, V2.2 


In sedaj sem testiral na xp 32 bit (drugače je 64bit računalnik) Crysis,Bioshock... in pri vseh je rezultat isti računalnik se mi po nekaj minutah igranja resetira temperatura grafične kartice je 53 stopinj kar ni preveč.

Sedaj me zanima kaj bi lahko bilo narobe... (ugibam da rami ali napajalnik) morda pa le vindovsi ki nisi 64bit in ne prepoznajo dovolj rama in se posledično računalnik resetira..

Upam da mi bo kdo znal pomagat ker drugače bom dal garancijo... vendar mi ni da bi spet čaku na comp.. ampak če ni druge bo moglo it tko.

Lp in hvala za pomoč smile

Re: Težava

Kakšna pa je temperatura procesorja?

Re: Težava

procesor je biu na 55 stopinj jedra pa med 59 in 62

Re: Težava

Pod obremenitvijo ali brez obremenitve CPUja?

Re: Težava

ja tik preden se je resetiral stestiral sem v Crysis map editorju

Re: Težava

Kakšne pa imaš temperature CPUja brez obremenitve?

Re: Težava

47 procesor jedra pa 50-51

Re: Težava

Malce so visoke temperature samo še niso previsoke. Kaj imaš tvoj procesor kaj navit?

Re: Težava

ne nič nimam navito niti grafične nič ker na računalnik še niti nisem vseh stvari teh winampa pa tega.. ker morem windovse na novo še naložit zj aga sam testiram disk sem razdelil na 2 patricije. tko da zj sam 1 formatiram in je smile

le to je težava:S da se resetira comp..

Re: Težava

Čudno, s katerim programom pa spremljaš tvoje temperature?

Re: Težava

Everest ultimate edition 4.20

Re: Težava

Probaj si potegnit dol noveljšo verzijo Everesta (4.50) ker namreč ta verzija katero imaš ti ne podpira P45 chipset. Lahko pa si tudi potegneš dol CoreTemp ki je za malenkost boljši od Everesta wink

Re: Težava

bom pogledal. ampak mislim da ni to krivo ker grafika nj bi zdržala tud to 100 stopinj  procesor pa tud do 80  mogoče se motim apak sumim da je kaj narobe z napajalniom ali rami :S

Re: Težava

Če sumiš rame je najbolse, da probas samo z enim ramom pa če se še vedno isto dogaja pa rama med sabo zamenjaš.

Zelo mala verjetnost je, da bi bila oba rama v okvari.

LP!

Re: Težava

Intel CPU jedra ne smejo presežti 71C ampak tudi ko dosežejo to temperaturo se še takoj ne resetira. Dvomim da bi lahko bili rami, sicer pa jih lahko sprobaš s kakšnim memtest-om. Glede napajalnika pa tudi dvomim da bi bil kriv razen če je defekten wink

Re: Težava

hvala bom šeu zle kr u akcijo še prej bom pa probal z eno drugo igro da vdim če se to dogaja le pri crysisu ker sem zasledil neki hotfix za te grafične ATI 4xxx

javim ko sprobam smile

Re: Težava

hja memtest je pa tko mam unga k je na disketi sam niam disketnika bom mogu iz starga compa vn uzet tongue javim pol zle grem pa u akcijo da zrihtam tale comp big_smile

Re: Težava

Mislim da lahko tudi si daš na CD in pol v biosu nastaviš da ti boota iz CD-ja, mislim a gre wink

Re: Težava

Pa bodi pozoren na to, da memtest ne pozna več kot 3gb rama...

Re: Težava

Rame sem dal ven pobal usakič z enim jih menjal in to.. use mogoče možnosti.. nardi isto..
mem test bom zle začel  everest se pa že vleče dol big_smile  poročam kasneje

Re: Težava

eno vprašanje big_smile porabl sem coretemp in me zanima ka pomeni tj. max 105c

potem jedra v mirovanju dosežejo 55 stopinj v Crysis je blo največ 62 in je bil reset

Re: Težava

Preveri če je hladilnik na procesorju pravilno nameščen. Da ni slučjano popustil kateri od čepkov.

Re: Težava

Zdele testiram comp z prime 95- self test  in je toploto v jedrih nabilo do 68 in se ni resetiral test še poteka tako da rame še bo stestiral.

verjetno je kaj narobe z napajalnikom.. hladilik je uredu na grafični sem mal u eni beleški spremeniu delovanje ventilatorja in sedaj deluje na 35% (je tih) in dovolj ohladi tako da je toplota pod obremenitvijo 50 - 60 stopinj.

Re: Težava

Hm....

Preveri še če so vsi kabli dobro pritrjeni v napajlanik. Lahko da se je kater med prevozom razmajal.

Re: Težava

kabli so vredu priterjeni..